Відкриття книгарень — вагомий внесок у книжкову галузь країни
Книжки не на часі? Авжеж, це неправильне твердження. Ми маємо розуміти, що війна триває не лише на лінії фронту, і боронити Україну й українське не менш важливо в тилу.
Нещодавно в мережі з’явилась інформація, що окупанти вивезли з Донеччини 9,5 тисяч книг українською мовою, натомість активно завозять свої. Так, лише за один місяць на Луганщину ввозять понад 80 тисяч книжок. Таким чином вони намагаються знищити українську культуру.
Незважаючи на обставини, видавнича галузь продовжує розвиватися, а за рік війни відкрилося чимало нових книгарень у різних куточках нашої країни. І перед самим Великоднем відкрився «Книголенд» у Рівному. Чи важко запроваджувати це зараз? Так, безперечно. Проте видавці, власники книжкових магазинів і клієнти щиро вірять: Закон про підтримку української книги, що був прийнятий ще в 2022 році, почне діяти. Законом передбачається компенсація від держави на оренду приміщень українським книгарням та видачу спеціальних сертифікатів на придбання книг новонародженим і дітям, що досягли 14 років. Реалізація програми повинна сприяти книгорозповсюдженню та підтримці книговидання, яке зазнало чималих втрат від початку війни. Він мав набути чинності в січні 2023 року, проте через нестачу фінансування було прийнято рішення про його відтермінування до кінця воєнного стану.
Але саме зараз, коли ми маємо боронити українську культуру й розвивати її, виховувати ерудованих дітей і розвиватися особисто, важливо підтримувати українські книгарні і забезпечувати їхню стійкість. Маємо пам’ятати, що книговидання є складовою культурної ідентичності нації, що сприяє рівню освіченості громадян, збереженню та примноженню духовної спадщини нашого народу. Сьогодні на поличках книгарень складно знайти графоманську чи неякісну літературу, а ті новинки, що виходять зараз, швидко стають бестселерами, і це дуже хороший знак. Не менш важливо те, що, попри повномасштабне вторгнення, люди знаходять час, сили та кошти, щоб придбати та прочитати книгу. Це ще раз показує, наскільки нескореною є українська нація. Мистецтво, зокрема література, не залишається осторонь у той час, як на фронті здобувається перемога. І ми маємо остаточно й назавжди витіснити ганебну російську культуру з наших мізків.
Діти повинні навчатися українською мовою, спілкуватися й читати нею, бо за ними майбутнє. За нами - сьогодення, і ми повинні зробити все можливе та неможливе для перемоги на всіх фронтах. Ми гідні того, щоб споживати якісну літературу, як українську, так і зарубіжну, але саме рідною мовою. Тож читаймо українською! Підтримаймо книжкову галузь України!
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак 20:42
- Изменения в порядок оформления отсрочки. Постановление 1558 и 560 Віра Тарасенко 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко вчора о 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко вчора о 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова вчора о 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак вчора о 15:01
- Правила ефективного партнерства в адвокатурі Тетяна Лежух вчора о 13:33
- Перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС: виклики та перспективи після 15 місяців конфлікту Олег Вишняков вчора о 13:25
- Як корпоративний медичний одяг змінює клініку: мій досвід Павло Астахов вчора о 09:26
-
Забудьте про молодь. Її в Україні не буде
Думка 11794
-
"Січневий яйцепад". Хто обвалив ціни на яйця
Бізнес 3338
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 2826
-
TikTok погодиться на угоду, щоб залишитися доступним у США
Бізнес 1964
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 1910