Розлучення без тяганини
Обираючи людину на все життя, ніхто й не здогадувався, що з такою людиною доведеться провести кілька тижнів разом на карантині
В умовах пандемії, викликаної коронавірусною хворобою COVID-19, та викликаних нею обмежень, спрямованих на уникнення поширення хвороби, зокрема, карантину та самоізоляції зменшується обсяг «фінансової подушки» громадян та, відповідно, психологічна напруга в сім’ях, яка призводить до зростання числа розлучень. І Україна в даному випадку не є виключенням.
Але чи можна в умовах карантину в Україні розірвати шлюб і чи складно це зробити?
Якщо у подружжя немає неповнолітніх дітей, то шлюб можна розірвати через органи РАГСу, але, виключно, за умови, що відповідна заява про розірвання шлюбу подана до 13 березня 2020 року. В такому випадку органи РАГСу розірвуть шлюб. Нових заяв, наразі, органи РАГСу не приймають, тож, хто не встиг подати заяву про розірвання шлюбу до РАГСу до 13 березня 2020 року, через РАГС розірвати шлюб вже не зможе.
Інший шлях розірвання шлюбу – через суд. Чи працюють зараз суди? Суди в Україні, наразі, на карантин не закриті, але працюють у дуже обмеженому режимі. Так, канцелярії судів не працюють на прийом вхідної кореспонденції, а судові засідання суди за наявної можливості намагаються не проводити. Як же в такому випадку розлучитися?
Це цілком реально і не дуже складно. Якщо обидва з подружжя згідні на розірвання шлюбу, можна у нотаріуса, більшість з яких зараз працює за домовленістю, укласти угоду, з якою звернутися до суду із заявою про розірвання шлюбу і просити розглянути відповідне питання без участі сторін. В такому випадку суд може розірвати шлюб досить швидко, а саме протягом місяця від дня отримання відповідної заяви.
Але ж як зробити, щоб суд таку заяву отримав? На щастя, продовжує в умовах карантину працювати «Укрпошта», а суди приймають вхідну кореспонденцію, яка надходить засобами поштового зв’язку.
Що ж робити, якщо один з подружжя заперечує проти розірвання шлюбу? В такому разі слід звернутися до суду із позовною заявою про розірвання шлюбу і також просити суд розглянути відповідний позов без участі сторін. За наявності бажання хоча б одного з подружжя розірвати шлюб, суд шлюб розірве, але розгляд справи щодо розірвання шлюбу в такому порядку може тривати трохи більше, ніж розірвання шлюбу за згодою обох з подружжя.
Крім того, наполегливо не рекомендую у разі наявності спірних питань щодо поділу спільного майна подружжя або визначення місця проживання чи умов утримання дітей об’єднувати відповідні вимоги в одному позові із вимогою щодо розірвання шлюбу. В такому випадку, скоріше за все, суд наполягатиме на участі сторін у розгляді спору і розірвання шлюбу може тривати дуже довго.
Перед зверненням до суду, за наявності спірних питань, краще пройти процедуру медіації, яка дозволить знайти подружжю спільні інтереси та виробити взаємовигідне рішення за принципом win-win.
Здоров’я всім!
- Изменения в порядок оформления отсрочки. Постановление 1558 и 560 Віра Тарасенко 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко вчора о 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко вчора о 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова вчора о 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак вчора о 15:01
- Правила ефективного партнерства в адвокатурі Тетяна Лежух вчора о 13:33
- Перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС: виклики та перспективи після 15 місяців конфлікту Олег Вишняков вчора о 13:25
- Як корпоративний медичний одяг змінює клініку: мій досвід Павло Астахов вчора о 09:26
- Нюанси ввезення пального в Україну через кордон для власного споживання Дмитро Зенкін 21.01.2025 15:47
-
Забудьте про молодь. Її в Україні не буде
Думка 11717
-
"Січневий яйцепад". Хто обвалив ціни на яйця
Бізнес 3283
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 2744
-
TikTok погодиться на угоду, щоб залишитися доступним у США
Бізнес 1955
-
ВАКС закрив справу проти ексголовного архітектора Києва та гендиректора Укрбуд Девелопмент
Бізнес 1852