Влада не розуміє потенціалу громадських організацій
Займаючись громадською діяльністю та підтримуючи ініціативи жителів Ірпінського регіону через свій іменний фонд, мені неодноразово доводилося стикатися з байдужістю чи навіть настороженістю чиновників.
Займаючись громадською діяльністю та підтримуючиініціативи жителів Ірпінського регіону через свій іменний фонд, менінеодноразово доводилося стикатися з байдужістю чи навіть настороженістючиновників. Здавалося б робимо добрі справи для всіх, але щоб переконати в їхнеобхідності часом доводиться пробивати адміністративний мур. Це ще однепідтвердження того, що в Україні держава — окремо, а громадськість — окремо. Всилу різних причин майже відсутня традиція взаємодії між ними.
В багатьох випадках навіть більше — громадськіорганізації за визначенням сприймаються як такі, що опонують владі. Хоч критикаабо кампанії з їхнього боку спрямовані на вирішення важливих проблем місцевогочи національного значення. Чиновники ж вбачають у них наступ на свої інтереси.
Культура співпраці між державою та громадськимсектором в Україні відсутня, заявила нещодавно співзасновниця руху “Чесно”Світлана Заліщук. І додала, що громадські організації не повинні виконуватипротестну функцію, як це переважно відбувається зараз, а покликані працювати напозитивні зміни. З цією тезою можна абсолютно погодитись. Але це вже питанняпсихології політиків та корумпованості державної машини, яка, в підсумку, майжене фінансує діяльність громадських об’єднань, не спрощує юридичні правила щодоїхньої реєстрації, тому що в цьому не зацікавлена.
Як наслідок, маємо неприглядну картину. Згіднозі статистикою, оприлюдненою Національним інститутом стратегічних досліджень,зі 130-ти тисяч неурядових організацій в Україні системно працюють лише 8-9%.Журнал “Тиждень” також наводить результати дослідження Інституту соціологіїНАНУ України, згідно з якими 80% українців не є членами жодної з громадськихорганізацій.
Якщо б ми подивилися на подібні дані стосовнобільшості європейських країн, то побачили б дзеркальні цифри — не секрет, щотам у громадському житті в тій чи іншій формі бере участь 80-90% населення. Чине тому рівень та якість життя в них незрівнянно вищі, ніж в Україні?
По суті ж, громадськість та влада є не тількипартнерами, а частинами одного цілого – суспільства, яке намагаєтьсярозв’язувати, приміром, питання прозорості бюджетних витрат, або облаштуванняпандусів для інвалідів. Виникнення такого симбіозу, існування цілої культуридіалогу і дозволяє європейцям жити комфортно.
Звісно, українцям самим теж треба прокинутисяі активніше йти в громадське життя, вчитися формулювати свої ідеї та правильноописувати проекти. Але разом з тим, держава має проявити свою зацікавленість вцьому. Зокрема, надавати фінансову підтримку та пільги вітчизняним меценатам,що позбавило б необхідності українські організації ставати в чергу дозакордонних грантодавців.
Скажу відверто – сам би з задоволеннямподілився з державою частиною своїх проектів, просто заради того, щоб побачитиреальну допомогу з її боку.
Поки що ж треба констатувати, що потенціалгромадських організацій, який би мав слугувати розвитку країни, у насзалишається недооціненим. І в даному випадку, як кажуть, м’яч на боці влади.
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський вчора о 22:05
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні Дана Ярова вчора о 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян вчора о 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак вчора о 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський вчора о 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина 03.07.2025 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська 03.07.2025 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок 01.07.2025 09:50
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 640
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 314
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 310
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася 164
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 145
-
Чому small talk більше не про погоду – і як навчитися бути ввічливим, а не нав’язливим
Життя 12734
-
Американська зброя на паузі: звідки вітер віє і до чого тут Китай
11600
-
Бій-реванш Усик – Дюбуа: де та о котрій дивитися
Життя 8888
-
"Шахедів" побільшає. Як змінились російські удари дронами та як Україна може зупинити їх
6549
-
Культовий фільм "Диявол носить Прада" повертається: усе, що відомо про продовження
Життя 6126