Способи захисту корпоративних прав
Між засновниками доцільно на етапі створення компанії впровадити механізми захисту корпоративних прав та врегулювання конфліктних ситуацій всередині компанії.
Засновницький договір
Засновницький договір укладається на етапі створення компанії між засновниками. Цей договір застосовується для врегулювання відносин засновників акціонерних товариств.
Засновницький договір може встановлювати та регулювати взаємовідносини між засновниками під час створення компанії, закріплювати порядок дій, необхідних для її створення, а також включати підготовку та подання установчих документів, реєстрацію компанії, розміри часток засновників, порядок та способи формування статутного капіталу, визначати порядок формування і зони відповідальності керівних органів компанії.
Слід звернути увагу на деталізацію відомостей про кожного із засновників компанії, в тому числі їх права і обов'язки.
Крім того, визначенню розміру часток у статутному капіталі та порядок внесення цих внесків. Одним з головних кроків є - визначення конкретних кроків і відповідальних осіб за реєстрацію компанії, умови відповідальності засновників за невиконання або неналежне виконання своїх зобов'язань один перед одним.
Засновницький договір є суттєвим інструментом, що регулює взаємовідносини між її засновниками. Документ допоможе уникнути значної кількості проблем на первинному етапі створення компанії та є основою для успішного функціонування в майбутньому.
Корпоративний договір
Цей документ містить детальні правила щодо взаємовідносин між засновниками компанії, в тому числі, порядок розподілу дивідендів, порядок реалізації засновниками та акціонерами своїх прав, порядок голосування на загальних зборах, процедури вирішення конфліктів, правила виходу з бізнесу, положення про не конкуренцію, конфіденційність, способи прийняття рішень, порядок фінансування компанії та інші специфічні домовленості між засновниками.
При підготовці проєкту корпоративного договору слід звернути увагу на процедури внутрішнього вирішення спорів, голосування, залучення незалежних експертів/медіаторів, медіацію та арбітраж для вирішення конфліктів, процедури прийняття нових засновників, умови та порядок збільшення статутного капіталу компанії, порядок визначення часток в бізнесі та їх сплати власниками. Крім того, слід чітко викласти умови та порядок виходу засновника з компанії, зокрема механізм викупу його частки іншими учасниками або третьою стороною, процедури оцінки цієї частки.
Корпоративний договір суттєво доповнює статут та заповнює прогалини, що не відображені або лише частково відображені у статуті. Сьогодні все більше власників бізнесу погоджуються на укладання корпоративного договору.
Статут компанії
Діяльність всіх підприємств на території України регулюється – статутом. Статут - це ключовий документ, що затверджується засновниками компанії і регулює її діяльність, визначає правила і порядок її функціонування. Однак, багато засновників підприємств не приділяють значної уваги цьому статуту.
Саме статут визначає організаційну структуру компанії, управлінські органи та їх повноваження, а також регламентує порядок та механізми прийняття рішень управлінськими та керівними органами.
Статутом також, можуть бути врегульовані питання розподілу прибутку між власниками бізнесу, процедура прийняття нових учасників, підстави та порядок виключення діючих власників компанії або їх добровільного виходу зі складу компанії, порядок врегулювання внутрішніх спорів та інше.
Отже, чітко та якісно складений статут допоможе уникнути багатьох проблем та конфліктів, забезпечить правову визначеність та захист інтересів усіх учасників.
Захистить якісно ваш бізнес !
- Цивільна конфіскація: про це варто знати, якщо ви державний службовець Тетяна Видай вчора о 14:47
- Від 2 до 4 мільярдів доларів Євген Магда вчора о 13:13
- Українські надра – не предмет торгу, а основа національної безпеки Олена Криворучкіна вчора о 12:19
- Примусове доставлення до ТЦК: Як діє поліція та що потрібно знати Павло Васильєв вчора о 11:58
- Ти не зобов’язаний знати все, але зобов’язаний знати, де знайти потрібну інформацію Дмитро Зенкін вчора о 10:14
- Аудит українських надр. Відзив "сплячих" ліцензій. Передача надр іноземцям Віталій Соловей 27.03.2025 22:24
- Чому корпоративна форма – це не про одяг, а про людей: новий підхід до HR у медицині Павло Астахов 27.03.2025 19:05
- Як підготуватися до співпраці з дизайнером: 5 кроків до успішного ресторану Алеся Карнаухова 27.03.2025 12:54
- Поточні проблеми тайм-менеджменту власників малого та середнього бізнесу в Україні Катерина Мілютенко 27.03.2025 12:45
- Договір між батьками стосовно дитини: філософія та роздуми Світлана Приймак 27.03.2025 09:55
- Стоїцизм папороті у перетвореннях декартової геометрії Олег Короташ 27.03.2025 07:22
- Податкові пільги як драйвер розвитку молодіжного підприємництва: досвід Польщі Юлія Мороз 26.03.2025 14:59
- Шукати ресурси для повоєнної відбудови потрібно вже зараз Дмитро Соболєв 26.03.2025 13:33
- Законопроєкт 13120 позбавляє дітей конституційного права на освіту Лариса Білозір 26.03.2025 11:51
- Як зміни в лісовому законодавстві ЄС вплинуть на "зелене" повоєнне відновлення України Олена Криворучкіна 26.03.2025 10:57
- Полтавський Мамай, СБУ, "октябрята", ДБР… Що скаже Вища рада правосуддя? 859
- Законопроєкт 13120 позбавляє дітей конституційного права на освіту 198
- Чому нас має навчити замороження USAID і "Голосу Америки"? 142
- Стоїцизм папороті у перетвореннях декартової геометрії 114
- Аудит українських надр. Відзив "сплячих" ліцензій. Передача надр іноземцям 107
-
Путін зірвав переговори: що далі
Думка 7725
-
Торгові війни Трампа: які країни найбільше постраждають від мит США — інфографіка
Інфографіка 7553
-
Чому премії за влучні ураження ворожої техніки демотивують військовослужбовців
Думка 6443
-
FT: Власник АрселорМіттал Кривий Ріг емігрує з Британії через податки
Фінанси 2788
-
Німеччина практично безплатно отримає трильйон євро – Deutsche Bank
Фінанси 2546