Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.

06.09.2022 18:17
Наочне підтвердження стрімкого зростання тіньового обороту тютюнових виробів
Акцизи на тютюн
Сьогодні по сімейним справам потрапив на площу Космонавтів у Києві. Побачив, як на вулиці, ні від кого не ховаючись, торгують нелегальними цигарками. Сфотографував. Продавчиня почала зі мною сваритися, чому фотографую без її згоди. На моє зауваження, що вона займається продажем нелегальної продукції, почала казати, що її поставили тут і ніхто з поліції їй зауважень не робить, тому все законно. Коли я сказав, що це лише вказує на кримінальний дах з боку правоохоронців та в цілому можновладців, відповіла, що вона “маленька” людина і взагалі таких точок по Києву сотні, якщо не тисячі.
У мене не було часу та бажання викликати поліцію. До того ж у чомусь вона була права. Буквально за 200 метрів по вулиці Єреванській побачив ще один вуличний лоток з реалізацією нелегальних тютюнових виробів. Фактично не тільки Київ, але вся Україна зараз потопають у нелегальних тютюнових виробах.
Причина стрімкого зростання тіньового обороту тютюнових виробів цілком очевидна — ціна на легальні цигарки надто контрастує зі стрімким падінням доходів пересічних українців. Тютюнозалежні не можуть від них відмовитись, але і купувати за сьогоднішніми цінами на них вони теж не можуть.
До речі, на наступний бюджетний рік заплановане чергове двадцятивідсоткове зростання акцизів на тютюнові вироби. Що створить ще більший розрив між реальними доходами пересічних громадян та ціною на тютюнові вироби. А це у свою чергу неминуче ще збільшить їхній тіньових оборот.
Від цього програє держава, легальні виробники тютюнових виробів та пересічні громадяни. Натомість це створює чудові умови для реалізації спільних інтересів кримінального бізнесу, корумпованих правоохоронців і можновладців, які забезпечують “владний дах”, та грантових так званих “борців з тютюнопалінням”. Всі вони добре заробляють на нинішній ситуації. Ніякі аргументи щодо необхідності накладання щонайменше дворічного мораторію на підвищення акцизів на тютюнові та алкогольні вироби з подальшим куди більш поміркованим їхнім щорічним зростанням на них не діятиме. Їхні особисті інтереси значно важливіші за державні. І навіть війна це не змінює.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Чоловіча пластика без табу: від повік до інтимної зони Дмитро Березовський вчора о 16:02
- Інституційний колапс Дана Ярова вчора о 11:12
- Як орендувати землю без ризику: юридичні поради для фермерів і аграріїв Сергій Пагер вчора о 07:46
- Участь батьків у вихованні дитини після розлучення: правові механізми та обов’язки Арсен Маринушкін 04.06.2025 20:46
- Електронний документообіг: інструкція до впровадження з юридичної та бізнес-позиції Олександр Вернигора 04.06.2025 17:51
- Особисті заощадження під час війни: чому важливо продовжувати інвестувати Антон Новохатній 04.06.2025 15:48
- Реформа лісової галузі: коли чесні правила не для всіх Олександр Місюра 04.06.2025 12:26
- Як організувати аналітику для бізнесу, коли продажі йдуть з кількох каналів Ерік Клюєв 03.06.2025 17:00
- Україна має шанс інтегруватися у водневу економіку ЄС Олексій Гнатенко 03.06.2025 16:21
- Залученість чи саботаж Олександр Висоцький 03.06.2025 11:14
- Фінанси: зовнішня чи внутрішня опора? Інна Бєлянська 03.06.2025 11:11
- Сірий інтернет-бізнес під час війни: виклик для держави та суспільства Андрій Лотиш 03.06.2025 11:01
- Що відбувається з будівельними ліцензіями на ринку України? Олеся Романенко 03.06.2025 10:46
- Gen Z і освіта: як запалити інтерес до знань у покоління швидких змін Олександра Нікітіна 03.06.2025 08:19
- Якості українських підприємців, що допомагають масштабуватися за кордон Віктор Андрухів 03.06.2025 07:48
Топ за тиждень
- Фінанси: зовнішня чи внутрішня опора? 426
- Чому в Україні судять військових так, ніби війни немає? 370
- Що відбувається з будівельними ліцензіями на ринку України? 273
- Як ефективно подати скаргу до УДАБК: кейс забудови в прибережній смузі Дніпра 215
- Реформа лісової галузі: коли чесні правила не для всіх 94
Популярне
-
Якщо РФ вважає Україну загрозою, то навіщо світу, заснованому на правилах, така Росія
Думка 47267
-
"Цинізм зашкалює": росіяни хочуть провести в тимчасово окупованому Маріуполі музичний фестиваль
Життя 32725
-
Bloomberg: ЄС введе нульову квоту на газ РФ. Угорщина і Словаччина не зможуть ветувати
Бізнес 18549
-
Ім'я на обкладинці: чому успішні книжки починаються не з тексту, а з автора
Думка 15295
-
БЕБ провело одну з наймасштабніших операцій у 2025 році. Вилучено товару на 1,2 млрд грн
Бізнес 13914
Контакти
E-mail: [email protected]