Повернення до офісів
Тенденції в дизайні робочих інтер’єрів
Компанії практикують поступове повернення співробітників у офіси. Для роботодавців настав час сфокусуватися на майбутньому робочого простору, яке включає гнучкі варіанти роботи та посилену увагу до доброго самопочуття й зацікавленості співробітників. Чим успішніша й мотивованіша команда, тим успішніший бізнес. Тож якими є тенденції в дизайні офісів, орієнтованих на добробут співробітників?
Гнучкі робочі простори для гібридних робочих груп
З поширенням віддаленої роботи офіси стають центрами для співпраці та творчості. Гнучкий дизайн робочого простору з акцентом на адаптивних плануваннях та меблях – це мастхев. Адже він дозволяє простору трансформуватися за потреби, сприяючи при цьому співпраці.
Біофільний дизайн
Люди мають вроджений біологічний зв’язок з природою, тож перенесення зовнішнього середовища всередину сприяє наближенню співробітника до природи без потреби покидати офіс.
Природні елементи, такі як рослини, натуральне світло і навіть водні об'єкти в офісних приміщеннях не лише покращують естетику, але й сприяють добробуту співробітників, знижують стрес і підвищують їх продуктивність.
Практики сталого розвитку
Енергоефективне освітлення, екологічні меблі та матеріали, екологічні технології, кімнатні рослини, мінімізація відходів та заохочення співробітників до практик сталого розвитку значно зменшують вплив на навколишнє середовище. Крім того, екологічний підхід до дизайну робочого середовища робить його унікальним і стильним. Все більше офісів отримують сертифікати "зеленого" будівництва й така тенденція тільки посилюватиметься.
Простір, орієнтований на здоров'я. Пріоритет безпеки
Включення в дизайн робочого простору виключно ергономічних меблів, спеціальних зон відпочинку, впровадження технологій покращення якості повітря в приміщенні, сприяють кращому здоров'ю, задоволеності та продуктивності команди. Після пандемії заходи з охорони здоров'я та безпеки стали першочерговими. У офісах впроваджують безконтактні технології, санітарні станції, щоб забезпечити добробут усіх “мешканців”. Пріоритет безпеки співробітників в охопленій війною Україні – це наявність бомбосховища поруч з офісом.
Інтеграція технологій у робочий простір
Розумні офіси використовують пристрої IoT (Інтернет речей), автоматизацію на основі штучного інтелекту та інтерактивні цифрові рішення для підвищення ефективності роботи та зв'язку між командою, опимізуючи при цьому роботу співробітників.
Мистецтво та естетика
Дизайн-студії використовують мистецтво як інструмент для покращення офісної атмосфери – від муралів і скульптур кастомного виготовлення до сучасних інсталяцій. Дизайнери враховують психологію кольору для вибору такої палітри, яка заохочує до зосередження, творчості або розслаблення, залежно від призначення приміщення.
Персоналізація та причетність співробітників
Роботодавці все частіше залучають працівників до процесу дизайну, спонукаючи їх персоналізувати свій робочий простір. Така тенденція підвищує почуття причетності у співробітників та їх комфорт. А це сприяє задоволеності роботою та бажанні працювати у компанії, яка враховує думку кожного співробітника щодо дизайну робочого місця.
Компанії, які роблять ставку на повернення команд в офіси і хочуть зберегти свої найкращі таланти, мають бути далекоглядними і визнати, що оптимально комфортні умови для роботи – це не розкіш, а стратегічна необхідність для сприяння благополуччю, підвищення ефективності та досягнення успіху організації.
- Додаткові витрати за сімейним законодавством: як не програти сімейний спір Леся Дубчак 20:03
- Професія адвоката: як зберегти ментальне здоров’я у світі юридичних викликів Світлана Приймак 16:26
- Ресурси перемоги: як працюють сучасні благодійні фонди Нісар Ахмад 15:58
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак вчора о 20:42
- Последние изменения в правилах оформления отсрочки от мобилизации Віра Тарасенко вчора о 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін вчора о 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков вчора о 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда вчора о 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин вчора о 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов вчора о 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак вчора о 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко 22.01.2025 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко 22.01.2025 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова 22.01.2025 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак 22.01.2025 15:01
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 3054
-
"Відкрийте газовий маршрут". Орбан виставив Україні умови для продовження санкцій
Бізнес 2493
-
Барбадос і Панама позбавлять свого прапора 114 танкерів тіньового флоту Росії
Бізнес 2232
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 2209
-
"Сьогодні надійшли кошти". Співвласник АТБ Буткевич заплатив 1,9 млрд грн за Аерок
Бізнес 2164