Проектні офіси в навчальних закладах та наукових установах
Фінансування проектів потребує конкретного бюджету на чітко визначений період часу. Але не у всіх проектів є можливість отримати достатнє фінансування.
В Україні, на базі Громадської організації «Ліга розвитку науки» розпочато проект з створення «Мережі проектних офісів в навчальних закладах і наукових установах». Вже створено робочу групу з дослідження даного питання і формується лабораторія по запуску пілотних Проектних офісів в ВНЗ. Робоча група активно співпрацює з усіма громадськими організаціями та платформами по обговоренню проекту Закону України «Про освіту». Особливо щодо розділів цього Закону про якість освіти, академічну мобільність студентів, розвиток науки в освітніх закладах.
Оскільки для підвищення якості освіти, особливо у ВНЗ, потрібно впроваджувати нові інструменти, пропоную записати в проект Закону «Про освіту» наступне:
"Рекомендувати навчальним закладам створювати спеціалізовані структурні підрозділи - Проектні офіси, підпорядковані напряму керівнику навчального закладу".
Ідея створення проектних офісів як інноваційних структур в складі навчальних закладівх заслуговує на увагу з багатьох причин.
1. Проектні офіси (ПрОф) сприятимуть підвищенню якості освіти студентів та аспірантів. Курсові та дипломні роботи писатимуться під замовлення профільного бізнесу. Студенти зможуть на практиці отримувати профорієнтаційні консультації.
2. ПрОф сприятимуть реальній академічній мобільності студентів, можливості навчатись протягом навчального процесу в кількох зарубіжних ВНЗ.
3. ПрОф дадуть можливість розвивати матеріальну та методичну базу кафедр ВНЗ за залучені від грантодавців кошти. Гранти писатимуться на тематику відповідного ВНЗ.
4. ПрОф сприятимуть формуванню майбутніх роботодавців серед студентів старших курсів, випускників та аспірантів через створення старт-апів і реалізації бізнес ідей.
5. ПрОф забезпечать підвищення оплати праці науково-викладацького складу ВНЗ в десятки разів. Відповідно для них підвищиться мотивація і бажання самореалізації.
6. ПрОф сприятиме підвищенню рейтингу ВНЗ на ринку освітніх послуг, в т.ч. за межами країни.
Це як мінімум.
Діяльність ПрОф буде ефективнішою, якщо вони будуть не штатними підрозділами ВНЗ, а спеціалізованими бізнес-підрозділами, фінансування яких здійснюється з отриманих від реалізації проектів коштів. Фінансування зарплати керівника повинно здійснюватись на першому етапі зі спецфонду, оскільки це стимулює його шукати додаткові джерела коштів.
Створення проектних офісів у ВНЗ як позаштатних структур дає можливість залучати до керівництва ними фахівців, що мають досвід реалізації проектів, і для яких низька зарплата на початковому етапі не буде критичним фактором. ПрОф повинен бути рівновіддаленим від всіх структурних підрозділів ВНЗ та підпорядковуватись напряму ректору ВНЗ.
Саме проектні офіси, які будуть фінансуватись за рахунок грантодавців, дадуть можливість фінансувати студентські на аспірантські наукові дослідження, розвивати матеріально-технічну базу кафедр, сприяти академічній мобільності, а також суттєво підвищать фінансову мотивацію працівників навчальних закладів.
В кінцевому результаті, всі ці складові сприятимуть зростанню якості освіти та поєднання університетської науки з профільним бізнесом.
На даному етапі, створена на базі ГО «Ліга розвитку науки» Робоча група з вивчення питання діяльності проектних офісів об’єднує понад 25 навчальних заклади різних рівнів акредитації та кілька наукових установ. Формат Робочої групи відкритий і до її роботи можуть долучитись всі бажаючі представники навчальних закладів і наукових установ.
Створена лабораторія «Проектні офіси в навчальних закладах та наукових установах» об’єднує 3 університети і розглядає заявки ще 2-х ВНЗ. Робоча група розробляє проект єдиних методичних рекомендацій для МОН розуміючи, що вони будуть саме рекомендаціями, а не нормативним документом. Всі ці питання належать до сфери автономії і відповідальності ВНЗ.
Вся діяльність здійснюється на волонтерських засадах.
Нам потрібне фінансування для більш якіснішої роботи з пропагування діяльності ПрОф, а також запуску пілотного проекту із створення та діяльності 3-х проектних офісів в ВНЗ протягом 2016 року.
А саме для:
1. Написання і введення в дію якісного сайту з посиланнями на сторінки в соц. мережах та можливістю розповсюдження інформації на андроїдних гаджетах.
2. Закупки оргтехніки для організації просвітницької діяльності (2 ноутбуки, 2 проектори, 2 фліпчарти і т.д.).
3. Друку рекламної продукції (буклети, папки, флаєри, наклейки, блокноти з символікою і т.д.).
4. Часткової оплати праці 3-х волонтерів на 6 місяців (хоча б на рівні середньої зарплати по Україні).
Ми готові до співпраці з усіма зацікавленими організаціями та фізичними особами, для яких діяльність ПрОф в навчальних закладах і наукових установах Україні є нагальним питанням.
- Бізнес з країнами Близького Сходу: що потрібно знати про гроші, темп і традиції Любомир Паладійчук вчора о 21:38
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар вчора о 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак 08.07.2025 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова 08.07.2025 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова 08.07.2025 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска 08.07.2025 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар 08.07.2025 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш 08.07.2025 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко 08.07.2025 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора 08.07.2025 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Готують підвищення тарифів для населення 707
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 142
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 128
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? 95
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини 87
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6514
-
"Він просто зник": усе, що потрібно знати про гостинг – пояснює психологиня Ірина Шеньє
Життя 5821
-
Україна з нуля збудувала винятковий ВПК, але він працює лише на 60% – фон дер Ляєн
Бізнес 3821
-
Мовний апгрейд: як правильно сказати українською "пир горой", "в рассрочку" і ще вісім фраз
Життя 3221
-
Укрзалізниця закупить вагони нового покоління: основні характеристики
Бізнес 3030