Без довіри реформи не працюють
У житті людей, суспільств та держав бувають моменти в які від зробленого вибору залежить подальша доля на роки вперед. Саме на такому розпутті зараз знаходиться українська держава . З однієї сторони має мо дієве громадянське суспільство, яке прагне
У житті людей, суспільств та держав бувають моменти в які від зробленого вибору залежить подальша доля на роки вперед. Саме на такому розпутті зараз знаходиться українська держава. З однієї сторони маємо дієве громадянське суспільство, яке прагне змін, а з іншої сторони обтяжену корпоративними домовленостями та зобов’язаннями владну верхівку, яка хоче зберегти старі порядки. Від того наскільки влада оперативно і адекватно реагує на запити суспільства залежить довіра до неї.
Довіра суспільства до влади формується від її спроможності ставити та вирішувати стратегічні завдання, гарантувати безпеку та створювати можливості для безбідного життя та розвитку своїх громадян. У стабільних спільнотах ці норми зазвичай є основою суспільного договору, на якому базується держава. В Україні є дуже велика проблема несправедливості, нерівності та бідності, яка підриває довіру до влади та заважає проводити ефективні реформи. Кожній реформі потрібна підтримка суспільства. За відсутності суспільної довіри до дій влади стає неможливим сталий суспільний розвиток, що в сучасних умовах веде до фактичної втрати національного суверенітету. Поставимо і ми за питання до влади, які хвилюють більшість українських громадян.
Національна безпека
Чому вже третій рік поспіль війна, яку веде Росія проти України, називається АТО? Наскільки необхідною, з то чки зору національної безпеки, до сьогоднішнього дня була торгівля з окупованими територіями? Хто із владної верхівки заробляє на війні і хто поніс за це відповідальність? Чому правоохоронці затримують «блокадників», а «колаборанти» перебувають на волі?
Корупція в органах державної влади
Коли буде подолана корупція в судах? Чому українські суди випускають грошовитих порушників на волю та дають їм можливість втекти закордон, апростих громадян саджають за грати за дрібні проступки? Чи працюватиме Вища рада правосуддя та Конституційний Суд України поза будь-яким політичним чи партійним впливом? Який результат впровадження е-декларацій? Скільки кримінальних проваджень відкрито і буде доведено до логічного завершення за фактами декларування недостовірної інформації? Чи понесуть відповідальність державні посадовці за фактами незаконного збагачення? Чому на керівні посади в органи державної влади призначають родичів та друзів, людей без відповідної освіти та досвіду?
Земельне питання
Чому влада швидкими темпами намагається зняти мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення? Чи не викликано це намірами скупити землю задешево у громадян та продати її дорожче? Чи є у влада сформоване бачення земельної реформи? Чи здатна держава побороти прояви земельного рейдерства, блокування діяльності сільгоспідприємств, нагнітання соціальної напруженості?
Поширення бідності
Чому зростає бідність серед працюючого населення? Як бути зі зниженням рівня доступу громадян до якісних послуг медицини, освіти, культури? Наскільки обґрунтованим є підвищення цін на комунальні послуги для населення і чи відповідає воно рівню доходів громадян? Які кроки робляться державою для захисту населення від різкого зростання цін на продукти харчування, ліки та інші життєво -необхідні товари та послуги? Що робиться для відновлення соціальної справедливості та зменшення розшарування населення за рівнем доходів?
Інвестиційна привабливість
Чи гарантовані усім суб’єктам економічних відносин рівні економічні права та обов’язки у здійсненні фінансово-економічної діяльності? Чи готова держава відійти від усталеної практики розподілу бюджет них коштів та надання преференцій окремим групам господарюючих суб’єктів? Коли запрацює прогнозована система встано влення та адміністрування податків та податкових платежів? Чому не впроваджується система податкових пільг для підприємств інноваційного комплексу, які створюють нові робочі місця з більш високим рівнем оплати праці?
Повільні темпи реформи місцевого самоврядування
Чи є у влади політична воля для проведення фактичної, а не формальної реформи місцевого самоврядування? Чи готова влада надати об’єднанимтериторіальним громадам право розпоряджатися землею за межами населених пунктів та посилити їх фінансову спроможність? Чи здатна влада провести реформу медичної та освітньої системи, яка наблизить послуги до людей?
Перелік питань до влади можна продовжувати і далі. Прошу долучатися до обговорення.
- Альтернативна енергетика: що краще – СЕС, ВЕС чи приватні ГЕС? Ростислав Никітенко 07:37
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку Олена Гаркуша вчора о 10:24
- Незаконна передача земель лісового фонду під забудову в Дніпрі Павло Васильєв 22.02.2025 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв 21.02.2025 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак 21.02.2025 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева 21.02.2025 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська 21.02.2025 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва 21.02.2025 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко 21.02.2025 02:29
- Виклик для Європи і світу: підсумки Мюнхенської безпекової конференції Ніна Левчук 20.02.2025 17:03
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність Аліна Москаленко 20.02.2025 15:32
- Практика розгляду справ про хабарництво: ВАКС vs місцеві суди Іван Костюк 20.02.2025 13:30
- Про що Україні говорити з європейськими країнами в плані безпекової компоненти Олександр Калініченко 20.02.2025 11:23
- Гра на виживання України: Трамп за чи проти Путіна?! Дмитро Зенкін 20.02.2025 09:00
- "Закон і порядок" на крайньому заході України Євген Магда 19.02.2025 15:47
- Завершення приватизації Укрспирту. ЄМК. Придбання прав вимоги до боржника 212
- "Закон і порядок" на крайньому заході України 204
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку 160
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? 81
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність 79
-
З Фонду національного добробуту РФ зникло понад 100 тонн золота
Фінанси 3289
-
Фонд Баффета звітує про рекордний прибуток завдяки інвестиціям у страхування
Бізнес 2160
-
22 200 гривень: актуальна ставка оренди гектара землі
Бізнес 1921
-
Лідер сирного ринку проданий за борги. За Гадячсир заплатять 44 млн грн
Бізнес 1613
-
452 світанки в полоні. Історія захисника Маріуполя, який пройшов російські катівні
1554