Вони домовляються, вона торгується
Відтепер можливість винайдення компромісного вирішення питання Тимошенко заради підписання угоди про асоціацію значно звузилася
Учорашній візит опозиціонерів в харківську лікарню до ЮліїТимошенко приніс ряд несподіваних відкриттів. Чи не головним меседжем стало те,що Юлія Тимошенко вже, виявляється, вже не бажає виїжджати на лікування доНімеччини, а вимагає чи то амністії, чи то помилування, чи то декриміналізаціїстатей КК, за якими засуджена. Всі ці вимоги єкс-прем*єра озвучив АрсенійЯценюк, який також заявив: «Будь-які інші спроби щодо того, щоб у наручникахвивезти Юлію Тимошенко на тижневе лікування в Німеччину і не звільнити її, яктого вимагає ЄС, є неприпустимими». Він також додав, що виїзд пані Тимошенко налікування без нівелювання чинного вироку є тимчасовим рішенням та означає лише «перервуу репресіях».
Примітно, що ще кілька днів тому - на початку жовтня – у своємувідкритому листі голова «Батьківщини» висловлювала бажання виїхати на лікуванняв клініку «Шаріте» задля розрядки ситуації напередодні самиту Східногопартнерства у Вільнюсі. «Для врегулювання питання з політичними в'язнями вУкраїні працює спеціальна місія Європарламенту на чолі з Петом Коксом таОлександром Квасьнєвським, які в постійному режимі ведуть переговори з ВікторомЯнуковичем щодо мого звільнення. Я їм безмежно за це вдячна, як і всім світовимлідерам, які їх делегували, вручили їм відповідний мандат та підтримують їхнюроботу. Пет Кокс та Олександр Квасьнєвський передали мені пропозицію стосовновиїзду в Німеччину на лікування, - написала вона. - Я публічно приймаю цюпропозицію. І не тому, що я не довіряю українським лікарям...Я не довіряю нелікарям, а режиму, який готовий і здатний зробити все заради того, щоб менепозбутися. Я боролася, борюся й боротимуся за свою повну правову реабілітацію, зняттяз мене всіх абсурдних, від "а" до "я" сфальшованихзвинувачень, за повернення до повноцінного політичного життя. Ясно, що виїзд налікування не вирішує цієї проблеми повною мірою. Але я вірю в те, що такий крокрозрядить ситуацію напередодні саміту Східного партнерства. Тому зарадиуспішного Вільнюсу і успішної України, заради історичної та доленосної Угоди зЄС я готова прийняти таку пропозицію».
Після появи цього листа навіть представники фракції Партії регіонів (!) запропонували прийняти в парламенті спеціальний закон, який би зробивможливим її виїзд до Німеччини, чого за ними раніше ніколи не спостерігалося.
То що ж сталося? Звідки і, головне, чому саме напередоднізапланованого на вчора звіту місії Кокса-Квасьнєвського з*явилися ці новівимоги і фактична відмова від вже ніби погодженого усіма сторонами компромісу? Зрозуміло,що після цього звіт делегації Європарламенту був відкладений, а місіяпродовжена на місяць. Тепер усім зацікавленим сторонам – представникам Європи,української влади та інших інституцій – доведеться шукати нове вирішення «питанняТимошенко». Яка, схоже, усвідомила свою роль головного фактору для успішногоВільнюсу і намагається виторгувати собі найбільше.
Ще один висновок, до якого прийшли більшість провіднихукраїнських експертів з євроінтеграції – відтепер можливість винайденнякомпромісного вирішення питання Тимошенко заради підписання угоди про асоціаціюзначно звузилася. І не в останню чергу – через найвідомішого в*язня харківськоїлікарні.
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак вчора о 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова вчора о 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова вчора о 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска вчора о 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар вчора о 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш вчора о 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко вчора о 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора вчора о 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? Катерина Присяжнюк 07.07.2025 11:09
- Готують підвищення тарифів для населення 707
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 193
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 141
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 127
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? 94
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6482
-
"Він просто зник": усе, що потрібно знати про гостинг – пояснює психологиня Ірина Шеньє
Життя 4860
-
"2000 метрів до Андріївки" Мстислава Чернова вийде вже в серпні – міжнародний трейлер
Життя 2916
-
Укрзалізниця закупить вагони нового покоління: основні характеристики
Бізнес 2806
-
Мовний апгрейд: як правильно сказати українською "пир горой", "в рассрочку" і ще вісім фраз
Життя 2657