Чи відбере ринок нерухомості частину заощаджень з депозитів українців
Про ряд факторів, які можуть сприяти перетоку коштів з депозитів на ринок нерухомості
Зниження ставок за гривневими депозитами, яке спостерігається останнім часом, є сигналом для ринку нерухомості. Зниження процентних ставок за депозитами робить інвестування в банківські продукти менш привабливим для вкладників. Це може спонукати інвесторів шукати альтернативні можливості для збереження та примноження своїх коштів, включаючи ринок нерухомості.
Зменшення ставок від 0,2% до 2% за депозитами вказує на прагнення банків зменшити витрати на залучення депозитів і, можливо, підвищити ліквідність. Для первинного ринку нерухомості це може означати потенційний приток капіталу, особливо якщо ситуація з безпекою в країні дозволить активізувати будівництво та продажі.
Прогнозувати з абсолютною впевненістю складно, але існує ряд факторів, які можуть сприяти перетоку коштів з депозитів на ринок нерухомості:
1. Низькі ставки за депозитами. Зменшення доходів від банківських вкладів може мотивувати вкладників шукати більш прибуткові варіанти інвестування.
2. Стабілізація ринку нерухомості. Якщо з'являться ознаки стабілізації та відновлення ринку нерухомості, це може підвищити довіру інвесторів до цього сектору.
3. Інфляційні очікування. В умовах високої інфляції нерухомість може розглядатися як більш надійний засіб збереження вартості капіталу.
Проте, слід враховувати і ризики, пов'язані з війною та макроекономічною нестабільністю. На рішення інвесторів будуть впливати фактори безпеки, стан економіки, регуляторна політика та загальна ситуація на ринку праці та доходів населення.
У підсумку, існує реальна можливість того, що кошти з депозитів будуть частково переорієнтовані на ринок нерухомості, але це залежатиме від подальшого розвитку економічної та безпекової ситуації в Україні.
- Порядок розгляду скарги щодо порушення містобудівних норм: алгоритм та приклад Павло Васильєв 13:54
- На росії існує лише одна церква - це терор Володимир Горковенко вчора о 22:44
- Чому в Україні судять військових так, ніби війни немає? Валерій Карпунцов вчора о 14:32
- Ритейл уже не про полиці: нова екосистема бізнесу Олег Вишняков вчора о 13:13
- Про обопільну вину у справах ДТП та страховку Світлана Приймак вчора о 11:48
- Чому досі немає легших бронежилетів для ЗСУ: історія марнотратства та байдужості Дана Ярова вчора о 11:46
- Чому водень потребує політики, а не лише технологічного прориву? Олексій Гнатенко вчора о 11:13
- Як аграрний бізнес стає жертвою рейдерства і як цьому запобігти Сергій Пагер вчора о 09:08
- Відсутність доходу як підстава для звільнення від сплати судового збору: судова практика Арсен Маринушкін вчора о 08:39
- Мінфін проігнорував вимоги громадськості підвищити акциз на ТВЕН Артур Парушевскі 29.05.2025 18:58
- Підроблені документи: правовий компас Дмитро Зенкін 29.05.2025 16:47
- Хрестоматія винахідництва. Системно-синергетична методика Вільям Задорський 29.05.2025 14:43
- Кібербезпека: до яких викликів готуватися у 2025 році Андрій Михайленко 29.05.2025 14:12
- Як реалізувати переважне право купівлі частки ТОВ? Альона Пагер 29.05.2025 11:36
- Кенселінг як штучний контроль Михайло Зборовський 28.05.2025 13:21
- Рівність у регламентах, асиметрія на практиці: дебютні уроки конкурсу в апеляцію 1156
- Чому в Україні судять військових так, ніби війни немає? 200
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) 146
- Оцінка доказів в аудиті та кримінальному процесі: точки дотику з точки зору ШІ 140
- Експертне дослідження шахрайських схем: практичні аспекти для адвокатів 138
-
Рейтинг країн за тривалістю життя у 2025 році: лідери, аутсайдери та розрив у десятки років
Інфографіка 10132
-
Нове житло на межі зникнення. Що говорить статистика про кризу на ринку нерухомості
Бізнес 8898
-
Україна оголосила, що не виплатить понад $665 млн власникам ВВП-варантів
Фінанси 7286
-
Тест на дорослість: щоб кожна дитина була бажаною. Розвінчуємо міфи про планування сім'ї
Спецпроєкт 6689
-
Вибори у Польщі – аборти, повії та наркотики. Чи збереже новий президент підтримку України
4156