Поширення епідемії з метою ослаблення держави: виклики та дія
Сьогоднішня ситуація з коронавірусом COVID-19, як у світі, так і в Україні, за окремими ознаками може нагадувати акт біотероризму
Ситуація з розповсюдженням коронавірусу COVID-19 у світі ще не дозволяє стверджувати про її повний контроль, а тому рано говорити про наслідки та збитки, які заподіяні локальним ринкам та світовій економіці в цілому.
Все частіше доводиться чути історії на користь чергової теорії змови, згідно якої китайці таким чином вирішили обвалити фондові ринки та купити за безцінь американські компанії.
Але подібні теорії традиційно вбачають російське коріння та мають на меті дискредитацію як Китаю, так і країн західного світу, тому сприймати подібні доводи не слід, оскільки вони, зазвичай, не мають жодних доказів та циркулюють виключно у російськомовному інформаційному просторі.
Україна, перебуваючи останні шість років у стані війни з Росією, є також об'єктом цілеспрямованих інформаційних атак, які у свою чергу є частиною гібридної протидії нашій державності.
Тому важливим є те, як сучасна влада України розуміє ці виклики та які приймаються рішення для недопущення дестабілізації в середині країни, оскільки ми маємо ситуацію, коли різні світові кризи накладаються одна на одну та наносять непоправні удари по економіці нашої країни.
Не буде секретом, що всі гілки сучасної влади, включно з президентом, є неспроможними до реакції як на зовнішні, так і на внутрішні виклики.
Такий стан обумовлений, м’яко кажучи, некомпетентністю та професійною непридатністю осіб, які перебувають сьогодні у владі. А тому очікувати вчасних рішень та адекватних дій на зовнішні виклики, а ні від президента, а ні від Кабміну чи парламенту, не слід.
Але, як би себе не проявляла у цій ситуації влада, кожна її дія або бездіяльність може мати свою кваліфікацію згідно кримінального законодавства України.
Чинне законодавство передбачає кримінальну відповідальність за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням.
І влада, дійсно, встановила з 12 березня до 3 квітня 2020 року на усій території України карантин з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19.
У той же час сучасний стан медичної інфраструктури не може забезпечити навіть своєчасне діагностування коронавірусу та надання медичної допомоги хворим, які цього потребують.
Не говорячи вже про антимонопольні заходи, які влада повинна впроваджувати, щоб унеможливити узгодженість дій або зловживання учасників фармацевтичного ринку, оскільки проблемою сьогоднішнього дня в Україні є неконтрольованість цін на медичні засоби індивідуального захисту та дезінфектанти.
А з оглядом на заяву очільника МОЗ, який заявив, що від коронавірусу «помруть усі пенсіонери», можна стверджувати, що влада не готова до такого виклику і не приймає адекватних мір, а це буде мати серйозні наслідки для нашої країни як у соціальному, так і в економічному вимірі.
А тому, у світлі сьогоднішнього стану медичної сфери, безвідповідальних заяв вищих посадових осіб держави та бездіяльності влади, не зайвим буде нагадати, що будь-які дії влади або бездіяльність, що сприяють умисному поширенню епідемії з метою ослаблення держави, можуть кваліфікуватися як диверсія згідно ст. 113 Кримінального кодексу України.
І не дивлячись, що суб’єктом даного злочину є особи, до службових та професійних обов'язків яких входить виконання передбачених законодавством норм та правил, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним захворюванням, у випадку протистояння зовнішньому ворогу самоусунення влади від боротьби з епідемією може вважатися співучастю у диверсії проти епідемічного благополуччя населення.
Загибель людей чи інші тяжкі наслідки утворюють кваліфіковані види цього злочину.
При цьому під загибеллю людей слід розуміти смерть хоча б однієї особи, що дуже важливо у ситуації смертельно небезпечних інфекційних хвороб.
До інших тяжких наслідків можуть бути віднесені велика екологічна чи матеріальна шкода, виникнення масових заворушень тощо.
Але дивлячись на особисту участь президента як голови Координаційної ради з протидії поширенню COVID-19, яка була утворена 16.03.2020, є всі підстави вважати, що саме президент буде нести відповідальність за всі наслідки у зв’язку із впровадженням заходів протидії коронавірусу в Україні.
Тому слідкуємо за діями влади та не забуваємо про заходи особистої гігієни, що рекомендовані ВООЗ.
- 10 помилок юристів при веденні соціальних мереж Тетяна Лежух 14:48
- Податкові стимули для чистого водню: як США задають тренд і що варто врахувати Україні Олексій Гнатенко 14:42
- Рашистська пропаганда отримала рекордне фінансування Володимир Горковенко 13:51
- Про обмін чи повернення подарованого товару: в Україні та закордоном Світлана Приймак 12:53
- Чи зможуть жінки подолати "скляну стелю" у сучасному світі? Галина Пустова 11:50
- Другий шанс: як громадяни ЄС можуть завершити випробувальний термін у рідній країні Дмитро Зенкін 11:01
- Чому люди дурні, а ШІ стане Президентом Тайваню Олег Короташ 07:30
- Робоче навантаження аудитора або чому варто навчитися грамотному плануванню аудиту Ольга Рубитель вчора о 19:36
- Повноваження суду самостійно розраховувати податковий борг для платника податків Євген Морозов вчора о 10:05
- Антисоціальні подарунки під ялинку від слуг народу Андрій Павловський 04.01.2025 11:54
- Здійснення оплати судового збору особою, яка не є стороною у справі Євген Морозов 04.01.2025 10:19
- Міцний крафт в Україні: як недосконале законодавство гальмує галузь Катерина Камишева 04.01.2025 00:16
- Імпорт російського урану до Німеччини зріс майже 70% Володимир Горковенко 03.01.2025 22:07
- Чи є місце Ханукії в центрі Києва? Олег Вишняков 03.01.2025 13:28
- Про газ для "чайників" Євген Магда 03.01.2025 12:23
-
Український бізнесмен планує відродити знамениту марку польських тракторів
Бізнес 8809
-
Екснардепа Журжія зняли з потяга під час проходження кордону. Він подаватиме до суду
Бізнес 5548
-
Для Заходу настав момент діяти рішуче і з такою ж мужністю, яку проявили українці
Думка 2855
-
Велика Британія обігнала Німеччину і стала найбільшим ринком електромобілів у Європі
Бізнес 2682
-
20 іконічних місць США. Культові локації та природні дива — фото
Життя 2424