Відтепер відшкодовувати збитки за ремонт авто буде не лише Укравтодор
Верховний Суд виніс важливе рішення на користь громадянина, чиє авто було пошкоджене через погану дорогу.
Українські водії не платитимуть за пошкодження машин через стан доріг зі своєї кишені.
Таке рішення було прийнято Верховним Судом України в ході розгляду справи №373/1281/16-ц, в якій власник автомобіля «Renault Lodgy» вимагав компенсацію 38 тисяч 435 гривень від Переяслав-Хмельницької міської ради Київської області.
Суд не лише задовольнив позов власника автомобіля, зобов'язавши міську раду виплатити йому компенсацію, але й, по суті, створив важливий правовий прецедент, завдяки якому власники транспортних засобів зможуть у подальшому відшкодовувати збитки, завдані їм поганими дорогами, за які відповідають місцеві ради.
На жаль, дорожньо-транспортні пригоди через незадовільний стан доріг в Україні - не рідкість. Відповідно до законодавства водії мають право на відшкодування збитків, завданих внаслідок невідповідності стану автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів вимогам безпеки руху у порядку, визначеному законом.
Органи місцевого самоврядування є органами, на які покладено обов’язок відшкодовувати такі збитки, є органи місцевого самоврядування. У їх віданні знаходяться вулиці і дороги міст та інших населених пунктів, вони здійснюють загальне управління їх функціонуванням та розвитком і відповідають за роботи з їх проектування, будівництва, реконструкції, ремонту та утримання.
Раніше власникам пошкодженим через погану дорогу автівок доводилося довго і найчастіше безуспішно судитися з Укравтодором. Звісно, багато складнощів, притаманних судовому процесу у подібних справах, не зникнуть і в судах, де відповідачем буде місцева влада. Наприклад, доведення того факту, що пошкодження вашого транспортного засобу спричинене саме незадовільним станом дорожнього покриття. Відтак, водіям, які мають намір вступати в судовий спір з муніципалітетами, варто добре підготуватися з юридичного боку.
Тож якщо ваше авто зазнало ушкоджень внаслідок поганого стану дороги, вимагайте від органу місцевого самоврядування компенсації завданої шкоди. Суд на вашій стороні!
- Інструменти підтримки команди: корпоративна культура під час кризи Тетяна Кравченюк 11:27
- Бути чоловіком в Україні: фінансові виклики та можливості їх подолання Інна Бєлянська 11:21
- Міф про багатозадачність: чому "режим Цезаря" шкодить продуктивності Олександр Скнар вчора о 23:37
- Встановлення факту самостійного виховання дитини: судова практика Леся Дубчак вчора о 20:13
- Чотириденний робочий тиждень: глобальні експерименти й українські реалії Мар'яна Луцишин вчора о 16:22
- Віддати останню шану Героям Євген Магда вчора о 13:11
- UAE Corporate Tax для вільних зон: коли 0% – не завжди 0% Дарина Халатьян вчора о 11:59
- Як давати гроші близьким і не зруйнувати стосунки: правила підприємця Олександр Висоцький 01.10.2025 10:29
- Переміщення військовослужбовців за ініціативою: порядок та особливості проєкту Юлія Кабриль 30.09.2025 15:07
- Особистий бренд і медійність: як фахівцю просувати себе без втрати професійності Олена Рубанець 30.09.2025 15:05
- Як українському бізнесу вийти на міжнародний ринок через Ірландію Василь Селіфонов 30.09.2025 14:53
- Кадрові виклики для бізнесу Дніпропетровщини: результати дослідження Алла Чуприна 30.09.2025 13:11
- Грузинський сценарій в Молдові не пройшов Максим Гардус 29.09.2025 22:06
- Фейкова новина про обов’язкову заміну прав: що треба знати українцям у Польщі Михайло Стрельніков 29.09.2025 12:53
- Як розпізнати корупцію: ключові ознаки та приклади з життя Анна Макаренко 29.09.2025 12:26
- Особистий бренд і медійність: як фахівцю просувати себе без втрати професійності 121
- Фейкова новина про обов’язкову заміну прав: що треба знати українцям у Польщі 115
- Бути чоловіком в Україні: фінансові виклики та можливості їх подолання 105
- Як розпізнати корупцію: ключові ознаки та приклади з життя 65
- Як українському бізнесу вийти на міжнародний ринок через Ірландію 61
-
Угорщина підписала "найдовший у своїй історії контракт щодо LNG" з постачанням із 2028 року
Бізнес 34862
-
Лідери ЄС загалом погодилися надати Україні "репараційну позику", але ще сперечаються
Фінанси 26134
-
У Раді зареєстрували законопроєкт про перейменування копійки в шаг
Фінанси 11808
-
В порту Херсон катастрофічна ситуація. Концесіонер вимагає перегляду угоди
Бізнес 10918
-
У США зупинили будівництво "найвищого" дерев’яного хмарочоса у світі: яка причина
Життя 9435