Новий "інвестиційний клімат" та мастодонти українського бізнесу
Треба зважати, що, попри бравурну риторику, далеко не всі в Україні з оптимізмом чекають на відкриття вітчизняного ринку, яке змінить загальний фінансово-економічний, а у перспективі й соціально-політичний клімат в Україні.
Запровадження повноцінної зони вільної торгівлі, яке відбудеться, якщо не 1січня наступного року, то однозначно після референдуму у Нідерландах у квітні2016, безумовно, змінить загальний фінансово-економічний, а у перспективі йсоціально-політичний клімат в Україні.
Причому, треба зважати, що, попри бравурну риторику, далеко не всі в Україніз оптимізмом чекають на відкриття вітчизняного ринку. Насправді, українські«флагмани» економіки – фінансово-промислові групи (ФПГ) – вінець еволюціїкримінально-олігархічних кланів, біля витоків яких стояли представникиколишньої партійної номенклатури та криміналітету, звикли комфортно і безпечножити у своєрідному заповіднику.
Цей заповідник ідеологи панівного класу свідомо створювали із закликом пронеобхідність виникнення «національної буржуазії» і дбайливо охороняли підгаслами «захисту вітчизняного виробника». Насправді ж, за цими «шляхетнимидеклараціями» ховалося цинічне і прагматичне бажання «вітчизняної буржуазії»будь-яку ціну уникнути конкуренції з міжнародним капіталом та великимитранснаціональними корпораціями, які в умовах справжньої ринкової економікидоволі швидко і легко виграли б конкуренцію з місцевими «бізнесменами», якінайбільш ефективними фінансовими інструментами традиційно вважають паяльник тапаяльну лампу, а найкращим методом налагодження взаємовигідних діловихстосунків – банальний «відкат».
Цей заповідник, де можна продавати «шедеври» вітчизняного автопрому, якіскоріше нагадують металобрухт, ніж автомобілі, за ціною Б/Ушних цілкомпристойних іномарок з Європи, дуже комфортний для вітчизняного, великогобізнесу, особливо пов’язаного з владою.
Цілком зрозуміло, що представники кримінально-олігархічних кланів зовсім незацікавлені у перетворенні неофеодального заповідника для вітчизнянихмастодонтів на справжні капіталістичні джунглі, де місцевим "акуламбізнесу" буде відведена роль дичини.
Тому треба усвідомлювати, що попри пафосні промови та бравурні заявининішній панівний клас насправді мало зацікавлений у реальних змінах в Україні.Нащо міняти комфортні для себе правила гри та робити привабливішимінвестиційний клімат якщо це може призвести до вимирання місцевих мастодонтів?
Під таким кутом зору, значно легше зрозуміти справжні мотиви людей, якіроблять все можливе для того, щоб відтягнути якомога довше цей прекрасниймомент "зміни клімату". Бо перспективи виходу на європейський ринокбільшість вітчизняних «бізнесменів» банально не має, а вірогідність приходуна український ринок іноземців відверто лякає "володарів заповідника".
Наприклад, вірогідність того, що в умовах відкритого цивілізованого ринку«найвідоміший український інвестиційний банкір» І.Мазепа зможе конкурувати зДж. Соросом, не набагато перевищує вірогідність виживання АвтоЗАЗу уконкуренції з BMW.
А тепер візьміть до уваги близькість багатьох бізнес-дарувань до влади,передусім Президента та Прем'єра іматимете відповідь на питання: хто насправді гальмує процес євроінтеграції.
І цих людей можна зрозуміти.
В умовах заповідника навіть курченкі, мазепи та всілякі іншісаші-стоматологи можуть легко і швидко стати мільярдерами та базікати провласні унікальні підприємницькі таланти. А в умовах справжньої, конкурентної,ринкової економіки всі вони приречені на загибель та зникнення.
- Бізнес з країнами Близького Сходу: що потрібно знати про гроші, темп і традиції Любомир Паладійчук 21:38
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак вчора о 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова вчора о 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова вчора о 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска вчора о 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар вчора о 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш вчора о 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко вчора о 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора вчора о 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду Леся Дубчак 07.07.2025 18:09
- Мідь – новий барометр глобальних трансформацій Ксенія Оринчак 07.07.2025 15:29
- Договір про рекламні послуги: наслідки порушень у судовій практиці Сергій Барбашин 07.07.2025 11:19
- Готують підвищення тарифів для населення 707
- Угода з прокурором про визнання винуватості: жодних гарантій без рішення суду 195
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 142
- Час життєстійкості: як зберегти себе у світі, що змінюється? 128
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? 95
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6501
-
"Він просто зник": усе, що потрібно знати про гостинг – пояснює психологиня Ірина Шеньє
Життя 5615
-
Україна з нуля збудувала винятковий ВПК, але він працює лише на 60% – фон дер Ляєн
Бізнес 3658
-
Мовний апгрейд: як правильно сказати українською "пир горой", "в рассрочку" і ще вісім фраз
Життя 3106
-
Укрзалізниця закупить вагони нового покоління: основні характеристики
Бізнес 2986