Дія City – ключ до побудови новітньої цифрової економіки України
Більше можливостей, менше тиску, чіткі правила гри – основний меседж, яким має керуватися розвиток українського бізнесу. І ці основи закладені в ідею Дія City.
Буквально 10-15 років тому Україна сприймалася як сільськогосподарська країна і в плані розвитку економіки «ставки» робили на агропромисловий сектор. Сьогодні ж, в епоху активного розвитку цифрових технологій, саме ІТ-галузь здатна стати однією із бюджетонаповнювнюючих. Незважаючи на доволі складну політичну ситуацію в Україні, ІТ-сектор розвивається досить стрімко, що дає підстави вважати його перспективним напрямком. Так, в нашій державі є прекрасні професійні кадри та протягом останнього часу впроваджується низка нормативно-правових актів та режимів, що дозволяють розвивати галузь. Сюди відноситься спеціальний правовий режим «Дія Citу», що має на меті збільшити доходи від ІТ втричі, а кількість працівникі — більш як удвічі.
Впродовж тривалого часу відслідковую та вивчаю законодавчі ініціативи, покликані вдосконалити норми податкового законодавства, полегшити адміністрування податків, створити кращі умови для розвитку бізнесу. Правовий та податковий спецрежим Дія City є прикладом такої ініціативи. Це – ключ до побудови новітньої цифрової економіки України. Даний режим стимулювання розвитку цифрової економіки запроваджуватиметься терміном на 15 років та поширюватиметься на всю територію України. Вступ до Дія Сity буде добровільним.
Запровадження спеціального правового та податкового режиму для ІТ-галузі Дія City надасть Україні конкурентну перевагу на світовому ринку високих технологій, а також привабить великий іноземний ІТ-бізнес та інвестиції в Україну. Окрім того, дозволить знизити податкове навантаження на бізнес. Разом з тим, податкові надходження до бюджету не впадуть, бо зі зменшенням податків компанії і холдинги отримують стимул «виходити на світло» та працювати прозоро.
Спецрежим Дія City надає компаніям свободу вибору. Зокрема, в тому, що стосується сплати корпоративного податку: податок на прибуток (18%) чи податок на виведений капітал (9%).
Я сподіваюся, що успіх у сфері ефективного оподаткування однієї індустрії зможе розповсюдитись і на решту галузей та секторів економіки. Нам необхідно починати з пілоту. Комфортні податки, просте адміністрування, прозорість та передбачуваність — це ті стимули, які завжди дають зростання економіки і збільшення, відповідно, податкових надходжень.
Наразі важливо, щоб законопроєкти про Дія City успішно пройшли друге читання в Парламенті. Я глибоко переконаний, що прийняття законопроєкту №5376 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» дасть можливість формування в Україні найкращих правових та податкових умов для ведення ІТ-бізнесу та сприянню росту частки галузі у ВВП України до 10%.
Від імені підприємців, які працюють саме в ІТ-сегменті, закликаю парламентарів дати «зелене світло» проєктам законів, пов’язаними із впровадженням Дія City. І в цьому процесі тверду позицію повинно мати також і Міністерство цифрової трансформації. Адже мова йде про збільшення доходів від ІТ з 6 млдр до 16,5 млдр доларів до 2025 року, а кількості працівників — з 200 тис. до 450 тис!
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський вчора о 22:05
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні Дана Ярова вчора о 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян вчора о 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак вчора о 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський вчора о 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина 03.07.2025 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська 03.07.2025 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 01.07.2025 09:50
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 611
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 290
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 233
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 144
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася 118
-
Чому small talk більше не про погоду – і як навчитися бути ввічливим, а не нав’язливим
Життя 12556
-
Американська зброя на паузі: звідки вітер віє і до чого тут Китай
8989
-
Бій-реванш Усик – Дюбуа: де та о котрій дивитися
Життя 6907
-
"Шахедів" побільшає. Як змінились російські удари дронами та як Україна може зупинити їх
6016
-
"Ми – два крила одного літака": як українське подружжя створило nail beauty-бізнес на $2 млн у США
Життя 5877