Ці 4 ознаки вказують на вродженого лідера
Можливо, ви є вродженим лідером. Але навіть не підозрюєте та не знаєте про це.
У цій статті я розповім, які ознаки відрізняють хорошого, старанного співробітника від потенційно дуже талановитого та успішного керівника. До речі, остання з цих ознак далеко не очевидна для багатьох людей. Проте вона дуже важлива.
Ознака №1: ви посилюєте людей
Вам подобається робити людей сильнішими. Вам подобається допомагати іншим таким чином, щоб вони ставали сильнішими, отримали більше результатів, щоб вони виявляли свій талант і так далі. Справжній керівник має це щире, природне прагнення. Допомагати іншим робити так, щоб вони могли успішно розв'язувати проблеми.
Я не маю на увазі бажання робити роботу за них і займатися мікроменеджментом. Але якщо ви помічали у себе прагнення допомагати іншим, навчати їх та підтримувати, це точно знак. Допустимо, ви виявили, що вам подобається допомагати своїм товаришам. Так, щоб хтось із них почав краще грати у шахи чи розібрався у тонкощах інвестування. Якщо у вас дійсно є такий внутрішній імпульс допомогти людині, щоб вона стала сильнішою — це приголомшливо.
Ознака №2: у вас високий рівень емпатії
Друга ознака хорошого керівника – це високий рівень емпатії. Хороший керівник має розуміти, що відбувається з людьми. Він повинен вміти розрізняти зміни в їхньому настрої, у їхньому ставленні до роботи, у їхньому відношенні один до одного і так далі. Звичайно, це в якомусь сенсі містить у певному сенсі любов до людей, а також бажання та готовність мати справу з різноманітним спектром емоцій.
Щоб розрізняти емоції людей і вміти спілкуватися з ними так, щоб вони розуміли, потрібно бути сміливим. І це те, що ми називаємо емпатією. А емпатія — це фундаментальна цеглина у створенні відносин між керівником та підлеглими.
Ознака №3: ви вмієте та любите вчитися
Третя ознака – це те, що ви вмієте та любите вчитися. Щоб людина любила вчитися, уміла вчитися, у неї обов'язково має бути присутня внутрішня готовність бути неправою. Готовність виявляти, що має некомпетентність. А також достатня сміливість, щоби з цією некомпетентністю справлятися.
А для керівника постійне навчання – це життєва потреба. Тому що світ іде вперед, з'являються нові технології, все змінюється. І щоб стати керівником, треба засвоїти багато інструментів. Робота керівника — це не лише про людські стосунки та емпатію. Тому якщо ви сміливо дивитеся на свої прогалини у компетентності та недоліки, це вже велике досягнення.
Потрібно буде діяти, щоб заповнити ці прогалини. А сьогодні життя дає величезну кількість можливостей для цього: усілякі курси, тренінги та неймовірна кількість інформації у вільному доступі. Її можна взяти в інтернеті, на YouTube, у статтях, публікаціях, книгах тощо. Що відкриває вам можливості як для керівника.
Ознака №4: у вас розвинена навичка планування
Четверта і не дуже очевидна річ, яка стосується якостей керівника, — це здатність планувати. Причому планувати правильно, орієнтуючись на кінцевий результат. Людина, яка потенційно може стати добрим керівником, думає наступним чином. Спочатку він бере завдання, яке потрібно зробити і запитує: «Який результат я повинен отримати? Як я маю це зробити?»
Є люди, які діють взагалі не замислюючись. А є люди, які, хоч би що вони робили, аналізують те, що відбувається. Людина, яка може стати добрим керівником, завжди сфокусована на кінцевому результаті. І в роботі це проявляється в такий спосіб.
Коли він працює, то завжди в першу чергу ставить питання, який результат треба отримати. Коли якесь завдання прилітає, він завжди замислюється, що має зробити зрештою. А потім він відмотує назад та прораховує кроки, які потрібно виконати на шляху до кінцевого результату.
Висновок
Ключ до того, щоб розкрити свій потенціал як лідера, криється не тільки в умінні бачити та розвивати ці якості у собі, а й у постійному прагненні до самовдосконалення. Лідерство також включає готовність до самоаналізу, визнання власних помилок і роботу над їх виправленням.
Можливості для навчання та зростання сьогодні безмежні, і ваше бажання навчатися та адаптуватися відіграє ключову роль у вашому розвитку як лідера. Пам'ятайте, що кожен з нас має унікальний набір якостей та здібностей, здатних принести користь не лише нам самим, а й нашим командам, організаціям та суспільству загалом.
Дотримуючись цих принципів, ви не тільки зможете розкрити свій лідерський потенціал, а й надихніть інших на досягнення нових висот. Пам'ятайте, що лідерство – це подорож, а не кінцева мета. На цьому шляху важливо не тільки досягати успіхів, але і вносити значний внесок у розвиток і зростання людей, що вас оточують.
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі Галина Скіпальська вчора о 17:02
- ПРРО як шлях до детенізації бізнесу та збільшення надхожень у бюджет Андрій Сухов вчора о 11:59
- Cпеціальні військові операції – міжнародна політика кремля Сергій Пєтков вчора о 10:18
- 100 днів, які не повернули мир в Україну Дмитро Пульмановський вчора о 10:15
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею Юрій Бабенко 22.04.2025 15:32
- Як енергетичні компанії оптимізують КІК: досвід ЄС та українські реалії Ростислав Никітенко 22.04.2025 11:46
- 4 помилки, які заважають власнику бізнесу побудувати сильну компанію Олександр Висоцький 22.04.2025 10:27
- Где покупать жилую недвижимость и какую? Володимир Стус 21.04.2025 23:53
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям Сергій Пєтков 21.04.2025 19:52
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? Ксенія Оринчак 21.04.2025 16:53
- Компенсація 1,5 млн грн моральної шкоди з рф на користь киянина за "повітряні тривоги" Світлана Приймак 21.04.2025 10:20
- Розпоряджання землею під час війни: поради юриста Сергій Пагер 21.04.2025 08:57
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи Сергій Пєтков 20.04.2025 19:43
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков 19.04.2025 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов 19.04.2025 12:09
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 233
- Модель нової індустріалізації України 184
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 145
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи 137
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи 124
-
Львів планує відкрити заміський тролейбусний маршрут до сусіднього села
Бізнес 31870
-
Казахстан заявив, що видобуватиме стільки нафти, скільки потрібно йому, а не ОПЕК
Бізнес 8658
-
Хто такі світчери і чому вік — не привід боятись почати з нуля
Життя 6123
-
"Останній інгредієнт отруйного коктейлю". У Швейцарії стривожені різким зростанням франка
Фінанси 5559
-
Держборг України у 2025 році вперше перевищить "психологічну" позначку 100% – МВФ
Фінанси 4987