Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
10.05.2023 11:39

Як отримати допомогу на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства і теплиць

Народний депутат України ІX-го скликання, член депутатської фракції політичної партії "Слуга народу"

Понад 156 мільйонів гривень грантової допомоги отримали фермери цього року

Від початку року 52 агропідприємства отримали на розвиток садівництва, ягідництва, виноградарства і тепличного господарства вже понад 156 млн гривень урядової грантової допомоги.

На розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства 45 господарств отримали понад 119 млн гривень, 7  тепличних підприємств – 37 млн гривень. 

З травня до виплат приєднався АТ «Укрексімбанк». Вже два аграрні господарства, які займаються садівництвом, ягідництвом та виноградарством,  отримали виплати у 6,5 млн гривень грантової допомоги від цього державного банку. Це вже другий уповноважений банк, з яким Міністерство аграрної політики та продовольства України уклало угоду про співпрацю в рамках реалізації урядової грантової програми. Торік виплати аграріям розпочав АТ  «Ощадбанк».

За умовами програми підприємці, які отримали грант повинні найняти 851  постійних та 11 026 сезонних працівників.

В березні уряд уточнив критерії визначення осіб, які мають право подати заяву на отримання грантів на створення або розвиток власного бізнесу. До переліку увійшли підприємці з територій можливих бойових дій.

Крім того, Кабмін затвердив порядок надання грантів учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їхніх сімей. Залежно від кількості найманих працівників ветерани зможуть отримати грантові кошти у сумі від 250 тисяч до 1 мільйона гривень. 

Урядова грантова програма передбачає підтримку малого і середнього бізнесу. Серед її переваг – можливість для кожного охочого створити чи розвивати власний бізнес за напрямками «Своя справа», «Свій сад», «Своя теплиця», «Новий рівень». У 2022 році аграрії отримали майже 54 млн гривень урядової допомоги.

Як працює грантова програма єРобота та хто може отримати кошти на свою справу?

Заснувати сад чи теплицю, швейне підприємство чи навіть косметичну компанію, а також – розширити вже наявний бізнес. Навіть під час війни українці наважуються започаткувати власну справу та створювати нові робочі місця. Щоби допомогти громадянам зменшити безробіття, розвивати свій бізнес, і, як наслідок, підтримувати економіку, Держава продовжує допомагати вже наявним та майбутнім підприємцям. У липні минулого року урядовці запустили грантову програму єРобота, в рамках якої вже видали майже 4 тис. грантів на понад 1,5 млрд  гривень. Приймання заявок триває і зараз. 

Хто та скільки грошей може отримати на власну справу?

Сума на фінансування бізнесу за програмою єРобота залежить від галузі та масштабів підприємства. На старт малого бізнесу (програма «Своя справа») – дають мікрогранти до 250 тис. грн, на розвиток садівництва можна отримати до 400 тис. за гектар площі, а для створення тепличного господарства – до 7 мільйонів грн (програми «Свій сад» та «Своя теплиця»). Для масштабування виробництва переробних підприємств (програма «Новий рівень») можна претендувати на грант до  8 мільйонів гривень.

Отримати гроші на старт або масштабування власного бізнесу від Держави може будь-який підприємець від 18 до 65 років, який має зареєстровану юридичну особу або ФОП.  З головних вимог – розробити реалістичний та ефективний бізнес-план та раніше не користуватись грантовою підтримкою єРобота.

Що зробити, щоб подати заявку на грант?

Щоб отримати грант від єРобота, необхідно заповнити заявку на порталі Дія та прикріпити до неї документи для вашої категорії. Зокрема, для програми «Свій сад» потрібно надати план насаджень. А для програми «Своя теплиця» — проєкт будівництва теплиці. У категорії «Своя справа» треба підготувати  бізнес-план. Бізнес-план необхідний і для програми «Новий рівень», а після успішної перевірки треба буде додатково надати фінансові документи: фінансову звітність, розшифровку розрахунків, договори оренди тощо.

Як написати успішний бізнес-план?

Щоб не допустити помилок під час написання бізнес-плану, варто скористатися кількома порадами. Зокрема, фахівці рекомендують пройти навчання від Державного центру зайнятості: повідомлення про тренінги є на офіційних сторінках установи. Варто приділити особливу увагу дохідній та розхідній частині бізнесу: їхня невідповідність – найпоширеніша помилка у бізнес-планах. За необхідності радять навіть звернутися за консультацією до працівників банку. Також варто ознайомитися зі зразком бізнес-плану, який розміщений на порталі Дія. До речі, бізнес-план при здобутті гранту єРобота можна подавати повторно, проаналізувавши помилки у попередньому документі. 

Гроші державі можна не повертати 

Для підприємців, які отримали фінансову підтримку від єРобота є лише кілька умов, яких потрібно дотримуватися. Зокрема, створити кількість робочих місць, яку передбачає програма та провадити підприємницьку діяльність впродовж затвердженого періоду. А ще – регулярно сплачувати податки. Якщо всі умови виконані – повертати гроші не потрібно.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]