Немає нічого романтичного в тому, щоб бути підприємцем
Бути підприємцем – це бути птахом Феніксом: тебе спалюють і знищують, а ти відновлюєшся заново.
Днями я виступав перед молодими підприємцями і зловив себе на думці, що немає нічого романтичного в тому, щоб бути підприємцем. Це постійна боротьба за виживання своєї компанії, війна за свою власну шкуру, і вона триває щодня. Це бути одночасно і боксером, і рефері, і переможцем, і лузером. Часто ці крайнощі трапляються протягом кількох годин. Якщо ти підприємець — ти адвокат і прокурор для свого бізнесу, але аж ніяк не свідок чи жертва.
Отримую насолоду виступаючи перед майбутніми та починаючими підприємцями, мене це драйвить, надихає і мотивує! Це моя певна місія — розвивати молоде покоління. Завжди кажу, що місія лідера — виховувати нових лідерів. Але я ніколи не розповідаю про “успєшний успєх”, я про реальний бізнес. Чому я маю моральне право це розповідати? Я, Роман Городечний, мені 41 рік, я співвласник компанії «Regno», генеральний директор будівельної компанії «Універсал Інжиніринг», та інвестор у проєкті будівництва найбільшого логістичного центру у Західній Україні «PORT Logistic Center» на 42 тисячі кв. м. А загалом — підприємець, меценат, спортсмен, громадянин своєї країни, тато трьох дітей, сім’янин. У 2018 році я став першим львів’янином, який підкорив найвищу гору планети Еверест.
Мій досвід показує, що бізнес — це жорстокий спорт. Де ти вигризаєш, борешся, падаєш і піднімаєшся. Командна гра чи особистий залік, тест на витривалість чи перевірка сили? Тут немає універсальної інструкції. До перших спортивних вершин, як і до власного бізнесу потрібно «дорости». Мій шлях був максимально тернистим, наскільки це можна уявити… Я зі звичайної родини вчителів, мама викладала інформатику, тато — фізику. Чи могли вони подумати, що в них виросте великий підприємець? Напевно ні. Але чи знали, що він виросте людиною? Однозначно.
Всі розповідають як вони заробили свій капітал, але завжди цікаво як і чому людина втратила ці гроші. Необережність, легковажність, помилка — буває різне. Моя історія така: 2008 рік, насувається глобальна економічна криза. Ми з дружиною поїхали у весільну подорож в Чорногорію. І тут, як у фільмах Тарантіно, мав би статися якийсь… За законами жанру він і стався, повертаючись з відпочинку з вагітною дружиною я дізнаюсь, що мій, на той час, партнер по бізнесу переписав на себе компанію і всі гроші. А мене лишив з величезними кредитами і боргами. Висновок: юридичка — ваше все. Я найбільше ціную і в житті, і в бізнесі порядність та чесність, але завжди можна перестрахуватись за допомогою правильно оформлених юридичних аспектів. Хочеш миру — готуйся до війни, довіряй, але перевіряй, і далі за текстом. Ці прописні істини абсолютно точно більшість підприємців вже вивчили на зубок. Якщо ризикнули почати партнерський бізнес — обговоріть все на березі, домовтесь як ви працюєте, які червоні лінії. В нас між партнерами тепер навіть прописано, що буде з компанією, якщо будь-хто з нас загине.
Мене часто питають, що для мене гроші? Так ось, гроші — це свобода вибору: свобода обирати стиль життя, його ритм і рівень, яку каву і де ви п'єте, в якій машині їздите і т.д. Абсолютно точно, жодного разу гроші не ставали моєю ціллю. Справжньою ціллю було створити щось, чим буду пишатися. Щось, що буде побудоване на цінностях, з людським обличчям, з твердою позицією та поглядами. Щось масштабне та дійсно круте. А гроші, гроші — це як бензин під час подорожі. Нікому не хотілося б залишитися без палива, але сама подорож — це ж не тур по заправках?
Будуючи бізнес не забувайте, що у вас є зуби, власна позиція і кулаки. І хто, як не ви, буде захищати свою справу від нападків? В цьому вам допоможе публічність та особистий бренд. Відстоювати себе, своїх працівників, свою компанію — ваш пожиттєвий підприємницький обов'язок.
А ще репутація! Зробіть максимально все, щоб не знищити її ні на старті, ні в процесі. Репутація підприємця — це як заліковка для студента. Це ваша ноша і вам вирішувати: або вона буде максимально важкою і тягнутиме вас вниз, або стане каталізатором вашого руху. Як показує мій досвід, люди не змінюються, тому якщо все і всі навколо вказують на недобросовісність працівника чи партнера, то не тіште себе ілюзіями, що з вами він буде інакшим з вами.
І наостанок! З огляду на те, що і в бізнесі все одно доведеться думати, то раджу думати одразу масштабно! Тільки нам вирішувати: плавати в домашній ванній чи переплисти Ла-Манш, продавати яблука на ринку чи створити Амазон. І знаєте, що головне? У нас завжди є вибір!
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков вчора о 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко вчора о 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Як зруйнувати країну 204
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 188
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 179
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 138
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 113
-
Капітана судна, яке пошкодило газопровід у Балтійському морі, заарештували в Гонконгу
Бізнес 6359
-
Сі переграв Трампа: Кремль фактично здає Росію Китаю
Думка 6353
-
Угода Україна–США: три ключові вигоди для нашої держави
Думка 6211
-
Три хвилі приморозків. Хто збанкрутує, а хто – заробить
Бізнес 5721
-
Reuters: США і РФ обговорюють, як відновити постачання російського газу в Європу
Бізнес 3262