Нерестова заборона на вилов водних біоресурсів: що це означає для рибалок
Під час нересту посилять державний контроль за незаконним виловом та продажем риби
З 1 квітня 2023 року в Україні починає діяти щорічна нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Термін дії заборони визначається окремо для областей та видів водойм. У цей час забороняється промислове рибальство, підводне полювання, пересування всіх транспортних засобів чи моторних суден, а також посилюється контроль за роботою водозабірних споруд.
Нерест – один з найважливіших періодів розвитку рибних популяцій, від успішності якого залежить якість і майбутня кількість водних біоресурсів у водоймах.
Задля забезпечення комфортних репродуктивних умов для водних мешканців на водоймах у цей час забороняється пересування всіх транспортних засобів чи моторних суден (за винятком установлених суднових ходів), за виключенням суден, які використовуються органами рибоохорони та іншими уповноваженими органами державної влади.
Водночас у період нересту одній особі дозволяється на добу вилов 3 кг + 1 шт. риби. Піймати її можна на гачок, але не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега на ділянках, не заборонених для любительського рибальства на період весняно-літньої заборони.
На цей час посилять державний контроль за дотриманням законодавчих норм та правил рибальства. Про це йшлося на робочій нараді заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Віталія Головні з Держрибагентством та Держпродспоживслужбою.
Учасники домовились про спільні заходи контролю за незаконним виловом риби та її продажем. Ці заходи передбачають об’єднання зусиль органів місцевої влади, рибалок, інспекторів, правоохоронних органів та інших уповноважених органів. Також посилиться ветеринарно-санітарний за водними біоресурсами на продуктових ринках, торговельних мережах та закладах харчування.
В період нерестової заборони необхідно максимально взяти під контроль водойми та пункти продажу, і не допустити порушення правил вилову водних біоресурсів. Це важливо для того, щоб в майбутні роки ми мали якісний вітчизняний продукт, який би забезпечував продовольчу та економічну безпеку країни. Для цього потрібні узгоджені спільні дії учасників процесу та контролюючих органів. Першим кроком на цьому шляху стало прийняття 21.03.2023 Верховною Радою України фундаментального для рибної галузі законопроекту 7616 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення державного регулювання в галузі рибного господарства, збереження та раціонального використання водних біоресурсів та сфері аквакультури», який, зокрема, відкриває можливості для розробки проекту щодо запровадження аукціонів з продажу права на здійснення штучного розведення, вирощування водних біоресурсів у спеціальних товарних рибних господарствах.
Відповідно до нових Правил любительського і спортивного рибальства:
- збільшено з 1 до 2 дозволену кількість гачків при вилові водних біоресурсів з берега за межами нерестовищ у період весняно-літньої нерестової заборони;
- дозволено проведення офіційних спортивних заходів у періоди нерестових заборон з берега за межами нерестовищ.
За порушення правил рибальства передбачається адміністративна та кримінальна відповідальність.
Рибоохоронні патрулі Держрибагентства продовжують посилено патрулювати водойми задля збереження рибних запасів. Так, протягом березня 2023 року було викрито низку грубих порушень правил рибальства. При цьому найрезонансніші випадки браконьєрства зафіксовано на водоймах Київщини, Дніпропетровщини, Житомирщини, Полтавщини, Чернігівщини та Запорізької області.
Держрибагентство попереджає – жодної поблажливості до тих, хто наважується займатися браконьєрством, особливо напередодні та під час нересту риби, не буде! На всіх рибних мародерів очікує покарання!
Також функціонує всеукраїнська безкоштовна «гаряча лінія»: 0 (800) 50-52-50. Якщо ви помітили порушення рибоохоронного законодавства прошу невідкладно повідомляти за вказаним номером телефону.
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ Христина Кухарук 05:10
- Готують підвищення тарифів для населення Андрій Павловський 04.07.2025 22:05
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні Дана Ярова 04.07.2025 19:14
- Тренди корпоративної міграції у 2025 році: чому підприємці обирають Кіпр, ОАЕ та Естонію Дарина Халатьян 04.07.2025 13:10
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини Леся Дубчак 04.07.2025 12:49
- Без компромісів: яка методика стала золотим стандартом омолодження обличчя у світі? Дмитро Березовський 04.07.2025 12:19
- Лідер (без) інструкції: як керувати командами в епоху ШІ, поколінь зумерів та Alpha Аліна Первушина 03.07.2025 17:56
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? Галина Скіпальська 03.07.2025 16:23
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду Костянтин Рибачковський 02.07.2025 23:43
- Вновь о Гегелевской диалектике и искусственном интеллекте Вільям Задорський 02.07.2025 19:21
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік Анжела Василевська 02.07.2025 19:07
- НеБезМежне право Сергій Чаплян 01.07.2025 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне – правильно назвати схему Дана Ярова 01.07.2025 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко 01.07.2025 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка 01.07.2025 14:07
- Готують підвищення тарифів для населення 418
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася 352
- Чи законно колишніх засуджених повторно ставити на військовий облік 334
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини 331
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 155
-
Ціна свободи. Cкільки і чим доводиться платити українцям, щоб виїхати з російської окупації
19335
-
Культовий фільм "Диявол носить Прада" повертається: усе, що відомо про продовження
Життя 9752
-
BlackRock припинив пошук інвесторів для відновлення України – Bloomberg
Фінанси 7465
-
"Шахедів" побільшає. Як змінились російські удари дронами та як Україна може зупинити їх
6771
-
Перевтілення Будди та нагляд партії. 90 років боротьби далай-лами з Китаєм – що далі
5524