Чому уряду вигідно заганяти громадян оформляти субсидії?
Український уряд не поспішає створювати умови, за яких заробітної плати було б достатньо, щоб людина могла заплатити за комунальні послуги і не просила допомоги у держави. Система субсидій просто фінансує монополії, тому тарифи на комунальні послуги не виг
З особливою гордістю прем'єр-міністр говорить про те, що 5, 4 млн українських сімей отримують субсидії, хоча насправді особливо пишатися нічим. 5, 4 млн сімей — це майже третина населення. У середньому по Україні склад сім'ї — це три людини. Тобто кожен третій українець зі своїми доходами не може в цій країні оплатити навіть комунальні послуги, він загнаний за межу виживання.
На будь-яку інформацію можна дивитися по-різному в залежності від того, як її подати. Яценюк подає субсидії як досягнення уряду, який зміг забезпечити малозабезпеченим сім'ям можливість оплачувати комунальні послуги. Якщо ж подивитися очима звичайного споживача, то вже третій рік уряд не створює умов, при яких заробітної плати було б достатньо, щоб людина могла самостійно заплатити за комунальні послуги і не просити допомоги у держави. Це питання бідності. Люди не здатні платити за комунальні послуги, тому доводиться давати їм субсидії.
Чому уряду вигідно заганяти громадян оформляти субсидії? Чому не зменшити тарифи на комунальні послуги? Тут є причинно-наслідковий зв'язок, який полягає в необхідності повернення до дотування з Державного бюджету державних монополій, що надають комунальні послуги. Зараз це відбувається за рахунок субсидій. Тобто, якщо раніше прямі дотації з бюджету відправлялися на рахунки «Укренерго», «Теплокомуненерго», «Нафтогазу», то тепер — це умовна адресна субсидія, яка виділяється на людину. У той же час людина не користується цими грошима, а нарахована сума перераховується тому, хто надає послуги. Відповідно, якщо зменшувати тарифи до рівня, який людина зможе погасити, то знову-таки підніметься питання рентабельності тих, хто надає комунальні послуги.
Торік Верховна Рада прийняла поправку до законодавства, згідно з якою не допускається прийняття тарифів нижче економічно обґрунтованих. А економічно обґрунтовані тарифи включають в себе виробництво послуги й інвестиційну складову для монополіста виробництва на території адміністративно-територіальної одиниці. Іншими словами, у нас виходить замкнуте коло. НКРЕКП не може образити монополістів у сфері комунальних послуг і встановити тариф нижче економічно обґрунтованого, бо є закон. Однак при цьому розуміє, що такий тариф населення через бідність не заплатить.
Відповідно, відкидаємо питання бідності населення, викидаємо питання НКРЕКП, і виходить, що ця система субсидій просто фінансує монополії на рівні їх рентабельності і прибутковості. Люди тарифи заплатити не можуть, а підприємства ображати не можна. Тому придумали активно роздавати субсидії. Чим більше людей оформлять субсидії, тим більші видатки Державного бюджету.
- З 1 грудня зміняться правила бронювання: з'явилася Постанова Кабміну Віталій Соловей 20:23
- Бюджет-2025 прийнятий, але це не точно. Любов Шпак 18:55
- Час затягувати паски Андрій Павловський 17:27
- Строк нарахування 3% річних від суми позики Євген Морозов 13:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 27981
-
Мінекономіки пояснило, як отримати 1000 грн єПідтримки, і порадило задонатити їх на ЗСУ
Фінанси 19996
-
В Україні збанкротував ще один страховик
Бізнес 11066
-
Селена Гомес, Демі Мур та Єва Лонгорія: найкращі образи найуспішніших жінок Голлівуду – фото
Життя 10027
-
Курс євро впав на 47 копійок: Який курс долара НБУ зафіксував на понеділок
Фінанси 9820