У Києві розгортається черговий скандал навколо знесення занедбаної будівлі
Хто правий цього разу?
Йдеться про Палац культури імені Сергія Корольова "Меридіан", що у Солом'янському районі. Останні роки будівлю не використовували, тож вона занепадала. Зараз споруда в аварійному стані. І все це нікого не цікавило, поки її не придбали і не вирішили замість неї збудувати сучасний концертний зал.
У серпні 2020 року Палац культури отримав нового власника – його викупило дочірнє підприємство "Кондитерської корпорації "Рошен". Ціна – 66,3 млн гривень. Київська міськдержадміністрація дозволила новому власникові проєктувати будівництво.
У травні цього року був проведений конкурс на найкращий проєкт. І виграли його справді круті архітектори – відоме норвезьке бюро “Snøhetta” ("Снохетта"). Вони представили проєкт "The Grand Stave", який передбачає зведення акустичної концертної зали на 1 800 глядачів і камерної зали на 450 глядачів.
Нарешті ми говоримо не про черговий торгівельний центр, ЖК чи хмарочос. Концертний зал працюватиме для людей, а сучасна будівля та простір навколо неї точно не зроблять Солом’янку гіршою. Гарний приклад від тих же замовників - Театр на подолі.
Крім того, залучення такого бюро як Snøhetta – це вже значний плюс. Бюро відоме проєктом павільйону Національного меморіального музею 11 вересня в Нью-Йорку, нової Александрійської бібліотеки в Єгипті, оперного театру в Осло і не тільки. Технічне завдання розробляли спільно з британською компанією «Theatre projects», яка має серйозний досвід розробки театральної технології та акустики.
Але тут на сцену виходять захисники радянського модернізму. Серед аргументів – оздоблення палацу рідкісним червоним вірменським вулканічним туфом. Згоден, це справді важливо, як і багато інших знакових елементів екстер’єру та інтер’єру. Але давайте не забувати, що будівля вже не виконує покладені на неї функції, вона втратила свій першочерговий зміст.
На мій погляд, нова будівля зможе бути набагато кориснішою мешканцям району - як естетично, так і функціонально. До того ж, нова будівля відповідатиме всім нормам інклюзії, енергозбереження та сучасної акустики. Це – нова якість і новий рівень комфорту замість споруди, яка роками вмирала перед очима киян.
Але замість підтримки крутих проєктів і розумного підходу до збереження ми знову працюємо за схемою – “і сам не гам, й іншому не дам”. Якщо ми дійсно хочемо змін, то давайте вже їх підтримувати!
До речі, цей об'єкт не увійшов до переліку пам'яток модернізму згідно з інформацією вебсайту “Мапа Реновації”, а також не міститься і в петиції про збереження.
Нова будівля буде прикрашати Київ та Солом'янський район і зможе створити новий зміст для мешканців міста.
- Що чекає українську переробну промисловість та перспективи Кіровоградщини Юлія Мороз вчора о 16:10
- Водневі ініціативи в Україні: роль адвокації та GR у розбудові майбутньої енергетики Олексій Гнатенко вчора о 12:35
- Ваші гроші, ваше майбутнє: чому важливо перемогти фінансові злочини в державному секторі Акім Кібновський 13.08.2025 21:38
- 60 днів до межі: чому ротація рятує життя і фронт Віктор Плахута 13.08.2025 12:46
- Чого чекати від 15 серпня? Олександр Скнар 13.08.2025 09:03
- Дистанційне управління бізнесом: приховані загрози та мільйонні втрати Артем Ковбель 12.08.2025 23:15
- Небезпечний Uncapped SAFE Note: що це таке і як інвестору не потрапити в пастку Роман Бєлік 12.08.2025 18:30
- Тіньова імперія Telegram: як право і держава приборкують анонімну свободу Дмитро Зенкін 12.08.2025 14:58
- Гра за правилами: чому відповідальність – це основа гемблінг-індустрії Михайло Зборовський 12.08.2025 12:30
- Перемовини США та рф приречені Ігор Шевченко 12.08.2025 12:27
- Зберегти код нації: особистий досвід гуцулки про українську ідентичність за кордоном Наталія Павлючок 12.08.2025 11:22
- Ваш генератор може заробляти Ростислав Никітенко 12.08.2025 10:14
- Базовая военная подготовка в вузах: права студентов и последствия отказа Віра Тарасенко 11.08.2025 22:18
- Порівняння податкових навантажень: Велика Британія vs Кіпр для IT-компаній і фрілансерів Дарина Халатьян 11.08.2025 17:41
- Енергія хорошої пам'яті Євген Магда 11.08.2025 17:20
-
Вкладник намагався відсудити у ПриватБанку 3 млрд євро за депозит 1995 року
Фінанси 25916
-
У "маркетплейсі дронів" DOT-Chain Defence виконали перші замовлення
оновлено Бізнес 7892
-
Гетманцев: Рада не планує ухвалювати закон щодо крипторезерву, НБУ проти
Фінанси 6262
-
Галина Ободець: "Українське походження товару – ще не гарантія успіху на полиці"
Новини компаній 4581
-
Шмигаль терміново зв'язався з главою Rheinmetall після його скарг на бюрократію в Україні
Бізнес 4206