Проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року та 22 лютого 201
Події 24 серпня 1991 року дивовижно схожі на події, які ми пережили нещодавно - 22 лютого 2014 року.
Події 24 серпня 1991року дивовижно схожі на події, які ми пережили нещодавно - 22 лютого 2014 року.
Судіть самі:суспільство вимагає демократизації, справжньої незалежності, реальних перемін.Здається, вони неухильно наближаються, але раптом реакціонери - прибічникитоталітарного розвитку суспільства, анти українці за духом, намагаються силоюзупинити ці процеси. Суспільство розгублене, але здаватися не збирається і тоді засідає ВР, в якій існуєантиукраїнська тоталітарна більшість і проукраїнська демократична меншість. Алевсупереч парламентській логіці, приймає рішення на користь демократії таукраїнської незалежності.
Різниця лише в тому, що 19 серпня 1991 року вМоскві було оголошено ГКЧП, який заявив про різку зміну курсу СРСР, а 19 лютого2014 року (рівно день в день через 22,5 роки) почалися розстріли на Майдані.
Ініціатором опору і змін у 1991 році була Народнарада, а ініціатором парламентських рішень у 2014 році був хто? Теж Народнарада, яка була створена незадовго до того з опозиційних фракцій Батьківщина,Свобода, УДАР та позафракційних. Цікаво, що Народна рада першого скликаннязасідала не у ВР, а у Будинку письменників. А Народна рада другого скликаннязасідала майже поруч – в Будинку профспілок. Після першого проголошеннянезалежності, несформована Росія не змогла ввести війська в Україну, хоч іприслала сюди роту своїх генералів, які намагалися залякати голову ВР Кравчука– не вдалося. На щастя, голову ВР Турчинова залякати теж не вдалося. ТомуРосія, яка вже сформувалася як диктатура, застосувала свою армію в боротьбі зукраїнською незалежністю.
Тоді в 1991 ми фактично втратили Крим, допустившистворення там автономії в комплекті зі збереженням російських військових баз.Вочевидь, кожен із цих факторів сам по собі не був небезпечним, але в парі вонипризвели до того, що сталося через 22,5 роки – до окупації Криму.
Що ще схожого в обох проголошеннях незалежності -формальної (1991 року) і реальної (у 2014)? Те, що обидва Парламенти, прийнявшиправильне рішення, з часом перетворилися в ті, якими вони були до цього –антидемократичні, антиукраїнські. Вже через кілька місяців в одному випадку комуністи,а в іншому комуністи із регіоналами, розпустили хвости і почали проводити своюлінію.
Тоді у 1991 році у Парламенту не вистачило волі длясаморозпуску. А той саморозпуск, який відбувся через кілька років задляпризначення одночасних виборів Президента і Парламенту, був вочевидьзапізнілим. Так Україна втратила 22 роки з її бездарними Парламентами, з їїкучмами, ющенками, януковичами, які хилиталися як гімно в ополонці, не маючисил, визначити напрямок руху країни. У цьому Парламенті зайшлася сотня людей,які зробили реальний вчинок на зустріч розпуску Парламенту. Я пишаюся тим, щосеред них є і я.
Завтра Президент Порошенко, я сподіваюся,розпустить Парламент, виправивши помилку 23-річної давності. Не буваєсправжньої незалежності із залежними від попередньої влади Парламентами.Парламент Щербицького був спроможний лише на одноденний подвиг, як і ПарламентЯнуковича. Сподіваюся, новий Парламент разом із Президентом і усіма місцевимигромадами, які я теж вірю, у найближчі місяці поновлять свої представництва умісцевих радах, почне нові прогресивні зміни на зустріч справжній незалежностіУкраїни. Справжньому шляху до незалежності.
Вітаю всіх зі святом! Нехай наша незалежність будесправжньою!
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський вчора о 22:05
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні Дана Ярова вчора о 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян вчора о 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак вчора о 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський вчора о 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина 03.07.2025 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська 03.07.2025 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 01.07.2025 09:50
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 641
- Готують підвищення тарифів для населення 324
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 316
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 315
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася 189
-
Чому small talk більше не про погоду – і як навчитися бути ввічливим, а не нав’язливим
Життя 12774
-
Американська зброя на паузі: звідки вітер віє і до чого тут Китай
12065
-
Культовий фільм "Диявол носить Прада" повертається: усе, що відомо про продовження
Життя 7143
-
Конкуренція за міни. Чи зможуть українські інженери перемогти хорватів та німців
Бізнес 6816
-
"Шахедів" побільшає. Як змінились російські удари дронами та як Україна може зупинити їх
6590