Нотаріальні дії на фінансових ринках - гарантія правового захисту
Значення нотаріальних дій для учасників фінансових ринків має непересічну важливість, адже одна з основних функцій нотаріуса - засвідчувати угоди. Законом України «Про нотаріат» встановлено ті види угод, які підлягають нотаріальному посвідченню, однак за б
Фондовий ринок, ринок цінних паперів, фінтех - сферинепрості, тому нотаріус з усією притаманною йому скрупульозністю івідповідальністю підходить до посвідчення таких угод і здійснення іншихнотаріальних дій.
Український нотаріус - універсальний солдат, якому підсилу виконання багатьох функцій, і який здатний сприйняти і реалізувати всіновації законодавства і юридичної практики. Функціонал нотаріату постійнорозширюється. Зокрема, Нотаріальна палата України спільно з Міністерствомюстиції України, Верховною Радою України та Асоціацією правників Українирозробляє зміни до законодавства для наділення нотаріусів функцієюескроу-агента. Зараз ескроу-агентом може бути тільки банк. Але, на мою думку,впровадження механізму використання нотаріусами ескроу-рахунків для здійсненнятранзакцій в угодах з цінними паперами, нерухомістю, корпоративними правамисприятиме підвищенню безпеки угод на фінансових ринках, а значить – залученню іноземнихінвестицій. До того ж, нотаріус - це завжди найбільш безпечніший і надійнийпосередник.
Багато питань в діяльності на фінансових ринках виникаєщодо цінних паперів. З цього приводу варто зазначити, що операції з ціннимипаперами, які здійснюються поза фондовою біржею, не вимагають нотаріальногопосвідчення, якщо інше не встановлено законом або одна зі сторін договору невимагає цього. Процедура нотаріального посвідчення договору купівлі-продажуцінних паперів повинна відповідати загальним вимогам, дотримання яких єнеобхідним для чинності правочину.
З огляду на зростаючу популярність криптовалют,актуальним є питання, чи мають право нотаріуси зараз реєструвати угоди, формоюоплати в яких виступають криптовалюти. Як відомо, Національний банк України, НКЦПФРта Нацкомфінпослуг висловили позицію з цього приводу, у якій зазначили, що такаформа оплати як криптовалюта зараз законом не визнана. Нотаріуси здійснюютьсвою діяльність виключно на законних підставах. Згідно з українськимзаконодавством, грошове зобов'язання за договором може бути виконано тільки вгривнях, також сторони договору можуть встановити його грошовий еквівалент віноземній валюті. Але криптовалюта не є іноземною валютою, тому така форма оплатиза договором в нашій країні наразі неможлива.
Хочете розплатитися біткоїнами за посвідчення договору? Регуляторивисловилися чітко: криптовалюти не є законним платіжним засобом в Україні.Будь-яка діяльність, пов'язана з операціями купівлі, продажу, обміну таконвертації криптовалют несе багато ризиків, які фізичні та юридичні особиповинні усвідомлювати, перш ніж здійснювати операції з криптовалютами. Звичайнож, розвиток технологій не стоїть на місці, розробляються відповіднізаконопроекти, і якщо наша держава коли-небудь зважиться надати криптовалютамлегальний статус, нотаріуси також підуть в ногу з часом і - головне - законом.
Основне, що повинні знати учасники фінансових ринків пронотаріат: нотаріальне посвідчення угод гарантує сторонам правовий захист, атакож є додатковим вагомим аргументом для інвесторів. Бажаю учасникамфінансових ринків успішної діяльності, розвитку і позитивного досвіду звертаньдо нотаріусів!
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку Олена Гаркуша 10:24
- Незаконна передача земель лісового фонду під забудову в Дніпрі Павло Васильєв вчора о 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв 21.02.2025 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак 21.02.2025 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева 21.02.2025 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська 21.02.2025 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва 21.02.2025 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко 21.02.2025 02:29
- Виклик для Європи і світу: підсумки Мюнхенської безпекової конференції Ніна Левчук 20.02.2025 17:03
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність Аліна Москаленко 20.02.2025 15:32
- Практика розгляду справ про хабарництво: ВАКС vs місцеві суди Іван Костюк 20.02.2025 13:30
- Про що Україні говорити з європейськими країнами в плані безпекової компоненти Олександр Калініченко 20.02.2025 11:23
- Гра на виживання України: Трамп за чи проти Путіна?! Дмитро Зенкін 20.02.2025 09:00
- "Закон і порядок" на крайньому заході України Євген Магда 19.02.2025 15:47
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році Альона Векліч 19.02.2025 14:49
- Завершення приватизації Укрспирту. ЄМК. Придбання прав вимоги до боржника 212
- "Закон і порядок" на крайньому заході України 203
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку 156
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? 80
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність 79
-
З Фонду національного добробуту РФ зникло понад 100 тонн золота
Фінанси 3102
-
Фонд Баффета звітує про рекордний прибуток завдяки інвестиціям у страхування
Бізнес 2037
-
22 200 гривень: актуальна ставка оренди гектара землі
Бізнес 1882
-
452 світанки в полоні. Історія захисника Маріуполя, який пройшов російські катівні
1459
-
Лідер сирного ринку проданий за борги. За Гадячсир заплатять 44 млн грн
Бізнес 1289