Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
26.09.2016 18:23
Залучення інваліда III групи до роботи в нічний час
В даній статті встановлюється правомірність залучення інваліда III групи до роботи, що виконується в нічний час.
Вітчизняне законодавство гарантуєпрацедавцю різні права, яким властивий майновий або особистий немайновийхарактер. Чи може така особа залучати до роботи в нічний час працівника,визнаного інвалідом III групи?
Правове регулювання вищевказаного питання відбуваєтьсяза допомогою різноманітних законів. Зокрема юридична регламентація трудовихвідносин, функціонуючих з приводу відповідних робіт, які виконуються в нічний час,здійснюється: Головним законом Українського народу (Конституція України від28.06.1996 року № 254к/96-ВР (надалі по тексту – Конституція України)) тазвичайними законами (Кодекс законів про працю України від 10.12.1971р. № 322-VIII (надалі по тексту – КЗпПУкраїни)).
Найманіпрацівники – це одні з головних учасників трудових відносин, які мають права, наданіїм, а також виконують обов’язки, покладені на них. Сумлінна праця зазначених осіб, будучи здійсненоюза трудовим договором, водночас створює блага, що, будучи майновими чинемайновими, приносять велику вигоду незалежній Україні, яка трансформується в правовудержаву, та її вмілому народу, що перетворюється в громадянське суспільство.
Трудове законодавство гарантує найманимпрацівникам правовий статус, що, будучи дуже багатогранним, водночас включає всебе всілякі елементи, одними з яких є різні за своїм юридичною суттю соціально-економічніправа. Кожна зі вказаних можливостей, будучи закріпленою відповідним законом, водночасповинна забезпечити всебічну економічну свободу зазначених осіб, а також їх усестороннійрозвиток, як високоморальних особистостей.
Право на працю визнано одним з визначнихсоціально-економічних прав, реалізовуючи яке найманий працівник можезабезпечити пристойний рівень матеріального і духовного благополуччя своєїзгуртованої та роботящої сім’ї. Наведену можливість вітчизняний законодавець закріпиву правових нормах, охоплених ч. 1 ст. 43 Конституції України та ч. 1 ст. 2 КЗпПУкраїни.
Фізичні особи, які мають таке право, можутьвиконувати конкретні роботи з 10 години вечора до 6 години ранку. Зазначеноговисновку можна дійти, ознайомившись з юридичним змістом ч. 1 ст. 54 КЗпПУкраїни.
Ефективному й вчасному залученню окремихосіб до роботи в нічний час притаманна ускладнена процедура. Не є якимосьвинятком з даного правила й особи, які визнані інвалідами. Про що саме йдемова?
Працедавець, залучаючи до зазначеної праціінвалідів тієї чи іншої групи, повинен дотримуватися певних правил. Зокрематакі особи повинні надати добровільну згоду на виконання ними робіт в нічнийчас, й це відповідатиме медичним рекомендаціям таких трудівників, про що в своючергу закріплено юридичною нормою, охопленою ч. 2 ст. 55 і ч. 2 ст. 172 КЗпПУкраїни.
Таким чином, національне законодавстводозволяє працедавцеві вчиняти окремі дії, які не суперечать правовим нормамі/або моральним імперативам. Наприклад, вищевказаній особі дозволяєтьсязалучати до робіт в нічний час інваліда III групи, який погодився їхвиконувати, й така праця не суперечить медичним рекомендаціям такогопрацівника.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Суд відмовив у позові до ФОП щодо псування техніки після ремонту Артур Кір’яков вчора о 19:08
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? Олег Сніцар вчора о 17:12
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори Христина Кухарук вчора о 17:03
- Мінеральна угода США та України: шанс на нову енергополітику чи дорогий експеримент? Ростислав Никітенко вчора о 15:55
- Інвестування в Україну – аналіз досвіду іноземних компаній Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 13:30
- Як спадкоємцю за кордоном не загубитися у правовому лабіринті Світлана Приймак вчора о 13:28
- Психологічна готовність до пластичної операції – більше, ніж "налаштування" Дмитро Березовський вчора о 12:42
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? Антон Новохатній 04.05.2025 16:55
- Відповідальність батьків за шкоду, завдану дитиною: кейс наїзду на пішохода Артур Кір’яков 03.05.2025 09:28
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський 02.05.2025 14:56
- "Дачна революція": Верховний Суд дозволив реєстрацію місця проживання у дачному будинку Арсен Маринушкін 02.05.2025 13:48
- Відповідальність батьків за тілесні ушкодження, завдані їхніми малолітніми дітьми Артур Кір’яков 02.05.2025 09:28
- Економіка агресора радує своїм падінням Володимир Горковенко 01.05.2025 20:07
- Пенсійна реформа 2025 року Андрій Павловський 01.05.2025 18:17
- Все про ПДВ: коротка інструкція від адвоката Сергій Пагер 01.05.2025 09:52
Топ за тиждень
Популярне
-
У Чернігові демонтували пам’ятник борцям за незалежність: про що йдеться
Життя 4676
-
Що головне і що парадоксальне в угоді з США про корисні копалини
Думка 4097
-
Зміна пріоритетів: молоде покоління радше зменшить заощадження, ніж відмовиться від хобі
Життя 3523
-
"Ми скорочуємо більше ніж удвічі наше виробництво", – фіндиректор Ferrexpo
Бізнес 3457
-
Заборонений в Україні. Хто такий Сіміон і чим його перемога у Румунії загрожує Києву
3221
Контакти
E-mail: [email protected]