Моніторинг фінансового законодавства (9 – 15 жовтня)
До вашої уваги пропонується щотижневий моніторинг важливих новацій законодавства у сфері фінансів та фінансового права. Не пропустіть нагоду бути у курсі останніх змін!
Законопроект щодо врегулювання питань звернення стягнення на іпотечне майно
На розгляд Верховної Ради України 9 жовтня 2020 року внесено проект Закону України «Про реструктуризацію зобов’язань за кредитами в іноземній валюті та внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань звернення стягнення на іпотечне майно» (№ 4204).
Мета: зменшення фінансового навантаження на фізичних осіб-позичальників, які мають кредити в іноземній валюті, що були отримані на придбання єдиного житла або земельної ділянки для будівництва єдиного житла.
Законопроектом № 4204 пропонується:
- встановити порядок та умови здійснення реструктуризації заборгованості позичальників, які отримали кредит в іноземній валюті, забезпеченням за яким є єдине житло або земельна ділянка, призначена для будівництва єдиного житла. Право на проведення реструктуризації мають позичальники, які отримали кредит під заставу житлової нерухомості, які не мають у власності іншого житла на дату реструктуризації, а також позичальники, які отримали кредити під заставу земельної ділянки для будівництва єдиного житла. Заборгованість за кредитом пропонується визначити на рівні загальної заборгованості позичальника за кредитом за тілом та процентами, але не більше ринкової вартості житла (земельної ділянки) – предмету іпотеки. Заборгованість позичальника перераховується в національну валюту України на день реструктуризації. В рахунок погашення заборгованості враховується ті грошові кошти, які позичальник вже сплатив кредитору на дату реструктуризації (тіло+проценти). Решта заборгованості підлягає реструктуризації;
- врегулювати питання щодо послідовності дій у випадках, коли в порушення Закону про мораторій, кредитори, залучаючи «чорних» реєстраторів або приватних нотаріусів, шляхом позасудового врегулювання фактично позбавляли позичальників (майнових поручителів) єдиного житла, забираючи його у свою власність або продаючи від свого імені іншій особі;
- врегулювати питання щодо визначення пересічного строку, протягом якого кредитор має право застосувати позасудові способи звернення стягнення на предмет іпотеки, передбачені статтями 37 та 38 Закону України «Про іпотеку»;
- врегулювати питання щодо припинення кредитного зобов’язання після спливу трирічного строку з дня виникнення у кредитора права вимоги;
- внести зміни у статтю 598 Цивільного кодексу України, зокрема, доповнити статтю частиною п’ятою, згідно із якою передбачити таку підставу для припинення зобов’язань, як сплив трирічного строку з дня виникнення у кредитора права вимоги за кредитними договорами, забезпеченими іпотекою житлової нерухомості.
Законопроект щодо визначення терміну «національні публічні діячі»
На розгляд Верховної Ради України 13 жовтня 2020 року внесено проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання і протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (щодо визначення терміну "національні публічні діячі")» (№ 4218).
Мета: виправлення помилки при прийнятті Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», якою пожиттєво національних публічних діячів визначено всіх, хто коли-небудь виконував в Україні визначні публічні функції, до яких застосовуються визначені Законом обмеження.
Пропонується визначити «національних публічних діячів» як фізичних осіб, які виконують або виконували останній календарний рік в Україні визначні публічні функції.
Законопроект щодо особистої поруки
На розгляд Верховної Ради України 15 жовтня 2020 року внесено проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особистої поруки» (№ 4222).
Мета: забезпечити незалежність досудового розслідування та належного застосування запобіжного заходу у вигляді особистої поруки у корупційних кримінальних правопорушеннях.
Законопроектом № 4222 пропонується внесення змін до статті 180 Кримінального процесуального кодексу України щодо позбавлення осіб, зазначених у підпунктах «а», «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», права виступати поручителями у корупційних кримінальних правопорушеннях щодо топ-посадовців.
Законопроект щодо саморегулювання господарської та професійної діяльності
На розгляд Верховної Ради України 15 жовтня 2020 року внесено проект Закону України «Про саморегулювання господарської та професійної діяльності» (№ 4221).
Мета: вирішення проблем та недоліків сучасного стану здійснення саморегулювання, впровадження в Україні моделі ефективного саморегулювання, що стане законодавчою основою для створення саморегулівних організацій і їх діяльності.
Законопроект № 4221 встановлює:
- загальні засади саморегулювання господарської та професійної діяльності, його завдання та принципи;
- правову й організаційну основу створення, набуття та припинення статусу саморегулівних організацій, вимоги, яким повинна відповідати така організація;
- добровільність членства суб’єктів господарської або професійної діяльності в саморегулівній організації (обов’язковість членства хоча б у одній саморегулівній організації може бути встановлено виключно законом, що регулює господарську або професійну діяльність у певній сфері (галузі));
- особливості здійснення контролю саморегулівної організації за дотриманням її членами статуту, правил саморегулівної організації та відповідальність за їх порушення;
- основи державного регулювання та державного контролю у сфері саморегулювання господарської та професійної діяльності;
- гарантії незалежності та захисту прав саморегулівних організацій.
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв вчора о 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський вчора о 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький вчора о 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак вчора о 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Чому підприємці бояться виходити на новий рівень і як подолати цей бар’єр? Олександр Висоцький 06.05.2025 14:12
- "Ситник проти України" – чи може справедливість бути упередженою? Дмитро Зенкін 06.05.2025 12:57
- Нові правила подачі заявок на торговельні марки Сергій Барбашин 06.05.2025 11:45
- Суд відмовив у позові до ФОП щодо псування техніки після ремонту Артур Кір’яков 05.05.2025 19:08
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? Олег Сніцар 05.05.2025 17:12
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 172
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 162
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 108
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? 103
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 50
-
Господарем параду у Москві стане Сі. Його бультер’єр Путін від безсилля атакує Україну
Думка 11755
-
Брно відправило до України перші подаровані Харкову тролейбуси – фото
Бізнес 10409
-
Чому Путін святкує 9 травня. Справжня історія Другої світової, яку не вчать у Кремлі
8271
-
Правопис без правил: дев'ять дивних винятків, які ми взяли як норму
Життя 6320
-
Психолог назвав фразу, яку часто недооцінюють, але вона шкодить стосункам
Життя 5392