Тенденції в дизайні інтер'єрів 2023
Продовжимо тему тенденцій і трендів у 2023 році.
Після аналізу трендів в архітектурі перейдемо у внутрішній простір та розглянемо тренди дизайну інтер’єрів грядущого року.
Ключові перетікаючі із року в рік тенденції архітектури прослідковуються й у дизайні інтер’єрів. Серед них екологічність, модульність, використання розумних матеріалів, задіяння параметричних друкованих форм, створення відчуття єднання з природою. Дослідимо трендові суто інтер’єрні рішення ближнього майбутнього.
Тренди є органічним доповненням до актуальної ситуації у світі. Карантин, наприклад, спровокував моду в одязі на піжами й капці на вулиці. Тенденції в дизайні інтер’єрів так само формуються під впливом глобальних чинників і розраховані на комфорт та зручність користувачів.
Дизайн завтрашнього дня – це яскраві кольори, потужне відчуття власного стилю, ще більш нестандартні рішення. Pantone оголосив кольором року соковитий Viva Magenta, насичений малиново-червоний. Затяті слідувачі трендам зможуть сміливо інтегрувати його в інтер’єр як житлових, так і комерційних приміщень.
У наступному сезоні навіть у спокійних мінімалістичних інтер’єрах вкраплення кольору невідворотне. Люди, стомлені сірими буднями пандемійних часів, хочуть вибуху барв вдома і поза ним. Це проявляється як у виборі одягу та аксесуарів, так і в дизайні приміщень. Крім того, яскраві акценти додають свіжості та балансу у вже досить заюзаний довготривалий тренд на ледь не аскетичний лаконізм. Але соковитий відтінок краще додавати стримано, у вигляді невеликих акцентів, адже є ризик перенасититися ним у довготривалій перспективі. Новий мінімалізм – це чисте полотно, яке потребує яскравих мазків.
Тенденція до простоти й лаконічності як розкоші нового покоління продовжуватиметься і набуватиме свого апогею у 2023. Тренд на відмову від надмірного споживання посилюватиметься. Легкість форм, природні матеріали, чиста геометрія та незахаращеність простору будуть у фаворі й у наступному році.
Попри оптимістичний сплеск кольору, пандемії і кризи зробили нас більш загартованими й прагматичними. Тому дизайн врешті відходить від романтичних стилів, наразі вони видаються надто наївними й дещо ескапістськими. Домінувати ж будуть наближеніші до сучасної реальності, менш витіюваті стилі. Але тренди розвиваються циклічно й прийде час, коли пік мінімалізму спаде й, можливо, саме романтичний стиль займе його місце.
Індивідуалізм в дизайні інтер’єру виражається в інтересі до вінтажних речей, тренді на ресайклінг. У майбутньому році очікується ще більше проявлення цієї тенденції і її ще вагоміший вплив на дизайнерські рішення. Шаблонний дизайн і масове виробництво канули в Лету гострої актуальності, натомість надання другого життя речі з історією і вписання її в сучасний інтер’єр – гарячий тренд майбутнього сезону.
Тож і деталі інтер’єру, виготовлені за індивідуальним замовленням та кастомізовані елементи мають тенденцію до ще більш поширеного використання в 2023 році.
Біофільний дизайн в інтер’єрі набув неабиякої популярності, адже зелені рослини у приміщенні – це не лише красиво, але й корисно для людини. У прийдешньому році він буде все таким же актуальним, та, наша команда вважає, наймоднішими будуть нові рішення у фітодизайні. Трендовими стануть композиції із зелені недосконало та умисне недбало, несиметрично скомпоновані, імітуючи насадження у дикій природі. Референси до пустельних пейзажів, мінеральні відтінки, мохова зелень та недовершені текстури доповнять тренд.
Логічно, що тенденція до функціоналізму приміщень, гнучких планувальних рішень, ергономічності простору і його практичності прослідковуватимуться все більше. Мультифункціональні кімнати й меблі, розумний дизайн та технологічність ще більше розвиватимуться й активно інтегруватимуться в простір.
Людина, яка працюватиме чи житиме в майбутньому інтер’єрі – це ключова фігура дизайн-проєкту. Тож кожен тренд народжується й розвивається, виходячи з її потреб. Тренди в інтер’єрі 2023 року націлені на затишок, комфорт і самовираження особистостей, які у ньому перебуватимуть.
- Як почути майбутнє? Молодь, офлайн-спілкування і роль дорослих Олексій Сагайдак вчора о 15:49
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі Юлія Буневич вчора о 14:04
- Крутити корупційні схеми на загиблих – це за межею моралі Володимир Горковенко вчора о 10:13
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ Христина Кухарук 18.05.2025 17:58
- Вибір, як ключовий квант життя Алла Заднепровська 18.05.2025 13:44
- Пристань для Ocean-у Євген Магда 16.05.2025 18:32
- Регламентування та корпоративні політики для електронного документообігу Олександр Вернигора 16.05.2025 17:15
- Покроковий алгоритм бронювання військовозобов’язаних працівників Сергій Пагер 16.05.2025 12:23
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 15.05.2025 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 15.05.2025 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15.05.2025 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 15.05.2025 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 15.05.2025 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 15.05.2025 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 15.05.2025 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни 238
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека 185
- Пристань для Ocean-у 145
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення 137
- Україна: 68 місце за якістю життя і 87 за зарплатами – сигнал для реформ 135
-
Чим загрожує Україні Сіміон та які шанси Дана – п'ять фактів про вибори президента в Румунії
9902
-
Що змінило хід виборів у Румунії і який урок з них має винести Україна
Думка 6218
-
Бізнес-тиждень: Ринки слухають перемовини, Нафтогаз шукає газ, Євросоюз повертає мита
Бізнес 5040
-
Міжнародні вимоги до адаптації робочих місць для людей з інвалідністю. Як нам досягти інклюзивності?
Життя
3804 -
Новий формат переговорів. Про що Трамп дві години говорив з Путіним
2771