Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
13.04.2017 17:17

Законопроект «Про Фонд енергоефективності» необхідно доопрацювати

Юрист, економіст, експерт з питань територіального, місцевого економічного розвитку та впровадження проектів енергозбереження

Законопроект «Про Фонд Енергоефективності» (№ 5598 зареєстрований 26.12.2016), потребує суттєвого доопрацювання та зміни моделі функціонування.

Запропоновану модель створення ще однієї юридичної особи підпорядкованоїКМУ варто замінити на вже випробувану в Україні Державного фонду регіональногорозвитку – фонд як окрема цільовабюджетна лінія в структурі загального фонду бюджету, розташована на рахунку вказначействі.

 

На мою думку у законопроекті потрібно змінити форму функціонування Фонду зюридичної особи на цільову бюджетну програму, чітко визначити механізм, спосіб таумови використання і оцінки результатів роботи такої Програми (Фонду). Разом зпроектом закону має бути підготовлено необхідній пакет проектів та підзаконних актів длявключення Фонду в нормативно правову систему країни та уможливлення використання бюджетних коштів. Лише тоді Фонденергоефективності зможе працювати в інтересах суспільства та стане реальниммеханізмом вирішення завдань з енергомодернізації країни.

 

Якщо ж законопроект приймуть у пропонованому вигляді, то громадськість, дляприкладу, не отримає оперативний доступ до функціональної та фінансової інформаціїпро діяльність Фонду. Цьому не сприятиме форма організації юридичної особи зісвоїм балансом, рахунками, директором та наглядовою радою. Наприклад, Фонддержавного майна – не надто доступна для отримання інформації державна юридичнаособа з управління активами.   

 

Потенційні проблеми з відкритістю та підзвітність не одне питання якевипливає з аналізу законопроекту. Крім цього, відсутні описи механізмів роботи,оцінка критеріїв ефективності та якості діяльності Фонду. А власне це і єнайважливіше для гарантування отримання результатів - ефективного фінансуванняпроектів з енергомодернізації.

 

Мою позицію підтверджують висновки Головного науково-експертного управління Апарату ВРУ . У висновку до законопроекту (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=60811),наприклад, зазначається, що запропонований Фонд, згідно чинного законодавстване може діяти в Україні як фінансова установа. Надання грантів від Фонду, невіднесено до переліку фінансових послуг, згідно Закону України «Про фінансовіпослуги та державне регулювання фінансових послуг». Також недостатньо чіткосформульована мета Закону (у окремих пунктах проекту сформульована по різному), а отже незрозумілим залишаються предмет йогорегулювання та сфера діяльності і відповідальності Фонду.

 

Ефективна робота Фонду залежить від розробки детального фінансового ітехнічного механізму його діяльності, зокрема, порядку вибору проектів фінансуванняоб'єктів, вибору та реалізації, верифікації результатів проекту. Длясуспільства важливо, щоб усе відбувалося зрозуміло, прозоро та публічно, адже головнапроблема зараз – це  корупційні ризики тапитання ефективності і якості функціонування Фонду енергоефективності. 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net