Цифрове слабоумство – це не жарт або навіщо треба читати книги
Досліди показали, що у мізках дітей, які проводять багато часу з гаджетами, відбувається зміни дуже подібні з ранньою стадією деменції — слабоумство, що розвивається у людей похилого віку.
Смартфони підкорюють світ. Разом з розвитком технологій все більше дітей занурюються у віртуальний світ телекомунікації. Досліди показали, що у мізках дітей, які проводять багато часу з гаджетами, відбувається зміни дуже подібні з ранньою стадією деменції — слабоумство, що розвивається у людей похилого віку.
Деменція — синдром стійкого порушення когнітивних функцій внаслідок ураження мозку — зниження пам'яті, уваги, рухових навичок, інтелекту. Характеризується невмінням фокусуватися, пригніченістю та депресіями, низьким рівнем самоконтролю, поганими мовними навичками. Призводить до побутової, суспільної та соціальної дезадаптації.
Зазвичай такі симптоми спостерігалися у людей похилого віку. Вперше вчені Південної Кореї почали масово фіксувати аналогічні поведінкові симптоми у сучасних підлітків, що годинами витрачали час із мобільними гаджетами. У 2012 році нейропсихолог Манфред Шпіцер вперше застосував термін Digital dementia (цифрове безуміє). Ліва частина нашого мозку асоціюється з раціональним мисленням, фактами, числами, тоді коли права частина відповідальна за креативне та емоціональне наповнення нашого життя. Якщо права частина мозку залишається недорозвинутою впродовж довгого періоду, то це призводить до перших ознак деменції.
Які симптоми цифрової деменції у дітей та підлітків? — Згорблена статура; затримки в ментальному розвитку; забудькуватість; неможливість запам'ятати напрямки або числа; небажання спілкуватися з друзями та дорослими; тривога та депресія; втрата мотивації; нескоординовані рухи; гнів без всякої причини; жити без сучасних технологій сьогодні неможливо.
Кілька порад допоможуть уникнути залежності від гаджетів: не беріть телефон в руки, коли ви прокидаєтесь; під час сніданку, обіду, вечері спілкуйтеся без телефону; спорт або активності на свіжому повітрі обов'язкові; спробуйте проводити деякий час офлайн та читайте книги. Читання розвиває обидві півкулі мозку.
Ми використовуємо смартфон навіть для запису дрібниць. Спробуйте не використовувати гаджети у тих випадках, де це можливо.
Найбільш схильні до цифрової деменції діти та підлітки. Тому що у дітей мозок тільки розвивається. Якщо ви побачили дошкільника, який згорблений за обідом грається в планшеті — покажіть цю статтю батькам.
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов вчора о 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко вчора о 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька вчора о 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський вчора о 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян вчора о 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер вчора о 08:44
- Ринок праці України: виклики та тренди 2025 року Ілля Літун 16.04.2025 19:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? Олександр Крайз 16.04.2025 17:10
- Соціально відповідальний бізнес: Як допомагати суспільству та зміцнювати бренд одночасно? Юлія Спориш 16.04.2025 15:49
- Професії зникають, навички – у тренді Юрій Баланюк 16.04.2025 14:45
- Можливості нашого студентства: як ЛНУ створює простір для розвитку, а не лише для навчання Віталій Кухарський 16.04.2025 13:25
- Згода другого з подружжя при відчуженні автомобіля: юридичні наслідки та ризики Арсен Маринушкін 16.04.2025 12:29
- Тиша, ручка і результат: секрет сильних керівників Катерина Мілютенко 15.04.2025 22:33
- Нація вбивць 372
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? 217
- Професії зникають, навички – у тренді 142
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 121
- У ДРРП відсутні дані щодо майже кожного другого житлового об’єкта: Що це означає? 116
-
Україна з 1 липня перейде на номінальну напругу 230/400 вольт
Бізнес 14517
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 12961
-
В яких європейських країнах найбільше люблять котів. До добірки потрапили країни-сусідки України
Життя 11531
-
Потужність Rheinmetall в Україні значно перевищить заплановані 150 000 снарядів на рік
Бізнес 9739
-
Наймасштабніший спортивний івент літа: ВДНГ анонсує "Активну країну"
Життя 9282