Нотаріальні дії на фінансових ринках - гарантія правового захисту
Значення нотаріальних дій для учасників фінансових ринків має непересічну важливість, адже одна з основних функцій нотаріуса - засвідчувати угоди. Законом України «Про нотаріат» встановлено ті види угод, які підлягають нотаріальному посвідченню, однак за б
Фондовий ринок, ринок цінних паперів, фінтех - сферинепрості, тому нотаріус з усією притаманною йому скрупульозністю івідповідальністю підходить до посвідчення таких угод і здійснення іншихнотаріальних дій.
Український нотаріус - універсальний солдат, якому підсилу виконання багатьох функцій, і який здатний сприйняти і реалізувати всіновації законодавства і юридичної практики. Функціонал нотаріату постійнорозширюється. Зокрема, Нотаріальна палата України спільно з Міністерствомюстиції України, Верховною Радою України та Асоціацією правників Українирозробляє зміни до законодавства для наділення нотаріусів функцієюескроу-агента. Зараз ескроу-агентом може бути тільки банк. Але, на мою думку,впровадження механізму використання нотаріусами ескроу-рахунків для здійсненнятранзакцій в угодах з цінними паперами, нерухомістю, корпоративними правамисприятиме підвищенню безпеки угод на фінансових ринках, а значить – залученню іноземнихінвестицій. До того ж, нотаріус - це завжди найбільш безпечніший і надійнийпосередник.
Багато питань в діяльності на фінансових ринках виникаєщодо цінних паперів. З цього приводу варто зазначити, що операції з ціннимипаперами, які здійснюються поза фондовою біржею, не вимагають нотаріальногопосвідчення, якщо інше не встановлено законом або одна зі сторін договору невимагає цього. Процедура нотаріального посвідчення договору купівлі-продажуцінних паперів повинна відповідати загальним вимогам, дотримання яких єнеобхідним для чинності правочину.
З огляду на зростаючу популярність криптовалют,актуальним є питання, чи мають право нотаріуси зараз реєструвати угоди, формоюоплати в яких виступають криптовалюти. Як відомо, Національний банк України, НКЦПФРта Нацкомфінпослуг висловили позицію з цього приводу, у якій зазначили, що такаформа оплати як криптовалюта зараз законом не визнана. Нотаріуси здійснюютьсвою діяльність виключно на законних підставах. Згідно з українськимзаконодавством, грошове зобов'язання за договором може бути виконано тільки вгривнях, також сторони договору можуть встановити його грошовий еквівалент віноземній валюті. Але криптовалюта не є іноземною валютою, тому така форма оплатиза договором в нашій країні наразі неможлива.
Хочете розплатитися біткоїнами за посвідчення договору? Регуляторивисловилися чітко: криптовалюти не є законним платіжним засобом в Україні.Будь-яка діяльність, пов'язана з операціями купівлі, продажу, обміну таконвертації криптовалют несе багато ризиків, які фізичні та юридичні особиповинні усвідомлювати, перш ніж здійснювати операції з криптовалютами. Звичайнож, розвиток технологій не стоїть на місці, розробляються відповіднізаконопроекти, і якщо наша держава коли-небудь зважиться надати криптовалютамлегальний статус, нотаріуси також підуть в ногу з часом і - головне - законом.
Основне, що повинні знати учасники фінансових ринків пронотаріат: нотаріальне посвідчення угод гарантує сторонам правовий захист, атакож є додатковим вагомим аргументом для інвесторів. Бажаю учасникамфінансових ринків успішної діяльності, розвитку і позитивного досвіду звертаньдо нотаріусів!
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський вчора о 22:05
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні Дана Ярова вчора о 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян вчора о 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак вчора о 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський вчора о 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина 03.07.2025 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська 03.07.2025 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 01.07.2025 09:50
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 611
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 290
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 233
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 144
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася 118
-
Чому small talk більше не про погоду – і як навчитися бути ввічливим, а не нав’язливим
Життя 12556
-
Американська зброя на паузі: звідки вітер віє і до чого тут Китай
8989
-
Бій-реванш Усик – Дюбуа: де та о котрій дивитися
Життя 6907
-
"Шахедів" побільшає. Як змінились російські удари дронами та як Україна може зупинити їх
6016
-
"Ми – два крила одного літака": як українське подружжя створило nail beauty-бізнес на $2 млн у США
Життя 5877