Укладання шлюбного договору в Україні
Під час перебування у шлюбі велика кількість сімей достатньо часто стикаються з проблемами регулювання майнових відносин, а також інших прав та обов'язків, що виникають у подружжя в сімейному житті. Саме тому для врегулювання певних розбіжностей люди все ч
Під час перебування у шлюбі великакількість сімей достатньо часто стикаються з проблемами регулювання майновихвідносин, а також інших прав та обов’язків, що виникають у подружжя в сімейномужитті. Саме тому для врегулювання певних розбіжностей люди все частішезвертаються до нотаріальної контори з метою укладання шлюбного договору.
Що таке шлюбнийдоговір?
Шлюбний договір за своєю природою єправочином, який укладається між подружжям або особами, які мають намірзареєструвати шлюб та регулює майнові відносини між подружжям, визначає їхправа та обов'язки, а також права та обов'язки щодо дітей.
Безумовно, основною метою шлюбногодоговору в Україні є врегулювання саме майнових питань з приводу користуваннямайном, сплати кредитів або заборгованостей, тощо. При цьому шлюбний договір неможе регулювати особисті відносини подружжя, а також особисті відносини міжними та дітьми (ч. 3 ст. 93 Сімейного кодексу України).
Хто має правоукладати шлюбний договір?
Згідно ч. 1,2 ст. 92 Сімейногокодексу України шлюбний договір може бути укладено особами, які подали заявупро реєстрацію шлюбу, а також подружжям. На укладення шлюбного договору дореєстрації шлюбу, якщо його стороною є неповнолітня особа, потрібна письмовазгода її батьків або піклувальника, засвідчена нотаріусом.
З цього вбачається, що шлюбнийдоговір можуть укласти особи, які вже перебувають в зареєстрованому шлюбі, абоособи, які звернулися з заявою до відповідного відділу РАЦС. Однак, необхіднорозуміти, що шлюбний договір, укладений між такими особами, не може набутичинності до моменту офіційної реєстрації шлюбу.
У якій форміукладається шлюбний договір?
Шлюбний договір укладається в трьохпримірниках у письмовій формі та обов'язково має бути посвідчений нотаріально,що передбачено ст. 94 Сімейного кодексу України. При цьому недодержаннясторонами вимог стосовно форми такого договору, а саме порушення законодавствапро його нотаріальне посвідчення, тягне за собою визнання такого договорунедійсним (ст. 220 Цивільного кодексу України).
Які умовивизначаються у шлюбному договорі?
Необхідно розуміти, що умовишлюбного договору не можуть суперечити чинному законодавству України, томуперед його укладанням, бажано, скористатися консультацією юриста. Зазвичай ушлюбному договорі сторони визначають:
1. Правовийрежим майна (Тобто визначення майна, набутого під час шлюбу, спільною сумісноювласністю за правилами ст. 60 Сімейного кодексу України або особистою власністюнабувача такого майна);
2. Порядоккористування житлом. (Тобто визначення права проживання, умови звільненняприміщення, з виплатою грошової компенсації або без такої виплати, перелікосіб, які можуть проживати у приміщенні, тощо.);
3. Право наутримання (Тобто надання одному із подружжя матеріальної допомоги незалежно відвтрати працездатності, а також прописати умови, строки та розміри такихвиплат).
Чи можназмінити умови шлюбного договору?
Відповідно до ч. 1-3 ст. 100Сімейного кодексу України одностороння зміна умов шлюбного договору недопускається. Шлюбний договір може бути змінено подружжям. Угода про змінушлюбного договору нотаріально посвідчується. На вимогу одного з подружжяшлюбний договір за рішенням суду може бути змінений, якщо цього вимагають йогоінтереси, інтереси дітей, а також непрацездатних повнолітніх дочки, сина, щомають істотне значення.
- Професія адвоката: як зберегти ментальне здоров’я у світі юридичних викликів Світлана Приймак 16:26
- Ресурси перемоги: як працюють сучасні благодійні фонди Нісар Ахмад 15:58
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак вчора о 20:42
- Последние изменения в правилах оформления отсрочки от мобилизации Віра Тарасенко вчора о 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін вчора о 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков вчора о 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда вчора о 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин вчора о 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов вчора о 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак вчора о 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко 22.01.2025 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко 22.01.2025 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова 22.01.2025 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак 22.01.2025 15:01
- Правила ефективного партнерства в адвокатурі Тетяна Лежух 22.01.2025 13:33
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 3032
-
"Відкрийте газовий маршрут". Орбан виставив Україні умови для продовження санкцій
Бізнес 2430
-
Барбадос і Панама позбавлять свого прапора 114 танкерів тіньового флоту Росії
Бізнес 2226
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 2179
-
"Сьогодні надійшли кошти". Співвласник АТБ Буткевич заплатив 1,9 млрд грн за Аерок
Бізнес 2154