Визнання і виконання рішення українського арбітражного суду в Китаї
Рішення українського міжнародного комерційного арбітражного суду визнані китайським судом
Отримати позитивне рішення міжнародного комерційного арбітражного суду (далі – МКАС), це тільки півсправи. Треба ще виконати це рішення. І справа навіть не в тому, що у боржника може не виявитись коштів або майна для погашення боргу. Рішення МКАС, якщо воно винесене за кордоном, можуть просто не визнати у країні, де буде виконуватись це рішення. При цьому процедура такого визнання встановлюється, звісно, національним законодавством країни виконання рішення.
А якщо необхідно виконати рішення українського МКАС в Китаї.
Китай, як і Україна бере участь у Нью-Йоркській конвенції 1958 року про визнання й виконання іноземних арбітражних рішень.
Як і в Україні, в Китаї Цивільний процесуальний кодекс передбачає можливість визнання рішень іноземних арбітражних судів (ст. 283).
Заява про визнання і приведення у виконання рішення іноземного арбітражного суду подається до китайського народного суду середнього ступеню, розташованого за місцем знаходження боржника або за місцем знаходження його майна.
Строк, протягом якого подається заява на виконання рішення арбітражного суду складає два роки (ст. 239 – там само).
За інформацією Українського торговельного представництва в Китаї, першими двома справами, що розглянув у 2021 році Міжнародний комерційний суд Сучжоу (створений на базі місцевого суду), були справи від 4 січня за заявами, поданими українськими компаніями, про визнання і надання дозволу на виконання у Китаї іноземних арбітражних рішень. Обидві заяви були задоволені судом відповідно до положень Нью-Йоркської конвенції.


Тут навіть можна переглянути відео судового засідання
Ця історія бере початок у березні 2017 року, коли українські компанії ТОВ "СФЕРА МЕТ" і ТОВ "ОД-МАР" підписали контракти з китайською компанією на покупку рулонної сталі і сплатили 79 235 доларів США та 171 250 доларів США авансу відповідно, але відповідач не здійснив поставку.
Обидві українські компанії звернулися з позовами до Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України (МКАС при ТПП) відповідно до арбітражного застереження передбаченого у контракті. МКАС при ТПП виніс рішення про стягнення з китайської компанії 79 235 доларів США та 171 250 доларів США на користь українських компаній, а також про відшкодування арбітражних зборів.
Згодом обидві компанії звернулися до Народного суду середнього ступеню Сучжоу для визнання і виконання двох рішень МКАС при ТПП відповідно до положень Нью-Йоркської конвенції.
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі Юлія Буневич 14:04
- Крутити корупційні схеми на загиблих – це за межею моралі Володимир Горковенко 10:13
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ Христина Кухарук вчора о 17:58
- Вибір, як ключовий квант життя Алла Заднепровська вчора о 13:44
- Пристань для Ocean-у Євген Магда 16.05.2025 18:32
- Регламентування та корпоративні політики для електронного документообігу Олександр Вернигора 16.05.2025 17:15
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер 16.05.2025 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 15.05.2025 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 15.05.2025 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15.05.2025 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 15.05.2025 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 15.05.2025 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 15.05.2025 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 15.05.2025 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни Дмитро Мирошниченко 15.05.2025 10:22
-
Чим загрожує Україні Сіміон та які шанси Дана – п'ять фактів про вибори президента в Румунії
9706
-
Угорщина та Словаччина свідомо залежать від енергоносіїв з РФ, маючи альтернативу: звіт
Бізнес 5485
-
Бізнес-тиждень: Ринки слухають перемовини, Нафтогаз шукає газ, Євросоюз повертає мита
Бізнес 5006
-
Де дивитися фінал Євробачення-2025 і з ким змагатиметься Україна
Життя 4512
-
Міжнародні вимоги до адаптації робочих місць для людей з інвалідністю. Як нам досягти інклюзивності?
Життя
3797