Сторічна угода: несподіваний аспект
Україна може перейняти британський досвід у питанні трансформації промислового потенціалу
Британський прем’єр Кір Стармер побував у Києві, де з Володимиром Зеленським підписав угоду про партнерство Великої Британії та України на 100 років.
Цей крок свідчить про прагнення Лондона продовжувати грати роль одного з глобальних центрів впливу. Brexit дозволив Британії згадати, що вона є постійним членом Ради Безпеки ООН та ядерною державою, тому має всі підстави здійснювати самостійну зовнішню політику. Лейборист Стармер зараз повинен впоратися з геополітичною спадщиною консерваторів.
В умовах запеклої російсько-української війни багатьох привертає насамперед сума щорічної допомоги в оборонній сфері – 3 мільярди фунтів, хоча угода не обмежується виключно фінансовим донорством з боку Великої Британії. Посилення співпраці Києва та Лондона, серед іншого, демонструє і команді Трампа його зовнішньополітичні можливості. Не впевнений, що обійдеться без зневажливого твіта Ілона Маска, проте Велика Британія продовжує свою велику гру.
Пріоритетом угоди виглядає посилення морської безпеки (тут позиції Великої Британії традиційно потужні), а також у ній йдеться про сприяння розвитку науково-технологічного партнерства у сферах охорони здоров'я, агротехніки, освоєння космосу і виробництва безпілотників. Тобто сторічна угода поєднує в собі тактичні завдання та стратегічні пріоритети співпраці.
Однак є ще один аспект українсько-британської співпраці, на який варто звернути увагу. Широкомасштабна агресія Росії поставила перед Україною необхідність реанімації вітчизняної промисловості. Металургія, машинобудування можуть стати не лише драйверами повоєнного відновлення України, але і виступити в ролі необхідних факторів посилення обороноздатності нашої держави. Без них годі й говорити про розвиток вітчизняного ОПК.
Зізнаюся, що напередодні широкомасштабного вторгнення я вважав за потрібне здійснити деіндустріалізацію Донбасу, вбачав потребу у створенні там можливостей для розвитку малого та середнього бізнесу. Проте реалії протистояння з агресивним російським монстром потребують корекції позиції. Україна має перетворитися на «їжака» з «голками» зі сталі вітчизняного виробництва, аби максимально ефективно захистити себе.
Британія, яка пройшла шлях крізь століття від «майстерні світу» до промислового лідерства, пережила дві світові війни, втрату колоній, страйки та протести, проте залишається країною G-7, накопичила унікальний досвід. Запозичити його разом з британськими технологіями було б для України надзвичайно корисним. Не лише запозичити, але і використати для розвитку нашої держави.
- Нерозподілений прибуток КІКів: як законно уникнути податку в 23% в Україні Ростислав Никітенко 10:41
- Індустріальні парки як інструмент економічного зростання регіонів та країни Дмитро Соболєв вчора о 14:23
- У ДРРП відсутні дані щодо майже кожного другого житлового об’єкта: Що це означає? Ольга Оніщук вчора о 13:00
- Що робити під час обшуку на підприємстві: поради адвоката для бізнесу Сергій Пагер вчора о 09:39
- Нація вбивць Георгій Тука вчора о 08:43
- Час переосмислювати підходи: що НБУ може взяти з робіт Олів'є Бланшара? Олексій Бахтінов вчора о 00:48
- Как продлить загранпаспорт за границей без военного билета: пошаговая инструкция Віра Тарасенко 13.04.2025 20:52
- Відповідність як основа для ефективного функціонування освітніх закладів в сучасних умовах Сергій Пєтков 13.04.2025 20:13
- Суд захистив частину землі дружини від боргу чоловіка. Відповіді на питання від адвоката Павло Васильєв 12.04.2025 20:11
- Роботодавцю відмовлено в стягненні шкоди з працівника Артур Кір’яков 12.04.2025 13:18
- Один рік як межа: чому строк дії договору може зруйнувати правові відносини Світлана Приймак 11.04.2025 20:06
- Закон – один для всіх! Але, це не точно Георгій Тука 11.04.2025 17:17
- Поширеність ментальних розладів в Україні: що це означає для ринку праці? Ольга Малахова 11.04.2025 13:48
- Актуальність застосування штучного інтелекту (ШІ) у сучасній юридичній практиці в Україні Олександр Крайз 11.04.2025 10:12
- Халепа нізвідки? Сергій Пагер 10.04.2025 16:09
-
Завод Порошенка-молодшого першим в Україні почав варити цукор із сиропу
Бізнес 25009
-
Найбільший європейський виробник ракет отримав замовлення на сім років наперед
Бізнес 8027
-
У Кропивницькому запускають виробництво тракторів: інвестиції сягнуть 100 млн грн – фото
Бізнес
5753 -
Трамп пропонує винятки для автозапчастин, на які поширюються 25% мита США
Бізнес 5376
-
Ціна нафти тримається на рекордно низьких рівнях. Які наслідки для України
Бізнес 4978