Колівінг – все ще екзотичний вид житла
Інновації ринку нерухомості стукають у двері українських реалій.
Офіційно прийнято вважати, що батьківщина колівінга - це США. Головна мета колівінга - створення зручності проживання для певних груп людей, об'єднаних спільними інтересами або професійною діяльністю. Дане спільне проживання є справою добровільною і залежить від вибору кожної людини. Спільне проживання генетично знайоме і населенню України. Щось схоже на колівінг - це пережиток радянських часів, який увійшов в нашу історію в понятті комунальна квартира. Проживання у комунальних квартирах, на відміну від сучасного колівінга, не було справою добровільною, а вимушеним кроком. Так само й досі актуальними залишаються гуртожитки. Життя в гуртожитках - це особливий світ, який, так само, як і колівінг об'єднує групи людей зі схожими параметрами, будь то студенти, спортсмени або працівники якогось підприємства. Також інтернати – це теж особливий підвид колівінгу.
У сучасному світі, в умовах пандемії, багато хто переглянув необхідність роботи в офісах. Віддалена робота для багатьох компаній стала нормою та економічно ефективним кроком. З цієї точки зору колівінг - це зручний формат життя, в якому є можливість контактувати з колегами, партнерами та підрядниками поза офісами і традиційним місць ділової активності.
Щодо географії перспектив розвитку проектів колівінгу в Україні - це, звичайно ж, найбільші міста. Однак, необхідно брати до уваги, що поодинокі проекти колівінга можуть бути перспективними і в екологічно чистих місцях, таких як в Карпатах, біля моря або десь на значній відстані від міст в оточенні первозданної природи.
Первинний ринок нерухомості України зараз освоює новий для себе формат апартаментів, який в одній зі своїх форм має на увазі проживання в умовах наближених до класичного багатоповерхового житла, але з розширеними функціями сервісу. Коворкінг став невід'ємною частиною нашого життя. А формат житла «смарт» квартир хоч і не став популярним в Україні, але все ще живий і розвивається. З огляду на те, що всі перераховані формати маю ті чи інші характеристики колівінга, можна прогнозувати, що колівінг в найближчій перспективі знайде свого споживача і в Україні. Горизонт створення проектів сучасного спільного проживання - 3-5 років. Частка ринку буде вкрай мала, швидше за все, менше 1% від загальної кількості щорічно побудованого житлового фонду країни.
Стиль життя в форматі колівінга може бути перспективний для молодих людей, у яких є спільні професійні інтереси. До таких можна віднести працівників IT, архітекторів, художників, дизайнерів, біржових брокерів, працівників індустрії краси. Так само, об'єднуючим фактором можуть бути позаробочі інтереси груп людей. Це можуть бути: любов до далеких країн, релігії, вегетаріанство, причетність до поп культур, причетність до певних видів спорту і тп. Відносно даних центрів тяжіння необхідно відзначити, що архітектура, дизайн, зони загального користування повинні відображати тематику такого тяжіння.
Беручи до уваги той факт, що вже сьогодні в декількох містах України існують офісні центри, які повністю орендують компанії IT, можна прогнозувати, що поруч з ними цілком гармонійно можуть виглядати і проекти колівінга. Однак, кожен з перспективних проектів, необхідно піддавати досконалому маркетинговому аналізу з побудовою фінансової моделі проекту. Застосовуючи сучасні фінансові інструменти фінансування проектів, додаючи до них інструменти лізингу, можна створити привабливий проект як інвестиційно для девелопера, так і затребуваний для споживача.
- "Гостомельська пастка" для місцевого самоврядування Володимир Горковенко 10:25
- Топ 5 податкових порушень у 2025 році Сергій Пагер 08:57
- Як почути майбутнє? Молодь, офлайн-спілкування і роль дорослих Олексій Сагайдак вчора о 15:49
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі Юлія Буневич вчора о 14:04
- Крутити корупційні схеми на загиблих – це за межею моралі Володимир Горковенко вчора о 10:13
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ Христина Кухарук 18.05.2025 17:58
- Вибір, як ключовий квант життя Алла Заднепровська 18.05.2025 13:44
- Пристань для Ocean-у Євген Магда 16.05.2025 18:32
- Регламентування та корпоративні політики для електронного документообігу Олександр Вернигора 16.05.2025 17:15
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер 16.05.2025 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 15.05.2025 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 15.05.2025 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15.05.2025 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 15.05.2025 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 15.05.2025 13:49
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни 253
- Пристань для Ocean-у 148
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ 146
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення 137
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути 106
-
Що змінило хід виборів у Румунії і який урок з них має винести Україна
Думка 8717
-
Новий формат переговорів. Про що Трамп дві години говорив з Путіним
8131
-
Експорт оборонних технологій: Україна має жорстко захищати свої розробки
Думка 3089
-
Власник вареничних "Балувана Галя" знову судитиметься із мережею "Галя Балувана"
Бізнес 3079
-
Помада в сховищі, манікюр після тривоги: історії українців, для яких бʼюті — це акт сили й виживання
Життя 2394