Українські девелопери ринку нерухомості, рік 2022. Частина 4/5
Передостання, четверта частина матеріалу про український ринок девелопменту нерухомості станом на осінь 2022 року
Передостання, четверта частина матеріалу про український ринок девелопменту нерухомості станом на осінь 2022 року.
ІV. АДМІНІСТРАТИВНО-ІНТЕЛЕКТУАЛЬНІ ДЕВЕЛОПЕРИ.
Цей тип девелоперів був створений дійсними або минулими чиновниками та/чи держслужбовцями, що через свої службові повноваження безпосередньо мали прямий дотик до всього девелоперського ринку країни. Ці вчорашні чиновники мали владу та здебільшого працювали у Радах різного рівня від місцевих до Верховної ради. Також до цього типу девелоперів відносяться і вчорашні держслужбовці дозвільної системи будівельної галузі країни, плюс ті, що мали можливості та вплив на розподіл земельного банку міст та околиць.
Це відносно новий тип девелоперів який з’явився на ринку нерухомості України й всього пострадянського простору. Однак, вже з перших же проектів, девелопери четвертого типу показали, що вони, за роки, що знаходилися поряд з ринком нерухомості, зрозуміли які проекти слід будувати та як найкраще використовувати доступні їм земельні ділянки. Правило «вчитися на чужих помилках» було засвоєно досконало й навіки.
Вже близько десятиліття йдуть розмови про те, що київських земель для забудови залишилося обмаль, і лише адміністративно-інтелектуальних девелоперів ця проблема займає якнайменше. Як говориться, хто шукає, той знайде, а особливо якщо знаєш де шукати, та як саме проводити пошуки.
Якщо у деяких аспектах відкинути моральні категорії сприйняття виникнення тих чи інших об’єктів у центральній частині Києва, то на мою суб’єктивну думку, переважна більшість всіх побудованих об’єктів девелоперами типу №4 відповідають сучасним тенденціям висотного будівництва європейських мегаполісів, мають привабливий зовнішній вигляд і вигідно виділяються на фоні всього наявного новобуду країни. За цими показниками з девелоперами типу №4 конкурують девелопери типу №2 (про інші типи девелоперів читайте у моїх попередніх матеріалах).
Основною характеристикою девелоперів типу №4 є їхні можливості з доступу до земельних ділянок, коротке плече до адміністративного корпусу дозвільно-узгоджувальної системи та накопичений досвід в історичному сенсі розвитку всього українського ринку нерухомості. Знаходячись, так би мовити, одночасно і над процесами розвитку ринку і у системі координації ринку сьогоднішні девелопери типу №4 накопичили знання, які їм допомогли стрімко увірватися у ринок зі своїми пілотними проектами, які відразу стали знаковими на ринку та віднині сприймається як візитівки професійного відношення до девелопменту.
Мабуть цей тип девелоперів стикався з найменшою кількістю проблем на ринку серед інших типів девелоперів. Найбільш актуальним питанням (тут я зумисно не використовую слово «проблемою») було і є питання фінансування проектів, особливо на початкових етапах будівництва. Можливо саме через це питання в Україні не так багато девелоперів типу №4 серед всіх наявних девелоперських компаній.
Так вже склалося, що будь яка приваблива земельна ділянка для девелоперського проекту мала додаткове навантаження у вигляді вже існуючих сусідів та/чи суспільного простору навкруги. Саме з цих причин, доволі часто ми ставали свідками (а хтось із тих, хто зараз читає цей матеріал і безпосереднім учасником якоїсь із сторін) громадських процесів по спротиву будівництву тим чи іншим об’єктам нерухомості. При цьому дозвільна документація перед початком будівництва у девелоперів була в повному порядку.
Девелопери типу №4 переважно працюють у ціновому сегменті від Medium Plus до De Lux. Економ та Бізнес сегменти ринку зазвичай не їхній простір для творчості. У даного типу девелоперів проглядається найменший ріст цін від початку будівництва і до його завершення. Сумарні характеристики об’єктів дають змогу утримувати високі ціни, при цьому не виходячи за межі ринку, на всіх етапах будівництва.
Очікування.
У післявоєнний період девелопери типу №4 з великим прагматизмом почнуть відновлювати роботи на своїх будівельних майданчиках. Локації новобудов адміністративно-інтелектуальних девелоперів будуть приваблювати потенційних покупців і тим самим створиться фінансовий потік для подальшого розвитку проектів. У подальшому, тенденція створювати ще кращі проекти за ті що вже реалізовані девелоперами типу №4 будуть штовхати ринок до сучасного будівництва архітектурних шедеврів та розмаїття вибору на будь-який смак.
Далі буде.
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков вчора о 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко вчора о 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Чому підприємці бояться виходити на новий рівень і як подолати цей бар’єр? Олександр Висоцький 06.05.2025 14:12
- "Ситник проти України" – чи може справедливість бути упередженою? Дмитро Зенкін 06.05.2025 12:57
- Нові правила подачі заявок на торговельні марки Сергій Барбашин 06.05.2025 11:45
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 187
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 178
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 138
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 113
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? 104
-
Угода Україна–США: три ключові вигоди для нашої держави
Думка 6185
-
Сі переграв Трампа: Кремль фактично здає Росію Китаю
Думка 5577
-
Капітана судна, яке пошкодило газопровід у Балтійському морі, заарештували в Гонконгу
Бізнес 5216
-
Три хвилі приморозків. Хто збанкрутує, а хто – заробить
Бізнес 5188
-
Reuters: США і РФ обговорюють, як відновити постачання російського газу в Європу
Бізнес 3250