Справжнє лідерство: приклади батьків-засновників США для України
Сучасній Україні критично не вистачає нового справжнього лідерства. Лідерства в усьому, в першу чергу в реформах та створенні інституційно нової системи держуправління більш ефективної та спроможної давати гідну відповідь на виклики.
СучаснійУкраїні критично не вистачає нового справжнього лідерства. Лідерства в усьому,в першу чергу в реформах та створенні інституційно нової системи держуправліннябільш ефективної та спроможної давати гідну відповідь на виклики.
Говорячипро справжє лідерство, для мене абсолютно зрозуміло, що це, у першу чергу,відповідальність, помножена на служіння заради досягнення високий цілей тараелізації місії. В данному випадку цілі і місія мають надихати не лише лідера,а й команду. Про місії та цілі я хочу поміркувати в голос у цій колонці.
Унікальнимісторичним прикладом лідерського служіння спільним цілям та реалізації місії єбатьки-засновники (Founfing Fathers) Сполучених Штатів Америки, які взяли відповідальністьта проявили лідерство у переломний момент історії Нового Світу і створилиуспішну державу, приклад якої надихає не одне покоління людей в різних куточкахземної кулі.
Історикивиділяють 7 найважливіших батьків-засновників, давайте їх усіх назвемо поіменно:Джордж Вашингтон – головокомандувач американськими військами під час війни занезалежність та Перший Президент США; Томас Джефферсон – співавтор Деклараціїнезалежності США та Третій Президент США; Джон Адамс - співавтор Деклараціїнезалежності США та Другий Президент США; Джеймс Медісон – розробникКонституції США та Четвертий Президент США; Олександр Гамільтон – філософ,конституційний адвокат, лідер партії федералістів; Бенджамін Франклін –один зідеологів Американськоїрефолюції, вчений та політичний діяч; Томас Пейн – видатний публіцист, якогозараз би назвали блогером та лідером громадської думки; Джон Джей – дипломат таПерший голова Верховного Суду США.
Сімдуже різних особистостей, для яких вищою життєвою місією стало сворення новоїнезалежної країни вільних людей. Справжє лідерство у дії. Зайвим було бговорили про непростий шлях державотворення в США, починаючи від Бостонськогочаювання і завершуючи створеннямФедеральної Резервної Системи. Існують гіпотези, які говорять про змову мосоніві таке інше. Я не вірю в конспірологічні теорії, а вірю в справжє лідерство іточно знаю, що такому лідерству сприятиме усе для досягнення успішних результатів.Перша країна в світі за розмірами ВВП, найбільша кількість НобелевськихЛауреатів, найсильніша армія та багато інших фактів про суперкраїну, самеіснування якої залежело від конкретних людей та їх рішень. Це зараз здається,що США були завжди, але це не так. Все могло бути інакше без лідерства таслужіння конкретних людей, прізвища яких я назвав вище.
ВПівденній Дакоті біля міста Кістоун в США є Національний меморіал Гора Рашмор,в гірській породі якої висічені 18-ти метрові голови чотирьої Президентів США,двоє з яких назавжди залишаться у пам’яті американців як батьки-засновники – це Джордж Вашингтонта Томас Джефферсон. Про те чи буде колись в Україні свій пантеонбатькам-засновникам і хто двоє інших Президентів меморіалу гори Рашмор поміркуєморазом у наступній колонці.
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський вчора о 22:05
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні Дана Ярова вчора о 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян вчора о 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак вчора о 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський вчора о 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина 03.07.2025 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська 03.07.2025 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 01.07.2025 09:50
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 639
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 314
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 308
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася 152
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 145
-
Чому small talk більше не про погоду – і як навчитися бути ввічливим, а не нав’язливим
Життя 12711
-
Американська зброя на паузі: звідки вітер віє і до чого тут Китай
11283
-
Бій-реванш Усик – Дюбуа: де та о котрій дивитися
Життя 8522
-
"Шахедів" побільшає. Як змінились російські удари дронами та як Україна може зупинити їх
6508
-
Культовий фільм "Диявол носить Прада" повертається: усе, що відомо про продовження
Життя 5536