Посилення відповідальності за несплату аліментів
07.12.2017 р. Верховною Радою було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів
07.12.2017р. Верховною Радою було прийнято Закон України «Про внесення змін до деякихзаконодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належнеутримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зісплати аліментів» (Далі – Закон), який набере чинності 06.02.2018 р.
ЗазначенимЗаконом було внесено зміни до Кодексу України про адміністративніправопорушення, Сімейного кодексу України, Цивільного процесуального кодексуУкраїни, законів України «Про дорожній рух», «Про порядок виїзду з України ів’їзду в Україну громадян України», «Про Державну прикордонну службу України»,«Про судовий збір», «Про Національну поліцію», «Про виконавче провадження» тасуттєво посилено відповідальність за несплату аліментів.
Так,відтепер, у вітчизняному законодавстві з’являється новий вид адміністративногоправопорушення – «Несплата аліментів», відповідальність за яке встановлена уст. 183-1 КУпАП. Санкція цієї статті визначає, що особи, які ухиляються відсплати аліментів і мають заборгованість, сукупний розмір якої перевищує сумувідповідних платежів за шість місяців вимушені будуть виконувати суспільнокорисні роботи строком від ста двадцяти до двохсот сорока годин.
Прицьому суспільно корисними роботами є оплачувані роботи, вид яких визначаєвідповідний орган місцевого самоврядування на підставі судового рішення. Слідзазначити, що у разі ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт їхстрок може бути замінений адміністративним арештом на строк не більше 15 діб.
Крімтого, законом встановлено, що за наявності заборгованості зі сплати аліментів,сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців,державний виконавець виносить вмотивовані постанови:
1)про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України -до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;
2)про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортнимизасобами - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;
3)про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користуваннявогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроямивітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чианалогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, -до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;
4)про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання - допогашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.
Цікавізміни були внесені також до сімейного кодексу України стосовно виїзду дитини закордон. Так, законом встановлено, що той із батьків, з ким за рішенням судупроживає дитина, самостійно вирішує питання щодо тимчасового виїзду дитини замежі України з метою лікування, навчання дитини за кордоном, відпочинку, занаявності довідки, виданої органом державної виконавчої служби, про наявністьзаборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує сумувідповідних платежів за шість місяців.
Довідкапро наявність заборгованості зі сплати аліментів видається органом державноївиконавчої служби у порядку, встановленому законом. Однак, треба пам’ятати, щодовідка про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якоїперевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явленнявиконавчого документа до примусового виконання, дійсна протягом одного місяця здня її видачі.
Таким чином, нещодавноприйнятий закон повністю спрямований на забезпечення належного виконання рішеньщодо стягнення аліментів, зменшення заборгованості по сплаті аліментів тазабезпечення належного утримання дітей, які виховуються лише одним із батьків,що безумовно має змусити осіб, які забули про своїх дітей, згадати про своїобов'язки щодо їх утримання.- Професія адвоката: як зберегти ментальне здоров’я у світі юридичних викликів Світлана Приймак 16:26
- Ресурси перемоги: як працюють сучасні благодійні фонди Нісар Ахмад 15:58
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак вчора о 20:42
- Последние изменения в правилах оформления отсрочки от мобилизации Віра Тарасенко вчора о 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін вчора о 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков вчора о 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда вчора о 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин вчора о 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов вчора о 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак вчора о 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко 22.01.2025 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко 22.01.2025 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова 22.01.2025 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак 22.01.2025 15:01
- Правила ефективного партнерства в адвокатурі Тетяна Лежух 22.01.2025 13:33
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 3032
-
"Відкрийте газовий маршрут". Орбан виставив Україні умови для продовження санкцій
Бізнес 2430
-
Барбадос і Панама позбавлять свого прапора 114 танкерів тіньового флоту Росії
Бізнес 2226
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 2179
-
"Сьогодні надійшли кошти". Співвласник АТБ Буткевич заплатив 1,9 млрд грн за Аерок
Бізнес 2154