Кремль відшліфовує проведення "виборів" у зонах замороженого конфлікту
Як стало відомо, вчора відбулися вибори до «представницького органу» так званої Республіки Абхазія. Безумовно, навряд чи в даному випадку можна говорити про адекватне народне волевиявлення, оскільки ця територія повністю контролюється російськими війсь
Як стало відомо,вчора відбулися вибори до «представницького органу» так званої РеспублікиАбхазія. Безумовно, навряд чи в даному випадку можна говорити про адекватненародне волевиявлення, оскільки ця територія повністю контролюється російськимивійськами. Але такого роду вибори в ряді квазідержав на теренах колишнього СРСРповинні стати гарним нагадуванням для України, оскільки, на даний момент,Кремль крок за кроком намагається розбудувати власні маріонеткові утворення насході нашої держави.
Перш за все, варто розуміти, щооднією з ключових функцій виборів у випадку так званої Республіки Абхазія єлегітимація наявного стану справ, тобто, не стільки підтвердження конкретнихдепутатських мандатів, а чергове висловлення підтримки «суверенітету» цьогоутворення. Загалом, якщо поглянути на конфігурацію політичних сил не лише вАбхазії, а й у Південній Осетії та Придністров’ї, то їх варто умовно поділитина такі, що «підтримують сепаратистський курс та виступають за зближення зРосійською Федерацією» і такі, що «дуже підтримують сепаратистський курс тавиступають за зближення з Російською Федерацією». Безумовно, в даному контекстіможна згадати начебто окремі випадки проявів опозиційності у вище наведенихдержавах. Наприклад, під час президентських виборів у Південній Осетії (2011)та Абхазії (2014). Але різного роду акції протесту та прихід до влади «новихсил» виступають нічим іншим як ротацією місцевого істеблішменту здійснюваноюКремлем.
Теж саме можна спостерігати натериторії так званих ДНР та ЛНР. Починаючи від створення різного роду«представницьких інституцій» та «органів державної влади», закінчуючи введеннямв дію паспортів (з їхнім визнанням у Російській Федерації) й встановленнямросійського рубля як офіційної валюти – це все етапи поступової легітимаціїнаявного стану справ. Тобто, мова йде про цілеспрямоване створення начебтожиттєздатних (принаймні зовні) «державних організмів». У даному контексті вартозгадати, що саме у схожій з появою ДНР/ЛНР манері виникали так звані РеспублікаАбхазія, Республіка Південна Осетія і їм подібні маріонеткові утворення.Відповідно, завдання Кремля є очевидним – створення «повноцінних держав» (якінасправді утримуватимуться з російського бюджету) та забезпечити їм визнання збоку декількох країн-членів ООН (наприклад, тієї ж таки Венесуели та Нікарагуа,як у випадку із сепаратистськими Абхазією та Південною Осетією).
Але якщо у випадку «легітимації»появи окремих «державних утворень» на вище згаданих грузинських територіяхзіграв етнічний фактор (разом з іредентистським у Південній Осетії), то насході України у Кремля виникли проблеми. Як не працювала б російська пропаганда,факт залишається фактом – більшість населення окупованих територій єукраїнцями. Тому Кремль й використовує ідеологічний конструкт «російськомовненаселення» задля обґрунтування своїх дій. Але все ж повної аналогії«державотворення» на сході України з процесами в Абхазії та Південній ОсетіїРосії буде складно досягти. Утім, як вже зазначалося, вона поступово йде цимшляхом. Відповідно, найбільш небезпечною буде ситуація, за якої на територіїтак званих ДНР та ЛНР буде налагоджена періодичність електоральних процесів,нормальне функціонування місцевих «органів державної влади», тобто, як це маємісце у сепаратистській Абхазії та Південній Осетії. У такому випадку Українане лише втратить окуповані території на невизначений час, а й отримає постійнеджерело тиску та напруги з боку Російської Федерації.
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ Христина Кухарук вчора о 17:58
- Вибір, як ключовий квант життя Алла Заднепровська вчора о 13:44
- Пристань для Ocean-у Євген Магда 16.05.2025 18:32
- Регламентування та корпоративні політики для електронного документообігу Олександр Вернигора 16.05.2025 17:15
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер 16.05.2025 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 15.05.2025 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 15.05.2025 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15.05.2025 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 15.05.2025 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 15.05.2025 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 15.05.2025 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 15.05.2025 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни Дмитро Мирошниченко 15.05.2025 10:22
- Культ "хастлу" розсипається – і це добре Валерій Козлов 15.05.2025 10:15
- Як поводити себе на допиті підприємцям і їхнім працівникам Сергій Пагер 15.05.2025 08:42
-
Як уберегти себе та свою тварину від сказу. Ветеринарна лікарка та імунологиня – простими словами
14193
-
Чому Росія не готова воювати вічно, що б там не говорив Мединський
Думка 12075
-
Чим загрожує Україні Сіміон та які шанси Дана – п'ять фактів про вибори президента в Румунії
8750
-
На Тайвані зупинили останній атомний енергоблок
Бізнес 7379
-
Угорщина та Словаччина свідомо залежать від енергоносіїв з РФ, маючи альтернативу: звіт
Бізнес 4851