Місцеві вибори по старих традиціях
Саме як випробування для молодих політичних партій, можна було б охарактеризувати вибори до місцевих рад цього року. Політичні партії, що представлені в парламенті зробили все від них можливе, аби законсервувати політичне життя в країні виключно з вихідців
«Випробуваннязміцнюють дух і ведуть до життя»
ВасильШкляр "Чорний Ворон"
Самеяк випробування для молодих політичних партій, можна було б охарактеризувативибори до місцевих рад цього року. Політичні партії, що представлені впарламенті зробили все від них можливе, аби законсервувати політичне життя вкраїні виключно з вихідців їхніх політичних сил.
Закликиприйти на виборчі дільниці, лунали від усіх учасників виборчих перегонів. Всіяк один говорили про те, ми будемо обирати країну нашого майбутнього. Тільки громадянивже не вірять красивим гаслах, а чекають реальних дій. Відтак багато людейвирішили, що «не треба йти на ці вибори», тому, що «все одно нічого незміниться», або «за нас вже все вирішили». І це справедливо, адже довгі рокинас привчали цуратися політики, владі потрібні зневірені, аполітичні, пасивні люди,якими легко керувати. За даними мережі «Опора», в середньому по Україні обратисвоїх представників до органів місцевого самоврядування прийшло близько 47%виборців. Низька явка, якомога краще охарактеризувала ставлення людей дополітиків в країні.
Виборибули надзвичайно складними, але вони дали безцінний досвід для молодих політиків.Тим хто не покладав надії виключно на політичну рекламу, а вирушив у громади.
Одниміз найважливіших питань, які хвилюють людей пов’язане здобровільним об’єднаннямтериторіальних громад. Для багатьох людей в селах це ціла трагедія бо тепер, щоботримати якусь довідку з сільради чи віддати дитину до школи, отримати вчаснумедичну допомогу людям потрібно думати як переїхати ближче до центру де будезосереджуватись «добровільне» об’єднання. Загалом сам закон є проривом дляреформи місцевого самоврядування. Та на сьогодні він не на часі так як залишаєбільше питань, чим відповідей.
Важливимпитанням, що порушували люди у громадах під час зустрічей, було питання землі. Чибуде продаватись земля в Україні? Думки людей розділились, але більшістьпереконана у тому, що у жодному разі землю не можна продавати поспіхом і лишезаради того, щоб отримати сьогочасну вигоду. Перш ніж запроваджувати ринокобігу сільськогосподарських земель, необхідно зробити три кроки. По-перше, лишенарод може вирішувати долю землі. Тому доля земельної реформи повиннаобговорюватися на загальнодержавному рівні, і якщо буде потрібно – її вирішитьвсенародний референдум. По-друге, треба створити реальні механізми, які будутьзмушувати зберігати та відтворювати землю того, хто нею володіє та користуєтьсянею. Держава повинна забирати землю в того, хто користується нею недбало. Іпо-третє, потрібно заборонити продаж землі іноземцям, а також обмежитимаксимальну площу, якою може володіти одна родина.
Насамкінець,говорячи про місцеві вибори, хотілося б зазначити, що сильну країну збудує той,хто наведе лад у своєму господарстві, підприємстві, у своєму селі, місті,районі та області. Та схоже з теперішніми керівниками нам це вдасться не скоро.Яскравий приклад фінальний протокол Київської обласної територіально виборчої комісії,яка визнала не дійсними 36 278 бюлетенів. А це п’ять відсотків відзагальної кількості людей, що проголосували. Чи був це факт навмисногозіпсування, аби не допустити до обласної ради партії, які мають реальну підтримкупокаже час.
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі Юлія Буневич 14:04
- Крутити корупційні схеми на загиблих – це за межею моралі Володимир Горковенко 10:13
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ Христина Кухарук вчора о 17:58
- Вибір, як ключовий квант життя Алла Заднепровська вчора о 13:44
- Пристань для Ocean-у Євген Магда 16.05.2025 18:32
- Регламентування та корпоративні політики для електронного документообігу Олександр Вернигора 16.05.2025 17:15
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер 16.05.2025 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 15.05.2025 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 15.05.2025 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15.05.2025 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 15.05.2025 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 15.05.2025 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 15.05.2025 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 15.05.2025 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни Дмитро Мирошниченко 15.05.2025 10:22
-
Чим загрожує Україні Сіміон та які шанси Дана – п'ять фактів про вибори президента в Румунії
9750
-
Угорщина та Словаччина свідомо залежать від енергоносіїв з РФ, маючи альтернативу: звіт
Бізнес 5539
-
Бізнес-тиждень: Ринки слухають перемовини, Нафтогаз шукає газ, Євросоюз повертає мита
Бізнес 5017
-
Де дивитися фінал Євробачення-2025 і з ким змагатиметься Україна
Життя 4515
-
Міжнародні вимоги до адаптації робочих місць для людей з інвалідністю. Як нам досягти інклюзивності?
Життя
3801