Інституційний колапс
Якщо в одних руках зосередити все — це саме та схема, що дає вседозволеність. Від контрактування чого завгодно, до прийняття бракованих мін
На ідеї створення агенцій, в функціонал яких закладено було, що це державні підприємства, які займаються єдиною функцією - це контрактування. На цьому наполягали наші партнери. В різних країнах НАТО - різне вирішення цього питання. В одних це одна агенція, в інших – дві, а в США це агенція, яка контрактує виключно імпорт. Тобто ідеальної моделі немає та кожен обирає свою.
Але головне в усіх країнах НАТО те, що агенція не втручається в політику закупівель, не втручається в бюджетний процес, не втручається в формування переліку та обсягів, не втручається в написання технічних специфікацій, не втручається в прийом товару по якості.
Логіка ж зрозуміла? Якщо в одних руках зосередити все, це саме та схема, коли роби що хочеш, контрактуй що хочеш, приймай браковані міни і т.д.
Що відбулось? На старті, коли зайшла нова команда, було створено департамент політик, який мав прописувати та доводити до агенцій політику закупівель, мав обробляти перелік та обсяги, які надавав Генеральний штаб, мав встановлювати орієнтовну вартість, того що закуповується, був отримувачем бюджетної програми за двома напрямками: тилове забезпечення та зброя.
ДОТ та АОЗ мали займатись лише одним — отримавши кошти та перелік того, що треба закуповувати та лише якісно контрактувати. Все.
Що вийшло? За два роки вдруге переформатовують департамент. Спочатку розформували департаменти, що контрактували в стінах МО зброю та тиловий напрямок. Це було логічно, коли створили агенції. А прямо зараз відбувається наступне переформування департаменту. У що – поки ніхто не знає. Навіщо – також велике питання. Що з цього вийде – невідомо. Під час війни ставити на паузу роботу департаменту, у якого дві бюджетні програми, не те що дивно, а страшно.
Що ще? Агенції, що одна, що інша, почали втручатися в питання бюджетування, в формування переліку та обсягів, в прийомку і, навіть, в написання технічних вимог.
Що одна, що друга агенції почали диктувати тилу та ГШ свою політику. На кшталт: цього на ринку не має, серветку 240 на 240 мм виробники порізати не можуть, цього не буде ніколи, це не можливо.
Тил та ГШ змінюють перелік та обсяги, агенції втручаються в процеси прийомки по якості, агенції втручаються в написання технічних умов.
Для чого це все, спитаєте ви мене? Коли все зосереджено в одних руках, відбуваються і яйця по 17, і неякісні куртки.
Коли ставлять на стоп департамент під час війни - це, як на мене, державна зрада.
Що з цього вийде? А не знаю. Думаю, дуже скоро ми почнемо чути цікаві історії, в розрізі найкращих часів Резнікова. А може й цікавіші.
- Якими будуть інтер’єри 2026 Алеся Карнаухова 13:42
- Не бути туземцем Сергій Дідковський 10:28
- Святий Миколай, Санта Клаус та Father Christmas: у чому різниця – і що між ними спільного? Інна Лукайчук вчора о 18:46
- За що компанії можуть втратити статус "критично важливих" та що робити далі Віталій Соловей вчора о 17:54
- Що робити, якщо співробітник вкрав клієнтську базу Олександр Висоцький вчора о 17:08
- Переоцінка безпомилковості ШІ студентами: експериментальні докази Олександр Серт вчора о 16:32
- Як мислити ефективніше: техніка шести капелюхів Едварда де Боно Олександр Скнар вчора о 09:36
- П’ять років поза Конституцією: як Україна втратила баланс влади і підтримку світу Валерій Карпунцов 03.12.2025 21:18
- "FPV на арабіці": акцизний податок на каву як інструмент поповнення військового бюджету Кароліна Холявко 03.12.2025 18:58
- Королівство кривих дзеркал: як абсурд став нашою нормою Дана Ярова 03.12.2025 18:19
- Гроші що не сплять, або еволюція хедж-фондів з середини ХХ сторіччя до сьогодення Ольга Ярмолюк 03.12.2025 17:12
- PR Тренди 2026: фокус на розвиток бізнесу та окупність інвестицій Ірина Кононенко 03.12.2025 14:03
- Криза стала рутиною: комерція в умовах постійних змін Наталія Церковникова 03.12.2025 11:17
- Судовий щит проти відключення: кого реально захищають нові правила НКРЕКП Олексій Гнатенко 03.12.2025 08:14
- Метод м’якої сили у перемовинах: як впливати тихо і змінювати правила гри Ангеліна Біндюгіна 03.12.2025 02:01
- ВЛК у військовому квитку відсутня: чи може роботодавець взяти працівника 1457
- Мікрокроки, що змінюють життя: як формувати звички без зривів і надзусиль 308
- П’ять років поза Конституцією: як Україна втратила баланс влади і підтримку світу 255
- Як WSJ вибудовує наратив операції "Павутина" та образ її ключового лідера 170
- За що компанії можуть втратити статус "критично важливих" та що робити далі 167
-
У Карпатах планують побудувати нову дорогу в Буковель за 6,6 млрд грн
Бізнес 4094
-
"Ми слабкі, ситуація ганебна". Який козир у мирних переговорах НАТО лишає для України
3145
-
Попередити ризик: що повинні знати батьки перед лікуванням дитини у стоматолога
Життя 2878
-
"Планую дожити до 120 років": що їдять мільярдери Тіль, Еллісон й інші та що каже наука
Життя 2800
-
"Плівки Макрона". Чому Франція попередила Зеленського, що Трамп може зрадити Україну
2243
