Ринок онлайн-платежів: досвід 2023 року та виклики у 2024 році
Минулого року ринок онлайн-платежів зіткнувся з низкою зовнішніх та внутрішніх викликів на фоні яких продовжували вирішувати бізнес-задачі та розвивати сервіси.
Найгучнішим було переліцензування Національним банком України учасників ринку за новими правилами. Процес тривав близько пів року і якщо для частини компаній пройшов доволі швидко, з мінімальними затримками, інші онлайн сервіси вимушені були навіть призупинити приймання платежів. У подібних ситуаціях, коли ви зупиняєтесь через форс-мажорні обставини, завжди обирайте шлях мінімізації проблем для клієнтів, щоб їх бізнес продовжував працювати. Це болючий для будь-якого бізнесу крок — домовитись з конкурентами в галузі та допомогти своїм клієнтам користуватися їх послугами. У підсумку можемо стверджувати, що результат такого підходу — збереження довіри, переважна більшість клієнтів повернеться після відновлення та залишиться з вами.
Готовність та адаптація до блекаутів. Онлайн сервіси критично залежні у цьому аспекті та не можуть ніколи бути впевненими, бо не мають впливу в цій галузі. Те, що можна контролювати — завжди бути підготовленим до, в тому числі довготривалих, відключень, а щоб забезпечити робочий процес мати генератори, старлінки та інше обладнання. Ці ризики також підштовхнули онлайн-сервіси до більшої активності з вдосконалення мобільних застосунків, щоб мерчанти (надавачі послуг та торговельні майданчики — ред.) не залежали від десктопів й могли 24/7 керувати своїм магазином і платежами через “апку”.
Безпековий фактор. Влітку 2023-го, на День незалежності, компанії стикнулась з потужною DdoS-атакою, яку влаштували російські хакери. Деякі функції та інструменти сервісів працювали із затримкою, водночас гучних та критичних наслідків для сфери онлайн-платежів атаки не мали. Що не можна сказати про масштабний збій у роботі оператора Київстар вже у грудні, який також вплинув на сервіси онлайн-платежів: затримки, в обробці транзакцій та проблеми з клієнтським доступом до особистого кабінету сервісів. Інфраструктура онлайн-платежів залежить від сторонніх сервісів та змушує постійно думати та забезпечувати альтернативні рішення у низці сфер: серверному забезпеченні, інтернет-комунікаціях, банківському обслуговуванні. На майбутнє, спираючись на нові досвід та висновки, всім учасникам варто посилити резервні системи та мати додаткові заходи для підтримки стабільності.
Вітчизняна галузь e-commerce активно зростатиме й у 2024 році. Бізнес еквайрингу зазнає трансформації. Користувацький досвід, безпека та ціна залишаться вирішальними факторами в утриманні та залучення клієнтів. Вдалими можуть бути стратегіях просування у сфері цифрових технологій, пропонуючи все ширший набір послуг. Відповідаючи сучасним потребам, важливо будувати не стільки платіжний сервіс, а сфокусуватись саме на розвитку додаткових сервісів, які допоможуть та зроблять доступнішою можливість робити бізнес в онлайні. Попереду будуть ті хто зможе задовольнити різноманітні потреби бізнесу, включаючи підтримку продажів, аналітику, безпеку та програми лояльності. Учасники ринку сьогодні мають простір для інновацій та експериментів без необхідності отримання миттєвих результатів.
Сервіси онлайн-платежів виходять далеко за рамки процесингу та все більше перетворюються на компанії, що займаються розробкою та впровадження програмних продуктів. Наприклад, ми випустили «сторінку з лінками» як альтернативу російському сервісу, що був досить популярним. Також є високий попит на такий інструмент як створення сайтів та лендінгів безпосередньо на платформі сервісу, без необхідності додаткових витрат на розробку й підтримку. Теж стосується таких функцій як «створення залів» для організаторів подій.
Моніторинг шахрайства стає надзвичайно важливою послугою. Розмір витрат на безпекові заходи зростає й це неможливо ігнорувати, бо потрібно мати дуже ефективні системи та скорочувати кількість явно шахрайських транзакцій. Крім того, ми попереджаємо будь-які транзакції які можуть бути пов'язані з окупованими територіями. Також важливо мати високі вимоги й постійно відстежувати мерчантів, з метою миттєво виявити тих, які можуть бути пов'язані з Росією. Один з таких наочних прикладів — рішення Monobank, який припинив підключати послугу еквайрингу для нових бізнесів, що використовують російський конструктор сайтів Tilda. Все це принципові питання й тут багато зроблено на ринку й буде продовжуватись. В умовах активності проросійських хакерських груп, у 2024 році треба бути готовим до нових кіберзагроз, що можуть стати тільки небезпечнішими та різноманітнішими й проходитимуть з не меншою інтенсивністю ніж у минулі два роки.
- Один рік як межа: чому строк дії договору може зруйнувати правові відносини Світлана Приймак вчора о 20:06
- Закон – один для всіх! Але, це не точно Георгій Тука вчора о 17:17
- Поширеність ментальних розладів в Україні: що це означає для ринку праці? Ольга Малахова вчора о 13:48
- Актуальність застосування штучного інтелекту (ШІ) у сучасній юридичній практиці в Україні Олександр Крайз вчора о 10:12
- Халепа нізвідки? Сергій Пагер 10.04.2025 16:09
- Роботодавець не виплачує заробітну плату. Які строки звернення до суду працівником Альона Прасол 10.04.2025 10:42
- Рекодифікація КУпАП – крок від тоталітарного до демократичного суспільства Сергій Пєтков 10.04.2025 10:35
- Вікторія Спартц – президент України? Валерій Карпунцов 09.04.2025 14:16
- Повестка в ТЦК: когда обязаны явиться, а когда – нет Віра Тарасенко 08.04.2025 23:00
- Трошки про законопроєкт №12089 про захист прав добросовісного набувача Антон Діденко 08.04.2025 21:37
- Як зберегти стосунки на відстані в умовах війни Людмила Євсєєнко 08.04.2025 19:22
- БЕБ, I did it again Євген Магда 08.04.2025 18:30
- Wesola Pani та Pan Smaczek: Чи можна запобігти кризі між франчайзером та франчайзі? Маркіян Варивода 08.04.2025 16:54
- Чому підписаний законопроєкт №12089 – це добре і корисно для суспільства? Віктор Сизоненко 08.04.2025 15:45
- На перетині інженерії, культури та мистецтва Оксана Захарченко 08.04.2025 12:45
-
Свердловина на кожній фермі. Чому Україна обігнала Польщу із біометаном
Бізнес 28607
-
Найбільший меткомбінат України нарощує виробництво: запустив другу доменну піч
Бізнес 11363
-
Міненерго США різко знизило прогноз щодо ціни Brent на 2025 рік
Бізнес 10869
-
Новий сезон серіалу "Останні з нас" з Педро Паскалем доступний з українським озвученням: де дивитися
Життя 9642
-
У США пропонують фізично затримувати танкери з російською нафтою: законопроєкт
Бізнес 9439