Чому кейс Roe v. Wade є важливим не лише для США?
У часи війни важливо не забувати про те, що відбувається у світі
Американське суспільство впродовж останнього тижня говорить лише на одну тему після витоку тексту рішення Верховного суду США про скасування судового рішення по справі Roe v. Wade за судовим позовом штату Техас. Таке рішення викликало багато контроверсії, оскільки воно фундаментально змінює право на аборти у Сполучених Штатах Америки. Якщо ви звикли до того, що Америку вважають ледь не взірцем демократії, то цей приклад доволі добре спростовує цю гіпотезу.
Битва за право на аборти не є новим явищем для Сполучених Штатів Америки. Там завжди існувало дві основних позиційних групи щодо цього питання. Перша група (pro-life) виступає проти абортів і складається здебільшого із представників католицьких та протестанських релігійних груп, оскільки вони вважають аборти вбивством. Натомість інша група, яка має назву pro-choice, виступає за лібералізацію права на аборти, оскільки вважає це природним правом жінок розпоряджатися зі своїм тілом самостійно у такий спосіб. Ця суперечка триває ще щонайменше із кінця ХХ-го століття і зараз ми можемо спостерігати за початком нового етапу боротьби за аборти, що може поширюватись і на інші держави. Зокрема, у Сполучених Штатах у цьому питанні часто посилаються на «успішний» приклад Польщі.
Крім того, релігійні групи значно обмежили розвиток сексуальної культури у Сполучених Штатах Америки, особливо серед підлітків, фактично накладаючи табу на цю тему. І це навіть попри те, що статистика показує, що подібні обмеження навпаки замість користі приносять більше шкоди. Подібний досвід може поширитися серед інших країн, оскільки успіх релігійних груп у Сполучених Штатах може надихнути своїх колег за кордоном зробити те саме без страху за провал. Таким чином, суспільство може кардинально змінити свої підходи до питань планування родини та сексу.
Також ця ситуація показує те, що Верховний суд Сполучених Штатів Америки замість того, щоб бути незалежною інституцією, перетворився на ще один важіль політичного впливу у Вашингтоні. На це, зокрема, вказує відвертий дисбаланс суду, який вміло використовують як політики, так і інші зацікавлені сторони. Зараз в американському Верховному суді перебуває 6 консерваторів і 3 лібералів. Зрозуміло, що суддів не варто ділити за політичними поглядами, однак у Сполучених Штатах вони постійно вдаються до цього самостійно, у чому полягає основа проблеми. До речі, фактично такі трансформаційні процеси у Верховному суді називають ледь не головним «досягненням» президентства Дональда Трампа, оскільки саме йому випала можливість призначити трьох суддів до Верховного суду, що значно змістило його баланс.
Враховуючи все це, варто розуміти, що це може докорінно змінити політичний ландшафт країни та її соціальний подальший розвиток перед виборами до американського парламенту вже цього року. Рішення обмежити право на аборти судів може призвести не лише до беззаперечної перемоги республіканців на проміжних виборах, що є доволі передбачуваним сценарієм, а і задати «настрій» президентських виборів у США 2024 року.
Можна мати різну позицію по питанню абортів, але не можна заперечувати того факту, що політизація судової гілки влади є неприпустимою. Але завдяки існуючій у США культурі протесту, про цю проблему хоча б не вдається забути і це вже є позитивним сигналом.
- Як стати відомим адвокатом за 1 рік? Тетяна Лежух вчора о 16:26
- Як українським трейдерам успішно працювати на біржі EPEX Spot Ростислав Никітенко вчора о 12:29
- Синьо-жовтий прапор у Гаазі: як Україна змінює правила глобального правосуддя Дмитро Зенкін вчора о 12:05
- Юридичні послуги у 2025 році: виклики, перспективи та етика професії Світлана Приймак вчора о 10:00
- Стягнення на один і той самий предмет іпотеки в різні способи Євген Морозов вчора о 09:48
- ПЗУ "Про ринок деревини" – найкраща робоча модель захисту вітчизняних деревообробників Юрій Дюг вчора о 09:08
- Статистика 2024: Як форензик допомагає виявити фінансові злочини Артем Ковбель вчора о 02:12
- О распаде (разделе, национализации) крупнейших мировых ТНК Володимир Стус 01.01.2025 22:56
- 5 причин, навіщо складати CELPIP у 2025 році? Олександра Смілянець 01.01.2025 12:25
- Забезпечення позову шляхом арешту майна банку в ліквідаційній процедурі Євген Морозов 31.12.2024 21:57
- Механізм оформлення посвідок на проживання для іноземців, які захищають Україну, від КМУ Дмитро Зенкін 31.12.2024 15:39
- Секрети роботи з експертизами: як адвокат може змінити хід справи Світлана Приймак 31.12.2024 12:14
- Хто стоїть за податковою пільгою розміром у 19 млрд грн? Артур Парушевскі 31.12.2024 11:55
- Підсумки року: як правильно закрити минулий етап і підготуватися до нового Катерина Мілютенко 30.12.2024 23:36
- Способи зміни предмету або підстав позову Євген Морозов 30.12.2024 21:29
-
Кінець епохи. Що буде з мережею АЗС "Авіас"
Бізнес 35344
-
Вартість електрики в Німеччині впала нижче нуля. Цей феномен трапляється все частіше
Бізнес 33235
-
"Недешевий проєкт". Перший в Україні міст через Дунай хочуть побудувати до кінця 2030 року
Бізнес 13895
-
У Вознесенську відновив роботу залізничний вокзал – фото
Бізнес 10749
-
До України їдуть ракети Sea Sparrow. Що це за зброя і як для них адаптували радянські "Буки"
Технології 6578