Новий рівень вантажоперевезень: старт контрейлерного коридору Україна – Німеччина
Компанії LION group (термінал Форст), Nunit (термінал Мостиська) та GOL започатковують новий проєкт. Це контрейлерні перевезення за маршрутом Україна – Німеччина.
Еволюція напрямку
Йдеться про маршрут, який існував у 2023-2024 роках. Він активно використовувався за часів блокади кордонів з боку польських фермерів у 2023 році. Разом з тим, маршрут діяв аж до осені 2024 року. Ним послуговувалися кілька імпортерів та експортерів під комплектуючі для автомобільного виробництва. Попри те, що маршрут був доступним для ринку, 80% трафіку займали саме автозапчастини, тому він залишався доволі вузьким продуктом. Тож тепер цей напрямок починає працювати, бувши відкритим для потреб усього ринку.
Цей маршрут – якісна альтернатива автомобільним перевезенням. Тут можна провести паралель: контейнери з імпортом на Київ можна везти через Румунію, Одесу, Чорноморськ або Польщу. Так само можна везти вантажі з півдня, центру та заходу Німеччини просто вантажівками чи контрейлерним потягом. Є свої плюси та мінуси, які можна об'єктивно оцінити та вирішити, що буде більш вигідно саме для вашої ситуації. Вочевидь, найбільш вигідним стане саме комбінований варіант, коли бізнес має постійний вантажопотік контрейлерним потягом, а частину перевезень добирає автомобільним транспортом. Це дає нагоду не залежати від коливань на ринку автотранспорту та стабільно планувати собівартість своєї продукції.
Що планується зробити
Очікуваний початок проєкту – 1 липня 2025 року. Його ідея полягає в тому, щоб підготуватися до високого сезону осені 2025 року. Компанії-партнери планують розгорнути операційну діяльність, залучити постійних клієнтів та спробувати виходити з частотою 2 рази на тиждень, що дозволить залучити додатковий обсяг вантажів.
Йдеться про постійний сервіс, який на операційному рівні здійснюватимуть досвідчені компанії. Як вже зазначалося, такий сервіс активно популяризувався ще у 2023-2024 роках як альтернатива блокуванню автомобільних перевезень на кордонах. Зараз діє інший стратегічний підхід. Це альтернатива гравцям європейського ринку - LKW WALTER, які поєднують перевезення вантажів різними видами транспорту – потягами, вантажними авто та суднами.
Організаційно-технічні деталі проєкту
Модель проєкту передбачає безперервний логістичний цикл за рахунок трьох комплектів автопричепів, загальною кількістю 100 штук: один у русі, інший - на навантаженні, третій - на вивантаженні. Такий підхід дозволяє підтримувати стабільний ритм перевезень без затримок і простоїв. До кінця червня планується повністю забезпечити наповнення рухомого складу на обох напрямках, що дозволить із початку липня розпочати повноцінну комерційну експлуатацію маршруту.
На випробувальний період орендується 1 комплект платформ для причепів/контейнерів (5 та 10 відповідно) та близько 60 знімних кузовів + 24 причепи. Буде забезпечено щоденне курсування на маршруті «Форст-Мостиска» з обслуговуванням першої та останньої милі з обох кінців.
Щодо ваги, то ліміт по автопричепам складатиме 22 тонни, по Німеччині цей показник складатиме 24 тонни, а також є перспектива вийти на 26 тонн згодом.
Учасники визначать пробний акційний період – близько 3 місяців, протягом яких поїзд курсуватиме та заповнюватиметься вантажем без прив’язки до отримання націнки. А ще важливою перевагою є короткий транзитний час. Це близько 20 годин в один бік з урахуванням проходження кордону.
Тож вже дуже скоро користувачі логістичних послуг отримають ще одну можливість для якісного перевезення своїх вантажів без ризику зриву термінів.
Споживач отримує постійність сервісу. Йому не доведеться хендлити кожну автівку окремо, оскільки це можна буде робити через єдиного оператора, який вирішуватиме всі супутні питання. Таким чином, знімаються усі потенційні ризики блокування кордонів, поломок авто чи проблем з документами на автомобільному кордоні. Ну і на завершення неможливо забути про вигідну вартість. Попри те, що доставка загалом триватиме на 3-4 дні довше, вона буде вигідною з позиції стабільності та ціни.
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак вчора о 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова вчора о 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова вчора о 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска вчора о 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар вчора о 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш вчора о 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко вчора о 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора вчора о 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? Катерина Присяжнюк 07.07.2025 11:09
- Готують підвищення тарифів для населення 707
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 193
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 141
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 127
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? 94
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6486
-
"Він просто зник": усе, що потрібно знати про гостинг – пояснює психологиня Ірина Шеньє
Життя 4972
-
"2000 метрів до Андріївки" Мстислава Чернова вийде вже в серпні – міжнародний трейлер
Життя 2916
-
Укрзалізниця закупить вагони нового покоління: основні характеристики
Бізнес 2820
-
Мовний апгрейд: як правильно сказати українською "пир горой", "в рассрочку" і ще вісім фраз
Життя 2723