Закон про мови може “підтягнути” електорат регіоналам
Масова хвиля несприйняття та протесту проходить Україною у відповідь на схвалений парламентом антинародний Закон № 9073 «Про основи державної мовної політики». Закон – тут лише привід, справжня причина - вибори. І, можливо, - майбутня зустріч глав двох дер
Масова хвилянесприйняття та протесту проходить Україною у відповідь на схваленийпарламентом антинародний Закон № 9073 «Про основи державної мовної політики».Такої зневаги до власної рідної мови Україна не бачила з часів польського таросійского ярмування. Більше 20 років, покладених на розвиток національноїмови, культури та традицій парламентарі знищили одним розчерком пера. Нагадаю,Закон № 9073 надає статус “регіональної” мовам національних меншинств, перш завсе російській.
Закон – тут лише привід,справжня причина - вибори. І, можливо, - майбутня зустріч глав двох держав,Путіна і Януковича. Перш за все “захист” російської мови може покращитивідносини України з Росією. З усіх країн, чиї меншинства проживають натериторії України, саме Росія першою і поки що єдиною схвально заговорила проскандальний закон. З іншого боку намічені переговори глав обох країн завдякизайнятості опозиції на акціях протесту можуть мати певні результати післяпіврічної прохолоди у відносинах країн та продемонструвати готовністьукраїнської влади активніше співпрацювати з Росією. Економічна політикаЯнуковича невдала, і від нього почали відвертатися навіть власні прихильники.Тому мовне питання є стратегічним для збереження зв'язків з Росією і в той жечас президент тим самим консолідує навколо себе своїх проросійських виборцівнапередодні майбутніх виборів до Верховної ради.
Приймаючиантинародний Закон депутати Партії регіонів керувались і власними політичнимиінтересами, зневажаючи при цьому державні. Вже ні в кого не виникає сумніву, щомовне питання – це чітко прорахована виборча технологія, яка дозволяє привернути на свій бік певну частинуелекторату. Якщо закон буде підписаний президентом, російська мова отримаєстатус регіональної там, де вона є рідною як мінімум для 10% населення, а це 13з 27 адміністративно-територіальних одиниць. Україна має “проросійський спадок”ще з радянських часів і за різними даними прийняття закону напередодні старту виборчоїкомпанії може “підтягнути” рейтинг біло-голубих десь на 1,5 – 2%.
Прийняття закону,незважаючи на значні протестні настрої в суспільстві створили перш за всеприйнятний передвиборчий плацдарм для влади – політичну кризу, яку і покликанабуде вирішувати політична сила влади. На ділі реалізовувати намічене в законінемає коштів у держбюджеті, а тому далі політичної балаканини справа незайде.
Втім, “мовнепитання” Адміністрація Президента може розіграти по-іншому, наприклад накористь рейтингу Президента. У якості гаранта Конституції, спокою в державі,голова країни може не підписати даний нормативний акт, висунути певні додатковіумови для захисту української мови, оскаржити легітимність закону “руками”Конституційного суду і таким чином продемонструвати теоретичну здатність доприйняття сбалансованих для українського суспільства рішень.
Яким би не булоостаточне рішення щодо легімітизації Закону України № 9073 «Про основидержавної мовної політики», влада забезпечила собі вирішення й інших, аж ніякне мовних питань. Поки весь народ спостерігає за розвитком сутичокнаціоналістів та прихильників закону, Верховна Рада прийняла рекордну кікістьзаконодавчих економічно та соціально резонансних, які вже за попереднімирозрахунками коштуватимуть державному бюджету України більше 300 млрд. грн..Так, пропротягом всього лише двох днів прийнято в цілому:
Закон „Про внесення змін до деякихзаконодавчих актів України з питань державних закупівель, №9634”, яким з-підконтролю платників податків виводяться державні закупівлі за різними оцінками до 270 млрд гривень врік.
Зміни до Закону України "ПроДержавний бюджет України на 2012 рік" (щодо державних запозичень) -залучення китайського товарного кредиту на сільгосптехніку 24.3 мільярдагривень.
Центральній виборчій комісії настворення та запровадження системи відеоспостереження на звичайних виборчихдільницях на постійній основі під час виборів народних депутатів України у 2012році додано 1 млрд гривень.
Дозволено реалізацію чи безоплатну передачу об’єктівдержавного цінового регулювання Аграрного фонду
Звільнено від податків національний проект „повітряний експрес” - податку на додану вартість, податку на прибуток підприємств,ввізного мита та земельного податку фірму-нерезидента, яка споруджує залізничнепасажирського сполучення м. Київ - міжнародний аеропорт «Бориспіль»;будівництво міської кільцевої автомобільної дороги навколо м. Києва на ділянціКиїв-Бориспіль; будівництво дороги від Подільського мостового переходу до проспектуВатутіна у м. Києві. Прямі втрати бюджету прогнозуються на рівні 320 млнгривень.
Збільшено видатки за програмою "Державна підтримка будівництва і технічногопереоснащення вугле- та торфодобувних підприємств" на 2.2 млрд. грн., утому числі:
- на фінансування реконструкції технологічного комплексу скіпового ствола№ 1 шахти ім. В.М. Бажанова на 163,0 млн. грн.
- на фінансування будівництва шахти № 10 «Нововолинська» на469,0 млн. грн.;
- технічне переоснащення вугледобувнихпідприємств та фінансування програми реновації гірничошахтного обладнання на1590,7 млн. гривень.
- збільшення на174,0 млн. грн. видатків із загального фонду Державного бюджету УкраїниГенеральній прокуратурі на виконання бюджетної програми "нагляд органівпрокуратури за додержанням законів та представницькі функції в суді"
Змінено порядок обрання Голови Верховної Ради України,Першого заступника і заступника Голови Верховної Ради України
Лише неповний аналіз прийнятихнормативних актів дає чітке розуміння, навіщо була розіграна в котрий разскандальна мовна ситуація і куди зникнуть кошти для виконання тих же соціальнихпрограм.
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку Олена Гаркуша 10:24
- Незаконна передача земель лісового фонду під забудову в Дніпрі Павло Васильєв вчора о 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв 21.02.2025 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак 21.02.2025 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева 21.02.2025 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська 21.02.2025 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва 21.02.2025 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко 21.02.2025 02:29
- Виклик для Європи і світу: підсумки Мюнхенської безпекової конференції Ніна Левчук 20.02.2025 17:03
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність Аліна Москаленко 20.02.2025 15:32
- Практика розгляду справ про хабарництво: ВАКС vs місцеві суди Іван Костюк 20.02.2025 13:30
- Про що Україні говорити з європейськими країнами в плані безпекової компоненти Олександр Калініченко 20.02.2025 11:23
- Гра на виживання України: Трамп за чи проти Путіна?! Дмитро Зенкін 20.02.2025 09:00
- "Закон і порядок" на крайньому заході України Євген Магда 19.02.2025 15:47
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році Альона Векліч 19.02.2025 14:49
- Завершення приватизації Укрспирту. ЄМК. Придбання прав вимоги до боржника 212
- "Закон і порядок" на крайньому заході України 203
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку 153
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність 79
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? 76
-
З Фонду національного добробуту РФ зникло понад 100 тонн золота
Фінанси 3059
-
Фонд Баффета звітує про рекордний прибуток завдяки інвестиціям у страхування
Бізнес 1981
-
22 200 гривень: актуальна ставка оренди гектара землі
Бізнес 1867
-
452 світанки в полоні. Історія захисника Маріуполя, який пройшов російські катівні
1410
-
Чого тепер найбільше боїться європейський бізнес
Думка 1309