Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
01.06.2017 16:52
Право на обовязкову частку малолітніх дітей спадкодавця
В даній статті з'ясовується наявність в малолітніх дітей спадкодавця права на обов'язкову частку в спадщині.
Відомо, що обов’язковачастка в спадщині є одним з істотних обмежень впливу принципу свободи заповіту.Чи володіють малолітні діти спадкодавця правом на вказану частину спадковогомайна?
Правове регулювання вищевказаногопитання здійснюється за допомогою різноманітних нормативно-правових актів.Зокрема юридична регламентація цивільних правовідносин, які функціонують з приводу обов'язкової частки, відбувається: Головним законом Українського народу(Конституція України від 28.06.1996 року № 254к/96-ВР (надалі по тексту –Конституція України)), а також поточними законами (Цивільний кодекс України від16.01.2003 року № 435-IV (надалі по тексту – ЦК України)).
Всі суб’єкти правових відносинволодіють тими чи іншими можливостями, скориставшись якими вони можуть задовольнитисвої різноманітні потреби. Зокрема згідно з нормою, яка передбачена ч. 1 ст. 41Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатисясвоєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності.
Чіткий та недвозначний зміст вищезазначеноїнорми в частині обмеження дії принципу свободи заповіту шляхом гарантування окремимспадкоємцям права на обов’язкову частку, роз’яснюють інші закони. Що цеозначає?
Чинне законодавство гарантує заповідачурізні за своїм юридичною суттю можливості, яким в свою чергу властивий майновийчи немайновий характер. Зокрема у відповідності до норми, яка передбачена ч. 2ст. 1235 ЦК України, вказана особа може беззазначення причин позбавити права на спадкування будь-яку особу з числаспадкоємців за законом.
Однак треба знати про те, що даномуправилу властивий істотний виняток. Зокрема ч. 3 ст. 1235 ЦК України закріплено безпосередню вказівкупро те, що заповідачу не дозволено позбавити права на спадкування окремих осіб, які всвою чергу володіють правом на обов?язкову частку в спадщині.
Зазначену можливістьгарантовано не всім учасникам правових відносин. Зокрема згідно з нормою, яка передбаченаабз. 1 ч. 1 ст. 1241 ЦК України, незалежно від змісту заповіту право на обов’язковучастку в спадщині мають такі учасники цивільно-правових відносин:
· малолітні, неповнолітні та повнолітні непрацездатнідіти спадкодавця;
· непрацездатна вдова чи непрацездатний вдівецьспадкодавця;
· непрацездатні батьки спадкодавця.
Отже, окремим спадкоємцям національнимзаконодавством гарантовано певні преференції. Зокрема, як передбачено абз. 1 ч.1 ст. 1241 ЦК України, малолітні діти спадкодавця мають право на обов’язкову часткув спадщині.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський 22:05
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні Дана Ярова 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина вчора о 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська вчора о 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 01.07.2025 09:50
Топ за тиждень
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 608
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 288
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 219
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 142
- Готують підвищення тарифів для населення 108
Популярне
-
Чому small talk більше не про погоду – і як навчитися бути ввічливим, а не нав’язливим
Життя 12464
-
Американська зброя на паузі: звідки вітер віє і до чого тут Китай
8469
-
Бій-реванш Усик – Дюбуа: де та о котрій дивитися
Життя 6649
-
"Шахедів" побільшає. Як змінились російські удари дронами та як Україна може зупинити їх
5913
-
"Ми – два крила одного літака": як українське подружжя створило nail beauty-бізнес на $2 млн у США
Життя 5813
Контакти
E-mail: [email protected]