Резонансне розслідування західних журналістів як індикатор проблем в Україні
Очільники українських міст стають глобальними політичними гравцями та відповідають за хід розвитку міст та цілих регіонів.
Вирізняльною рисою українського політикуму останніх років стала тенденція значного посилення впливу та присутності на політичній карті України мерів українських міст. Мер умовного Житомира, Львову, Хмельницького чи Івано-Франківська сьогодні – ключові гравці на державній політичній арені, діяльність та позиція яких щодо тих чи інших питань все частіше впливає на життя не лише окремих міст, але й цілих регіонів.
Причин цього явища є декілька, основною з яких можна сміливо назвати реформу децентралізації. В результаті передачі широкого функціоналу, повноважень та ресурсів на плечі українських мерів, вони стали важливими центрами політичного впливу та особами, з якими точно варто рахуватися центральній владі.
Ще однією важливою причиною значного посилення позицій градоначальників, безперечно, стала пандемія коронавірусу, що поклала на очільників міст серйозну відповідальність за епідеміологічну ситуацію у своїх регіонах.
Так, за період з 2015-го року і до сьогодні частина українських мерів, завдяки своїй наполегливості, спрямованості на позитивний результат та бажанню продемонструвати власну професійність та спроможність змогли серйозно трансформувати свої міста на краще, сприяти інвестиційній привабливості регіону, значно підвищити туристичний потік та врегулювати інфраструктурні проблеми. Інші ж – навіть за наявності усіх необхідних стартових можливостей, ресурсу та потенціали – в управлінні містами продовжили керуватися не запитами місцевих мешканців та здоровим глуздом, а власними інтересами та корисливими мотивами.
Цього тижня в Україні було презентовано фільм-розслідування про олігархів, український криміналітет та місцеві еліти авторства британського журналіста Тіма Вайта, в якому він розповідає про те, як на 8-му році війни з Росією окремі політики, бізнесмени та лідери місцевого самоврядування продовжують роз’їдати Україну зсередини системною корупцією, брудними підкилимними домовленостями та абсолютно недемократичним ручним управлінням стратегічно важливими регіонами країни. Примітно, що одним з головних фігурантів цього розслідування став саме мер одного з критично важливих для України міст – очільник Дніпра Борис Філатов.
Матеріал Тіма Вайта – хрестоматійний посібник того, як управляти українськими містами точно не треба. Створення місцевої «муніципальної варти» як інструмента посилення власного політичного впливу та утисків опонентів, співпраця з одіозними представниками проросійських сил в Україні, лідерів Антимайдану та кримінальних елементів – все це стало реальністю в українському місту мільйоннику, яке є одним з ключових в питанні протидії тому ж «рускому міру» та мало б всіляко мінімізувати вплив ворога України на внутрішню політичну кухню. Натомість, непрозоре управління та постійні чвари цьому точно не сприяють.
Ми часто запитуємо у влади, експертів та самих себе – де ж те омріяне життя в європейській державі з високими соціальними стандартами, передбачуваною перспективою інтеграції до Європейського та Євроатлантичного простору та дієвими державними інститутами. Проблема ж у тому, що доки ми не вирішимо вище перелічених проблем, цей шлях буде все більш терннистим та сповненим неподіванок.
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський вчора о 22:05
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні Дана Ярова вчора о 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян вчора о 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак вчора о 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський вчора о 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина 03.07.2025 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська 03.07.2025 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 01.07.2025 09:50
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 643
- Готують підвищення тарифів для населення 357
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 317
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 317
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася 205
-
Чому small talk більше не про погоду – і як навчитися бути ввічливим, а не нав’язливим
Життя 12792
-
Американська зброя на паузі: звідки вітер віє і до чого тут Китай
12379
-
Культовий фільм "Диявол носить Прада" повертається: усе, що відомо про продовження
Життя 8104
-
Конкуренція за міни. Чи зможуть українські інженери перемогти хорватів та німців
Бізнес 7916
-
"Шахедів" побільшає. Як змінились російські удари дронами та як Україна може зупинити їх
6605