Валуєвський циркуляр треба засудити на державному рівні
У Парламенті зареєстровано Проект постанови № 2296а «Про 150-річчя Валуєвського циркуляру як ганебного акту, спрямованого на знищення української мови».
У Парламентізареєстровано Проект постанови № 2296а «Про 150-річчя Валуєвського циркуляру якганебного акту, спрямованого на знищення української мови».
Ініціаторами проектує я та Олесь Доній.
Метою запропонованогопроекту Постанови Верховної Ради України є засудження Валуєвського циркуляру таофіційне визнання трагічних наслідків цього циркуляру для української нації.
Ми повинні згадуватине лише приємні сторінки історії нашої країни, але й неприємні та злочинні дії,які відбувалися щодо українців. Валуєвський циркуляр – один з найбільшихюридичних злочинів, вчинених Російською імперією щодо нашої нації. Ми повинні пам’ятати,про цей указ для того, щоб зрозуміти деякі проблеми нашої нації щодо сферивживання української мови, які є наслідками того указу.
Російська імперіяхотіла перетворити велику цивілізовану розвинуту давню мову – українську мову -в розмовний діалект, в суржик.
Давайте бути щирими:і сьогодні багато чиновників, як мені здається, послуговуються не КонституцієюУкраїни, яка дає повні права українській мові як державній, і навіть непаразитуючими законами про мову, а Валуєвським циркуляром. Ми повинні зробитивсе, щоб не лише той указ, а й його дух був знищений в головах тих, хто пишенові закони, і хто формує Україну як державу.
Проектом Постановипередбачено рекомендувати Кабміну Міністрів утворити організаційний комітет зпідготовки та проведення заходів щодо150-річчя Валуєвського циркуляру якганебного акту, спрямованого на знищення української мови. А також, висвітлитизгадану тему в ЗМІ та провести у вищих навчальних закладах України тематичнілекції, науково-практичні конференції та круглі столи.
Циркуляр міністра внутрішніх справ П. А. Валуєва: http://www.ukrhistory.narod.ru/texts/miller-pr1.htm
- Корпоративна безпека під час війни: як управляти ризиками в умовах невизначеності Тетяна Андріанова вчора о 16:49
- Аргентина відкриває правду про нацистів і диктатуру Дмитро Зенкін вчора о 14:59
- Заповіт під вибухами: як військові передають останню волю без нотаріуса Світлана Приймак вчора о 13:47
- Цивільна відповідальність за дитину: суд присудив відшкодувати збитки за пожежу Артур Кір’яков вчора о 12:59
- Блекаут Іберії 28 квітня 2025: уроки для енергоринку Ростислав Никітенко вчора о 12:33
- Офіс повертається Алеся Карнаухова вчора о 10:21
- "Давайте вже після Паски": як працює самосаботаж Людмила Євсєєнко вчора о 10:00
- Російська федерація приречена на крах Сергій Пєтков 28.04.2025 19:28
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін 28.04.2025 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад 28.04.2025 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка 28.04.2025 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна 28.04.2025 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький 28.04.2025 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль 28.04.2025 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер 28.04.2025 08:40
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 519
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 179
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 136
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого 99
- СЗЧ – вихід з ситуації є 95
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 35419
-
Запорізька кондитерська фабрика збанкрутувала
Бізнес 24118
-
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Думка 20855
-
Десять найбільших армій у 2025 році за витратами на армію — хто потрапив до рейтингу
Інфографіка 13616
-
Мирного рішення не буде: умовляння не працюють, а застосовувати силу Захід не бажає
Думка 8699