Чому варто інвестувати в житло в Україні
Ринок нерухомості залишається одним із найстабільніших сегментів для інвестування.
В Україні навіть зараз – під час повномасштабного вторгнення – ринок демонструє вищу прибутковість порівняно з європейським. Середня прибутковість житлової нерухомості в Україні станом на зараз становить приблизно 7% річних.
Якщо західноєвропейські країни пропонують консервативну модель інвестування з помірною дохідністю, то український ринок відкриває ширші можливості, особливо в бізнес та преміум локаціях таких міст як Київ чи Львів.
Порівняно з європейськими столицями, вартість житла на первинному ринку у Києві суттєво нижча: якщо у нас можна придбати проєкти за 1,6-2 тисячі євро за квадратний метр, то аналогічні пропозиції в Європі коштуватимуть 5-7 тисяч євро. Це створює унікальне вікно можливостей для інвесторів, проте й з більшими ризиками.
Є категорія людей, хто розглядає варіанти купівлі нерухомості в інших європейських країнах як альтернативу для інвестування. Наприклад, Іспанію через клімат, Польщу чи Чехію через географічну близькість. Проте ці країни не забезпечують такої інвестиційної привабливості, як український ринок, особливо столичний.
Крім того, варто розуміти різницю між інвестицією в житло для постійного проживання та купівлею заміської резиденції для сезонного відпочинку чи здачі в оренду – це різні інвестиційні продукти з різними цілями.
У будь-якому випадку ключовим фактором у прийнятті рішення має бути чітке розуміння власного майбутнього. Якщо ви бачите своє життя в Україні, то володіння нерухомістю стає не просто інвестицією, а необхідною складовою цього майбутнього. Це більше, ніж просто фінансове рішення – це стратегічний крок у побудові свого життя в країні.
Не менш важливим фактором також є співвідношення місцевих заробітків та вартості житла. Для людей, які отримують дохід в Україні, інвестиції в місцеву нерухомість є більш раціональними, ніж придбання житла за кордоном.
Післявоєнна економіка, безумовно, матиме свої виклики, але розпочнеться і відновлення інвестиційної активності. Згадаймо глобальну фінансову кризу 2008 року. Тоді вартість житла економ-класу в центрі Києва складала 3 тисячі євро за квадратний метр. Сьогоднішні ціни теж створюють потенціал для майбутнього зростання.
У нас зараз об'єктивно ринок покупця. І хоча мені як девелоперу це невигідно казати, але тепер той час, коли можна придбати актив за нижчою вартістю, ніж в перспективі, коли ринок повернеться до об'єктивного зростання.
Для успішного інвестування в нерухомість дуже важливо “зловити момент”. Зараз ми спостерігаємо відкладений попит, який з часом, коли лише з'являться перші чіткі сигнали про позитивний розвиток подій, почне активно реалізовуватися. Коли перемога України буде формально зафіксована, для інвестора може бути вже запізно – на ринок прийдуть дешеві кредити, повернеться робоча сила, і ринок перейде у класичний формат "ринку продавця" з підвищеним попитом та обмеженою пропозицією. Саме тому досвідчені інвестори мають відчути правильний момент значно заздалегідь.
Нерухомість залишається однією з найбільш вагомих інвестицій, де емоційні рішення – велика рідкість, а переплачувати не готовий майже ніхто.
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський вчора о 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус вчора о 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський вчора о 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик вчора о 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський вчора о 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін вчора о 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський вчора о 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Потужність Rheinmetall в Україні значно перевищить заплановані 150 000 снарядів на рік
Бізнес 13888
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13538
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5196
-
Аграрії з Кіровоградщини купують недобудовану лікарню в центрі Києва. Для чого
Бізнес 5001
-
"Червоні двері, жовті двері": небезпечна гра серед підлітків чи черговий тренд із TikTok
Життя 4797