Ганна Герман не прийшла підтримати Софію
Сьогодні поруч зі скандальним будівництвом за адресою вул. Олеся Гончара, 17 – 23 у буферній зоні Національного заповідника «Софія Київська» члени територіальної громади Києва провели акцію на захист пам’ятки.
Поштовхом до активізації протестної діяльності громадськості стало відновлення будівельних робіт, заборонених приписами Прокуратури міста Києва, Державної служби з питань національної культурної спадщини, Головного управління охорони культурної спадщини КМДА.
Будівництво в буферній зоні Софії загрожує руйнуванням кільком прилеглим будинкам, збудованим у першій половині ХХ століття, а також спорудам, що входять до складу заповідника. Крім того, сусідство багатоповерхівки візуально знищить велич Софійського собору, на її тлі він виглядатиме маленькою церковцею. Подібний сумний досвід спіткав будівлю Національної опери України, яка значно змаліла з появою поруч офісного центру «Леонардо».
Отримання земельної ділянки та дозвільної документації ТОВ «Інвестиційно-будівельна група» відбувалося з численними порушеннями чинного законодавства, при проведенні будівельних робіт забудовник також не дотримується чинних норм. Через недотримання вимог і рекомендацій ЮНЕСКО заповідник «Софія Київська» можуть вже цього року включити до «чорного списку».
Незважаючи на лютий мороз, висловити свій протест проти свавілля забудовників прийшло близько сотні киян. Більшість із них – мешканці «гарячих» точок, які на власному досвіді відчули, що таке боротьба із забудовником.
Поділитися власними проблемами і підтримати жителів вулиці Гончара прийшли мешканці будинку по вулиці Пирогова, 2. У дворі їхнього будинку, зовсім поруч з пам’яткою 1853 року Національним музеєм медицини України риють підземний паркінг. Будівельні роботи загрожують руйнуванням прилеглим спорудам, з яких три мають статус архітектурних пам’яток.
Були також жителі вулиці Пушкінської, які вже декілька років ведуть боротьбу за дитячий садок. У промовах згадувалося й про інші об’єкти незаконної забудови, зокрема про будівництво поруч із станцією метро «Театральна».
Підтримали захід і декілька громадських організацій, відомих як борці з незаконними забудовами. В ньому взяли участь представники громадської ініціативи «Збережи старий Київ», громадянської кампанії «Форум порятунку Києва», Всеукраїнської громадської організації «Коаліція Учасників Помаранчевої Революції», ГО «Поряд». Сьогодні вони не намагалися піаритися за рахунок інформаційного приводу. Не було жодної символіки. Активісти організацій прийшли як члени територіальної громади, щоб зробити свій внесок у загальну справу. Так, ВГО «КУПР» допомогла організаторам із звукопідсилювальною апаратурою.
Активно давав інтерв’ю журналістам голова комісії Київради з питань культури й туризму Олександр Бригинець. Він вкотре нагадав про безпорадність влади, яка на словах виступає за збереження пам’яток, але нічого для цього не робить. «Громадськість зібралася, щоб допомогти владі, яка хоче припинити будівництво, але не може. Можливо, громадськість допоможе владі не тільки хотіти зупинити це будівництво, але й змогти», – вважає Бригинець.
На завершення акції учасники мітингу спробували ще раз вручити представникам забудовника приписи контрольних органів про заборону будівництва. Проте з-за двометрового паркану так ніхто й не вийшов. Довелося прикріпити копії документів до воріт, що ведуть на будівельний майданчик. Може, пізніше хтось таки наважиться його прочитати.
До участі в заході було запрошено заступника голови Адміністрації Президента України Ганну Герман, яка нещодавно на круглому столі противників варварських забудов висловила свій осуд щодо ухваленого Верховною Радою закону про регулювання містобудівної діяльності. Вона також повідомила про занепокоєння президента варварськими забудовами українських міст.
Голова ГО «Поряд» Олександр Мисюра особисто запрошував пані Герман по телефону. Вона відповіла, що подумає, але так і не з’явилася. Ганна Миколаївна повідомила, що має вільний час у вівторок 1 березня. Користуючись нагодою запрошуємо пані Герман на акцію протесту мешканців будинку по вулиці Пирогова, 2, яка відбуватиметься 1 березня з 12.00 у дворі будинку. Будемо з нетерпінням чекати.
- Розпорядження майном «цивільного подружжя» при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов 20:34
- JIT — концепція, час якої настав Наталія Качан 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева вчора о 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов вчора о 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов вчора о 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник вчора о 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? Дмитро Зенкін 19.12.2024 16:55
- Посилено відповідальність за домашнє та гендерно зумовлене насильство Світлана Приймак 19.12.2024 16:44
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом Інна Бєлянська 19.12.2024 16:11
- Гендерний розрив на ринку праці України: дослідження Міжнародної організації з міграції Юлія Маліч 19.12.2024 13:36
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? Андрій Павловський 19.12.2024 12:50
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1255
- Після зупинення війни, вільних виборів може і не відбутися 1253
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 561
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 504
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 235
-
Для мешканців багатоквартирних будинків встановили фіксовані ціни за електроенергію
Бізнес 11160
-
Глиняний посуд на Святвечір: традиції, символіка та як обрати для святкового столу
Життя 4352
-
Рекордно подорожчав овоч, який є унікальним засобом від застуди
Бізнес 4241
-
Вісім треків тижня: новий фіт Соловій і Дантеса та зимова лірика Jerry Heil
Життя 3850
-
Бізнес-тиждень: фінансова допомога партнерів, нові тарифи, приватизація та санкції
Бізнес 3088