Цифровий туризм: світові тенденції та українські рішення
Розвиток цифрової економіки та вплив пандемії кардинально змінили модель функціонування більшості видів діяльності, зокрема і сфери туризму
Широкомасштабне впровадження технологій є одним із напрямів майбутнього розвитку галузі. Крім того, такий сценарій вбачається як шлях виходу з кризи - через пандемію світовий туристичний сектор втратив понад 1,3 трлн доларів.
Набагато більше, ніж просто бронювання
Коли ми говоримо про цифровий туризм, ми не повинні думати, що «цифра» відіграє роль лише в бронюванні та оплаті поїздки, проживання чи проїзду. Навпаки, цифрова трансформація проявляється на всіх етапах подорожі, крок за кроком слідуючи шляху, який проходить турист.
Цифрові тенденції в індустрії
Інтернет речей (ІоТ)
Інтернетом речей називається взаємодія електронних пристроїв, здатних відправляти та отримувати дані за допомогою мережі. Модель туристичної інфраструктури розумного міста заснована саме на даних, які зібрані з датчиків та дій людини. У свою чергу, турист отримує можливість в декілька кліків генерувати та отримувати всю необхідну інформацію.
Big Data — технології великих даних
Дані — це паливо для будь-яких проектів в різних галузях. В туристичній сфері Big Data дає можливість створити модель регіона чи міста - цифровий двійник.
Завдяки даним можливо аналізувати поведінкові тренди туристів та містян: найпопулярніші маршрути, види транспорту, оцінити маятникові міграції тощо. Використання даних допомагає ефективно планувати розвиток регіону. Наприклад, на основі великих даних можна удосконалити транспортні маршрути, кількість громадського транспорту та головне - збільшити туристичний потенціал міста.
Окрім того, важливим аспектом є створення електронного реєстру туристичних локацій країни чи міста. У Києві вже не перший рік працює інформаційно-аналітична система «Майно», на якій в тому числі є база пам'яток культурної спадщини.
Персоналізація
Великі бази даних дозволяють містам забезпечити персоналізований досвід для кожного туриста, і ця тенденція буде зростати в наступні роки. Складні алгоритми можна використовувати для прогнозування потреб, окрім того, з’являється можливість автоматично надавати підлаштовані пропозиції щодо подорожей, виходячи з інтересів та уподобань туриста.
Віртуальна реальність
Оцифровування туристичних об’єктів та локацій з використанням новітніх технологій — один з головних трендів галузі. У першу хвилю коронавірусу віртуальні екскурсії, онлайн-тури стали дуже популярними: не було альтернатив. З'явилися цілі сервіси, які проводять виключно онлайн-екскурсії.
Використання технологій доповненої реальності в туризмі тільки набирає обертів в Україні, та в Києві у тому числі. За допомогою таких технологій туристична галузь стає цікавою і затребуваною.
Цифровий туристичний Київ
Київ — одне із найбільш відвідуваних міст України. Як і інші світові мегаполіси, ми активно йдемо шляхом діджиталізації, у тому числі галузей креативної економіки і туризму. Використовуються новітні технології щодо оцифрування локацій, створення 3D-турів, елементи доповненої реальності.
Через пандемію та зменшення потоку іноземців внутрішній туризм та е-сервіси для залучення туристів стали як ніколи актуальними — нещодавно у Києві був запущений новий туристично-культурний хаб.
На порталі guide.kyivcity.gov.ua доступні нові 3D-тури, можна дізнатись про туристичні локації, актуальні події та отримати іншу корисну інформацію (туристично-інформаційні центри, карта метро, міський транспорт тощо). Впевнений, що він стане справжньою цифровою візитівкою столиці.
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ Христина Кухарук 05:10
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський 04.07.2025 22:05
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні Дана Ярова 04.07.2025 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян 04.07.2025 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак 04.07.2025 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський 04.07.2025 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина 03.07.2025 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська 03.07.2025 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Готують підвищення тарифів для населення 502
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася 444
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 353
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 333
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 160
-
Ціна свободи. Cкільки і чим доводиться платити українцям, щоб виїхати з російської окупації
24600
-
Що обрати замість моря – найкращі місця для відпочинку в Україні, ціни та тренди 2025
Життя 13041
-
BlackRock припинив пошук інвесторів для відновлення України – Bloomberg
Фінанси 8340
-
Перевтілення Будди та нагляд партії. 90 років боротьби далай-лами з Китаєм – що далі
7735
-
Як бʼюті-майстри стають нашими найкращими терапевтами – реальні історії
Життя 5283