Міфи та хибні уявлення про вініри. Коментар стоматолога
Міфи про вініри.
Вініри - це один з найкращих засобів поліпшення естетичного вигляду вашої усмішки. Стоматологи використовують їх в своїй практиці вже декілька десятиліть. Технології не стоять на місці, вініри та процес їх встановлення постійно покращуються. Проте в суспільстві ще існує багато міфів та помилкових уявлень про вініри. І далі я спробую спростувати деякі з них.
Міф №1: Вініри дуже помітні
Серед пацієнтів поширені побоювання, що інші люди легко розпізнають встановлені вініри. Та, як я вже писав вище, стоматологія і супутні технології постійно розвиваються. Наразі лікарі можуть встановлювати своїм пацієнтам вініри виготовлені з кераміки за індивідуальними зразками, подібними до анатомії зубів - відповідають їх формі, розміру, товщині та кольору. Розпізнати їх, в переважній більшості випадків, зможе лише ваш стоматолог.
Міф №2: Вініри виконують лише косметичну функцію
Ще одна помилкова думка полягає в тому, що вініри начебто використовуються лише в косметичних цілях. Але насправді, з їх допомогою можна відновити і функцію зубів.
Завдяки неймовірній міцності кераміки, вони також захищають ваші зуби від різноманітних пошкоджень. Їх використовують і для нарощування зламаних зубів, ними закривають великі проміжки між сусідніми зубами, а також зуби, що змінили свій колір. З допомогою вінірів відновлюють правильний прикус.
Міф №3: Встановлювати вініри боляче
Багато пацієнтів чули хибне твердження про те, що встановлювати вініри боляче. Це неправда, адже ця стоматологічна операція проводиться під місцевою анестезією, що робить її абсолютно безболісною. Все частіше пацієнти вибирають медикаментозний сон, а саме седацію. Це пов’язано з тим, що деколи, щоб змінити усмішку, необхідно встановити 28 одиниць керамічних вінірів, що вимагає багато часу. Після правильного встановлення вінірів пацієнт не повинен відчувати болісних відчуттів. Якщо ви все ж відчуваєте дискомфорт чи біль - зверніться до стоматолога, можливо вініри було встановлено не якісно.
Міф №4: Вініри вимагають значного видалення поверхні зуба
Абсолютно закономірно, що збереження поверхні власних зубів турбує більшість пацієнтів, які встановлюють вініри. Та будьте певні, професійний стоматолог робитиме усе, щоб зберегти якомога більшу частину вашого зуба. При цьому видаляється лише мінімально необхідна для розміщення вініру частина. Як правило, це дуже маленька ділянка емалі його передньої частини. І це, насправді, одна з важливих переваг вінірів над коронками, які вимагають значно більшого зменшення площі поверхні зуба. Ціль якісного препарування зуба під вінір - залишити зуб живим і покритим емалю.
Міф №5: Встановлення вінірів потребує багаторазових відвідин стоматолога
Стоматологи прекрасно розуміють, що пацієнти хочуть проводити якомога менше часу в стоматологічному кабінеті. Але ми також розуміємо необхідність забезпечити якісне лікування для кожного відвідувача. Насправді, вініри можна встановити й за два прийоми. Але ми рекомендуємо зробити хоча б два-три візити, щоб краще спланувати майбутнє встановлення і потім переконатися, що все йде за планом. Загалом ця процедура навряд чи займе у вас більше, ніж п’ять візитів до стоматолога. Знову ж таки, сучасні технології та інноваційні рішення значно спростили процес встановлення вінірів.
Міф №6: Вініри призначені лише для передніх зубів
Це дуже поширена помилка, яку ми часто чуємо. На задні зуби встановлють керамічні накладки, які за технологію подібні до вінірів.
Міф №7: Вініри легко змінюють колір від їжі та напоїв
Багато людей вважають, що вініри, як і природні зуби легко забруднюються такими продуктами чи напоями, як кава, червоне вино та чай. Однак будьте певні, що це не так. Порцелянові вініри протистоять плямам. Одна з констант властивості кераміки - вона не міняє кольору. Але звісно, навіть після їх встановлення, необхідно дотримуватись належного рівня гігієни порожнини рота.
Міф №8: Вініри занадто дорогі
Якщо ви все ще вагаєтесь чи витрачати гроші на вініри, зрозумійте - що це завжди інвестиція в себе. В довгостроковій перспективі вона багато разів окупиться, адже ви щодня будете бачити у дзеркалі свою бездоганну усмішку. Вартість хорошого вініра починається від 650 $ при службі 25 років, тому день користуванням вініром коштує 0,07 центу.
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак вчора о 20:42
- Изменения в порядок оформления отсрочки. Постановление 1558 и 560 Віра Тарасенко вчора о 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін вчора о 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков вчора о 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда вчора о 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин вчора о 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов вчора о 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак вчора о 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко 22.01.2025 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко 22.01.2025 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова 22.01.2025 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак 22.01.2025 15:01
- Правила ефективного партнерства в адвокатурі Тетяна Лежух 22.01.2025 13:33
- Перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС: виклики та перспективи після 15 місяців конфлікту Олег Вишняков 22.01.2025 13:25
- Як корпоративний медичний одяг змінює клініку: мій досвід Павло Астахов 22.01.2025 09:26
-
Забудьте про молодь. Її в Україні не буде
Думка 11813
-
"Січневий яйцепад". Хто обвалив ціни на яйця
Бізнес 3347
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 2847
-
TikTok погодиться на угоду, щоб залишитися доступним у США
Бізнес 1968
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 1932