Ви не можете вимагати...
Вважаю вкрай необхідним продовжити свою дискусію з шановною Головою Ради адвокатів міста Києва Інною Рафальською. Шановна Інна Владиславівна вважає, що адвокатської таємниці для податківців не існує. Що податківці мають право вимагати розкриття змісту н
Вважаю вкрай необхідним продовжити свою дискусію з шановною Головою Ради адвокатів міста Києва Інною Рафальською.
Шановна Інна Владиславівна вважає, що адвокатської таємниці для податківців не існує. Що податківці мають право вимагати розкриття змісту наданих адвокатом платнику податків консультацій, бо інакше не можна. Треба ж перевірити зв’язок консультацій з господарською діяльністю платника податків.
Тобто, Голова Ради адвокатів міста Києва шановна Інна Рафальська стоїть на позиції податкових чиновників, а не на позиції адвокатів і їх клієнтів. Податківці під час перевірок вельми цікавляться, що такого розумного розповідали адвокати, особливо, якщо за консультації сплачено пристойний гонорар.
Дивно, але ні податківців, ні знаного адвоката Інну Рафальську не бентежить те, що професійні права, честь і гідність адвоката гарантуються та охороняються Конституцією та законами України, зокрема забороняється проведення огляду, розголошення, витребування чи вилучення документів, пов’язаних із здійсненням адвокатської діяльності.
Тому для них дуже повчально було б поцікавитися, як інструктують своїх співробітників, наприклад, податківці британські з HM Revenue & Customs.
Ви не можете вимагати в особи представлення захищеної адвокатською таємницею (privileged) інформації або надання захищеної адвокатською таємницею (privileged) частини документа.
Інформація є захищеною (privileged) якщо стосується до адвокатської професійної таємниці (legal professional privilege) або в Шотландії конфіденційності комунікацій, може використовуватися у юридичному провадженні.
Це комплексний правовий інститут, але у широкому сенсі захищеність адвокатською таємницею застосовується до документів, що містять конфіденційне спілкування між адвокатом та клієнтом з метою отримання чи надання юридичних порад, а також документів , підготовлених для використання у можливих або таких, що є у провадженні, судових процесах.
Якщо Ви шукаєте документи або інформацію, що може містити захищений матеріал (наприклад, якщо Ви витребуєте всі документи або інформацію стосовно трансакції Х, такі матеріали можуть містити захищену інформацію, якщо особа консультувалася з про цю трансакцію з юристом) повідомлення або інша неформальна вимога має містити серед іншого параграф як вказано у СН22250 для вимог або як у СН22260 для повідомлень.
Такий параграф виглядає наступним чином:
«Я не можу наполягати, що Ви зобов’язані надати мені документи або інформацію, щодо якої Ви маєте обґрунтоване право захисту адвокатською таємницею, але Ви можете за власним бажанням розкрити цю інформацію. Це може сприяти продовженню податкової перевірки, але Ви можете зберегти своє право залишити таку інформацію або документи у таємниці.
Адвокатська таємниця є комплексним правовим інститутом, що належним чином застосовується у певних обставинах. Я можу оскаржити посилання на адвокатську таємницю на підставі незгоди з тим, що документи або інформація були належним чином віднесені до захищених.
Якщо Ви вирішите не надавати мені документи чи інформацію оскільки її вважаєте, що адвокатська таємниця має бути до них застосована, будь-ласка повідомте мене»
...
Документ може містити як захищену так і не захищену інформацію. Якщо особа не бажає надати захищену частину документа, така особа може надати копію незахищеної частини. Оригінал документа має бути наданий вам для огляду. Захищені частини можуть бути під час такого огляду закриті.
Як бачимо, британські податківці турбуються про дотримання професійних прав та гарантій адвокатів значно більше, ніж деякі діячі нашого професійного самоврядування.
- Біженці та мирні перемовини: час працює проти України Любов Шпак 08:52
- Альтернативна енергетика: що краще – СЕС, ВЕС чи приватні ГЕС? Ростислав Никітенко 07:37
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку Олена Гаркуша вчора о 10:24
- Незаконна передача земель лісового фонду під забудову в Дніпрі Павло Васильєв 22.02.2025 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв 21.02.2025 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак 21.02.2025 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева 21.02.2025 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська 21.02.2025 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва 21.02.2025 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко 21.02.2025 02:29
- Виклик для Європи і світу: підсумки Мюнхенської безпекової конференції Ніна Левчук 20.02.2025 17:03
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність Аліна Москаленко 20.02.2025 15:32
- Практика розгляду справ про хабарництво: ВАКС vs місцеві суди Іван Костюк 20.02.2025 13:30
- Про що Україні говорити з європейськими країнами в плані безпекової компоненти Олександр Калініченко 20.02.2025 11:23
- Гра на виживання України: Трамп за чи проти Путіна?! Дмитро Зенкін 20.02.2025 09:00
- Завершення приватизації Укрспирту. ЄМК. Придбання прав вимоги до боржника 212
- "Закон і порядок" на крайньому заході України 204
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку 161
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? 83
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність 80
-
З Фонду національного добробуту РФ зникло понад 100 тонн золота
Фінанси 3340
-
Фонд Баффета звітує про рекордний прибуток завдяки інвестиціям у страхування
Бізнес 2180
-
22 200 гривень: актуальна ставка оренди гектара землі
Бізнес 1932
-
452 світанки в полоні. Історія захисника Маріуполя, який пройшов російські катівні
1754
-
Лідер сирного ринку проданий за борги. За Гадячсир заплатять 44 млн грн
Бізнес 1708