Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
09.02.2012 10:55
Антиконкурентні дії проти українців
Українські підприємства нерідко стають жертвами дискредитації та антиконкурентних узгоджених дій з боку нерезидентів – потужних закордонних виробників. Вони узурпують наші ринки, базуючи свою систему просування на зловживанні своїм монопольним становищем,
Для відомого українського товариства «Арм-Еко» (м. Рівне) останні три роки стали вкрай важкими – їх колишній діловий партнер з Республіки Білорусь – великий товаровиробник «Торгмаш» (м. Барановичі) вирішив анулювати повноваження компанії, як свого сервісного центру, й припинити дилерську угоду. Причому, це відбулося без будь-яких пояснень та причин. Рівняни інвестували значні кошти у цей проект та працювали з усіма без виключення регіонами України, активно пропагуючи продукцію білорусів. А тому наразі несуть значних збитків.
Здавалося б, звична справа – припинити дилерство. Але річ у тім, що у той же час (з благословення «Торгмашу»), несподівано у Києві створилася інша фірма, яка відразу привласнила усю клієнтську базу та вже підготовлений національний ринок. До того ж, білоруські виробники припинили такі ж угоди і з іншими дилерами в Україні. І єдиним їх представником стала компанія «Бі Ем Джі Груп» (м. Київ). Саме вона і отримали вершки від багаторічної важкої роботи ТОВ «Арм-Еко». До того ж, колишні постачальники звинуватили рівненську фірму у недобросовісних діях та надали зобов’язання для своїх партнерів припинити поставки до Рівного цієї продукції, вказавши, що відтепер і вона повинна купувати продукцію за звичайними цінами (без дилерської знижки) у киян.
Отож виходить, що ціна продукції для українців у такий спосіб має зрости на 7-10% від колишньої ціни. І це без будь-яких економічних підстав, виключно із суб’єктивної позиції іноземного товаровиробника. Що до того ж, робило пропозицію місцевої компанії неконкурентоздатною на інших ринках.
Такі дії антимонопольне законодавство визначає, як антиконкурентні узгоджені й такими, що дискредитують суб’єкта господарювання. Вони призводять до погіршення якості життя громадян та мають негативний вплив на інвестиційних клімат країни. З огляду на те що, Рівненський регіональний центр з інвестицій та розвитку, провівши перевірку усіх фактичних обставин справи, підготував звернення до Антимонопольного комітету України через свій орган - патентного повіреного - з вимогою розпочати розгляд справи проти ТОВ «Торгмаш» та компанії «Бі Ем Джі Груп».
Нещодавно, листом заступника голови – державного уповноваженого Антимонопольного комітету України № 242-29/03-935 Лариси Колісник проінформовано Заявника про заведену справу за цим фактом проти Відповідачів та про початок розслідування проти Відповідачів.
Цікаво, що пан Гарячий (директор підприємства-відповідача зі столиці) телефонував до співробітників Комітету і погрожував переслідуванням прокуратури та «замовленням» Заявником цієї справи. З огляду на що, представники Заявника надавали окремі пояснення, а департамент розслідувань АМКУ проводив службову перевірку. Що ж, вчинки таких керівників можна назвати одним словом – істерика. А пояснюється вона просто: за вчинення порушення у вигляді антиконкурентних узгоджених дій та зловживання монопольним становищем передбачена відповідальність у вигляді штрафу до 10% річного валового доходу підприємства-порушника. У даному випадку, гранична межа штрафних санкцій може скласти десятки мільйони українських гривень.
Отож, маємо сподівання, що наміри порушувати законодавство України у білорусів надовго відпаде, а методи їх роботи будуть знешкоджені повністю. Рівненські ж платники податків зможуть надалі вільно працювати і розвиватися, чого їм усі і бажаємо!
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак вчора о 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова вчора о 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова вчора о 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска вчора о 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар вчора о 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш вчора о 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко вчора о 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора вчора о 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? Катерина Присяжнюк 07.07.2025 11:09
Топ за тиждень
- Готують підвищення тарифів для населення 707
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 194
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 142
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 127
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? 95
Популярне
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6489
-
"Він просто зник": усе, що потрібно знати про гостинг – пояснює психологиня Ірина Шеньє
Життя 5287
-
Україна з нуля збудувала винятковий ВПК, але він працює лише на 60% – фон дер Ляєн
Бізнес 3226
-
"2000 метрів до Андріївки" Мстислава Чернова вийде вже в серпні – міжнародний трейлер
Життя 2917
-
Укрзалізниця закупить вагони нового покоління: основні характеристики
Бізнес 2913
Контакти
E-mail: [email protected]