Посилення відповідальності за несплату аліментів
07.12.2017 р. Верховною Радою було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів
07.12.2017р. Верховною Радою було прийнято Закон України «Про внесення змін до деякихзаконодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належнеутримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зісплати аліментів» (Далі – Закон), який набере чинності 06.02.2018 р.
ЗазначенимЗаконом було внесено зміни до Кодексу України про адміністративніправопорушення, Сімейного кодексу України, Цивільного процесуального кодексуУкраїни, законів України «Про дорожній рух», «Про порядок виїзду з України ів’їзду в Україну громадян України», «Про Державну прикордонну службу України»,«Про судовий збір», «Про Національну поліцію», «Про виконавче провадження» тасуттєво посилено відповідальність за несплату аліментів.
Так,відтепер, у вітчизняному законодавстві з’являється новий вид адміністративногоправопорушення – «Несплата аліментів», відповідальність за яке встановлена уст. 183-1 КУпАП. Санкція цієї статті визначає, що особи, які ухиляються відсплати аліментів і мають заборгованість, сукупний розмір якої перевищує сумувідповідних платежів за шість місяців вимушені будуть виконувати суспільнокорисні роботи строком від ста двадцяти до двохсот сорока годин.
Прицьому суспільно корисними роботами є оплачувані роботи, вид яких визначаєвідповідний орган місцевого самоврядування на підставі судового рішення. Слідзазначити, що у разі ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт їхстрок може бути замінений адміністративним арештом на строк не більше 15 діб.
Крімтого, законом встановлено, що за наявності заборгованості зі сплати аліментів,сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців,державний виконавець виносить вмотивовані постанови:
1)про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України -до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;
2)про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортнимизасобами - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;
3)про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користуваннявогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроямивітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чианалогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, -до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;
4)про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання - допогашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.
Цікавізміни були внесені також до сімейного кодексу України стосовно виїзду дитини закордон. Так, законом встановлено, що той із батьків, з ким за рішенням судупроживає дитина, самостійно вирішує питання щодо тимчасового виїзду дитини замежі України з метою лікування, навчання дитини за кордоном, відпочинку, занаявності довідки, виданої органом державної виконавчої служби, про наявністьзаборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує сумувідповідних платежів за шість місяців.
Довідкапро наявність заборгованості зі сплати аліментів видається органом державноївиконавчої служби у порядку, встановленому законом. Однак, треба пам’ятати, щодовідка про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якоїперевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явленнявиконавчого документа до примусового виконання, дійсна протягом одного місяця здня її видачі.
Таким чином, нещодавноприйнятий закон повністю спрямований на забезпечення належного виконання рішеньщодо стягнення аліментів, зменшення заборгованості по сплаті аліментів тазабезпечення належного утримання дітей, які виховуються лише одним із батьків,що безумовно має змусити осіб, які забули про своїх дітей, згадати про своїобов'язки щодо їх утримання.- Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану Оксана Соколовська 16:10
- Юридична практика у спорах з банками: реальний приклад Павло Васильєв 12:18
- Нові правила експортного контролю: виклики та можливості для українського бізнесу Ростислав Никітенко 12:12
- Від entry-level до CEO: розбираємо головні бар'єри для жінок у корпоративному світі Юлія Маліч 12:10
- Про Молдову, вибори і російський слід Галина Янченко 09:58
- Судовий збір при заявлені цивільного позову у кримінальному провадженні Євген Морозов вчора о 20:02
- Скасування Господарського кодексу: ризики для бізнесу та економіки Володимир Бабенко вчора о 17:11
- Розпочато роботу над вебплатформою судових рішень War Crime Леонід Сапельніков вчора о 14:41
- Маємо забезпечити армію якісним майном Дана Ярова вчора о 14:21
- Нові зміни до Кримінального кодексу України: що потрібно знати Оксана Соколовська вчора о 13:27
- Судова практика: відміна виконавчого напису приватного нотаріуса Павло Васильєв вчора о 12:31
- Сектори польської економіки, в які інвестує український бізнес Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 12:10
- Санкції та їх оскарження в ЄС: що варто знати українському бізнесу та адвокатам Ростислав Никітенко вчора о 12:08
- Відвід судді: закон, практика та поради Владислав Штика 03.11.2024 23:06
- Темна сторона онлайн-шопінгу: Temu потрапив під приціл ЄС Дмитро Зенкін 03.11.2024 21:00
-
Освітні втрати набирають обертів: чому школярі масово виїжджають і не планують повертатися
Думка 20830
-
Найбільший завод з виробництва свинцю в Україні визнали банкрутом
Бізнес 10741
-
Укрнафта пробурила найглибшу свердловину за останні вісім років. Дає нафту та газ
Бізнес 10248
-
Хазяїн Грузії, Потопельники зі США, Українські скамери оббирають росіян. Найкращі історії світу
4613
-
Україна відбудувала останній з трьох мостів через Десну, які були зруйновані у 2022: фото
Бізнес 4267